Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Oficiálna stránka mesta Žarnovica

Kultúrne a spoločenské akcie

28.7.2017   17:00

pvlk2.0.png

v parku na Ulici Andreja Sládkoviča

POĎ VON

Mestský mládežnícky parlament Žarnovica a mesto Žarnovica Vás srdečne pozývajú na prvú letnú akciu na námestí! Podujatie pod názvom POĎ VON spojené s LETNÝM KINOM sa uskutoční v piatok 28.7. od 17:00 na námestí pri kostole. Môžete sa tešiť na vynikajúceho kúzelníka MAGIC MIRACLES z Novej Bane, zábavné workshopy pre deti, o 18:30 vystúpenie domácej kapely ARCON, o 19:15 sa Vám predstaví kremnická kapela VIRVAR a ku koncu si o 20:00 pozrieme spoločne úspešný fantasy film s názvom DOMOV PRE NEOBYČAJNÉ DETI SLEČNY PEREGRINOVEJ [peregrínovej]. Čas je orientačný. Na všetkých sa tešíme !


 

Športové akcie

21.7. - 23.7.2017  

sk (1).jpg

Mestský športový areál Žarnovica

otvorené FAI preteky leteckých modelov svetového pohára – Memoriál Jozef Gábriša

Zväz modelárov Slovenska, Letecko-modelársky klub Humenné a Mesto Žarnovica pozývajú na otvorené FAI preteky leteckých modelov svetového pohára – Memoriál Jozef Gábriša, ktoré sa uskutočnia v dňoch 21.-23.7.2017 v Mestskom športovom areáli v Žarnovici.


 

nestanovený - 28.12.2017  

Anketa sportovec17-page-001.jpg

Žarnovica

NAJÚSPEŠNEJŠÍ ŠPORTOVCI A ŠPORTOVÝ KOLEKTÍV MESTA

Športovci jednotlivci:
Kategórie:
I. deti do 15 rokov, vrátane (ročníky narodenia 2002 a neskôr)
II. mládež vo veku od 16 do 30 rokov (ročníky narodenia 1987 až 2001)
III. 31-roční a starší (ročníky narodenia 1986 a skôr)

Športový kolektív

Športoví činovníci:
a) tréner
b) bývalý vynikajúci športovec
c) dlhoročný funkcionár alebo pracovník v oblasti športu

Návrhy na kandidátov na ocenenia, na predpísanom formulári – anketovom lístku, môže predkladať:
1) každý dospelý občan s trvalým pobytom v Meste Žarnovica
2) každý športový klub, resp. športová organizácia – ako právny subjekt so sídlom v Meste Žarnovica
3) školy v Meste Žarnovica

Úplne vyplnené anketové lístky je potrebné doručiť (poštou, alebo osobne) do podateľne MsÚ na adresu: Mestský úrad Žarnovica, Nám. SNP č. 33, 966 81 Žarnovica, alebo na Oddelenie kultúry, mládeže a športu MsÚ, Dolná 261/25, 966 81 Žarnovica, v termíne do 28.12.2017 a na obálku uviesť: „ŠPORTOVEC ROKA 2017“.
Anketu vyhodnotí Komisia športu MsZ v Žarnovici v termíne do 19. januára 2018.
Vyhlásenie ankety sa uskutoční slávnostným spôsobom v termíne do 22. februára 2018.

Anketu vyhlásilo Mesto Žarnovica v súlade s § 64, písm. g) Zákona č. 440/2015 Z.z. o športe.

Kritériá a anketové lístky na www.zarnovica.sk, alebo na OKMaŠ MsÚ Žarnovica.


 
Súbor na stiahnutie Anketa cinovnik.doc Anketa cinovnik.doc (41.5 kB)

22.7.2017   13:00

LVT21.9.png

telocvična SOŠ Žarnovica

Letný volejbalový turnaj

Mestský mládežnícky parlament Žarnovica a mesto Žarnovica pozývajú všetkých hráčov a fanúšikov na Letný volejbalový turnaj 2.ročník. Tento turnaj sa uskutoční v sobotu 22.7.2017 od 13:00 v telocvični SOŠ v Žarnovici. Štartovné je 18 € za družstvo a prihlásiť sa môžete na mmpzarnovica@gmail.com alebo na telefónnom čísle 0949 242 993. Prineste si so sebou vhodnú obuv do telocvične a chuť hrať. Pozor, kvôli časovému obmedzeniu je počet družstiev maximálne 8. Pripravené sú pre Vás ceny a občerstvenie. Tešíme sa na Vás !


 

23.7.2017   15:00

MEdvojic-plagat-A2.png

Mestský športový areál Žarnovica

Majstrovstiev Európy dvojíc - plochá dráha

Prvýkrát v histórii žarnovickej plochej dráhy budú môcť fanúšikovia vidieť dve podujatia najvyššieho významu v jednej sezóne. Prvým bola Kvalifikácia do GP ešte v máji a druhým bude v nedeľu 23. júla semifinálové kolo Majstrovstiev Európy dvojíc, ktoré organizuje Speedway Club Žarnovica za finančnej podpory Mesta Žarnovica, Banskobystrického samosprávneho kraja, Slovenskej motocyklovej federácie a ďalších sponzorov. Ide o premiéru tohto šampionátu na našej dráhe. O postupové tri miesta do finále tu budú bojovať dvojice z Poľska, Ruska, Lotyšska, Ukrajiny, Slovinska, Bulharska a Slovenska. Boje na tej najvyššej úrovni začnú o 15.00 hodine. Príďte a staňte sa svedkami pretekov európskeho významu.


 

29.7.2017   8:30

Revistsky 17-page-001.jpg

v Kultúrnom dome v mestskej časti Revištské Podzámčie

2. ročník súťaže Revištský pohár v stolnom tenise

Oddelenie kultúry, mládeže a športu MsÚ Žarnovica a Občiansky výbor mestskej časti Revištské Podzámčie pozývajú na 2. ročník súťaže Revištský pohár v stolnom tenise (jednotlivci + štvorhry) 29. júla 2017 (sobota) od 8.30 hod. v Kultúrnom dome v mestskej časti Revištské Podzámčie.
Kategórie: muži (15-roč. a starší), ženy (15-roč. a staršie), štvorhry podľa záujmu a možností.
Prihlášky a prezentácia: Na mieste konania v čase od 08.30 do 09.00 hod.
Informácie: na webovom sídle mesta: www.zarnovica.sk, na mob. č. 0914 326 150 (Ing. Jozef Piecka), mob. č. 0944 608 826 (Ing. Jakub Zliechovec) alebo osobne na OKMaŠ MsÚ Žarnovica.


 

Upútavky na oznamy

Informácia o začatom správnom konaní

         Podľa § 82 ods. 7 zákona č. 543/2002 Z.z. o ochrane prírody a krajiny v znení neskorších predpisov vás upovedomujeme o začatom správnom konaní, v ktorých môžu byť dotknuté záujmy ochrany prírody a krajiny. Potvrdenie záujmu byť účastníkom v konkrétnom správnom konaní  je potrebné doručiť buď písomne na adresu: Mesto Žarnovica, Nám. SNP  č. 33, 966 81 Žarnovica  alebo elektronicky na adresu : zuzana.gregorova@zarnovica.eu  v lehote piatic ...viac...


 

OZNAM MESTSKEJ KNIŽNICE V ŽARNOVICI

Logo KNIZNICE (002).jpg


Z dôvodu čerpania dovolenky počas letných mesiacov bude knižnica zatvorená na prelome júla a augusta v termíne:od štvrtka 20. júla – do 4. augusta 2017 vrátane. Prevádzka knižnice bude pokračovať pondelkom 7. augusta.
viac...


 

Rybárske preteky k MDD

Z pretekovOd roku 2008 už vlastne tradícia, pri príležitosti MDD, na Voznickom rybníku zorganizovať preteky pre deti, sa neporušila ani teraz. Presne v deň sviatku, teda 1. júna sa uskutočnili už po desiatykrát. Aj tentoraz ich oficiálne zorganizovali Miestna organizácia Slovenského rybárskeho zväzu Žarnovica, Oddelenie kultúry, mládeže a športu MsÚ Žarnovica, CVČ Žarnovica a už po piatykrát aj starosta obce Voznica.

   Minuloročná účasť (len 16 súťažiacich) bola sklamaním, a v prípade rovnako malej účasti by to bola aj posledná takáto súťaž. V čase prezentácie, t. j. od 14.00 do 14.30 hod. sa tentoraz zaregistrovalo spolu 22 súťažiacich, z toho 16 chlapcov a 6 dievčat.  Zo  súťažiacich bolo síce  najviac aj tentoraz zo ZŠ na Ul. F. Kráľa  v Žarnovici, a to 7, no pred rokom to bolo až 12. Traja súťažiaci boli zo ZŠ J. Zemana v Novej Bani a príjemným prekvapením bolo, že rovnaký počet bol aj zo ZŠ Benkova Nitra, ktorých rodičia sa o súťaži dozvedeli z webovej stránky mesta. Po dvaja súťažiaci boli z MŠ Voznica, MŠ Hodruša-Hámre a MŠ Žarnovica. No a jedným súťažiacim bola zastúpená ZŠ Brehy i MŠ Nábrežná ul. Nová Baňa.

   P. Bartoš s jedným z ulovených kaprovLov bol aj tentoraz povolený na jednu udicu s jedným jednoháčikom, systémom chyť a pusť. Kapor bol aj tentoraz hodnotený jedným bodom za každý centimeter a ostatné druhy bodom za každý kus. Toto bola vlastne jediná zmena, keď predchádzajúce ročníky boli za každý kus body dva.  Aj keď súťažiacim legálne pomáhali otcovia, mamy, či starí rodičia, no i tak ôsmi nemali to šťastie, aby počas 95 minút pretekov chytili čo len jednu rybičku. Ostatní však boli úspešnejší a bodovali.

  V kategórii A (6-9. roč.) súťažili trinásti. Deviati spolu ulovili 259 rýb a rybičiek, ale ani jedného kapra. Zvíťazil a tak svoje minuloročné prvenstvo obhájil Lucas Pukan (MŠ a ZŠ Župkov) s 51 bodmi pred Martinom Ševčíkom (MŠ Žarnovica), ktorý mal len o jediný bod menej a taktiež obhájil minuloročné 2. miesto. Tretie bola Sandra Gregorová (MŠ Žarnovica) so 40, štvrtá Zuzana Slosiariková (2.C ZŠ Žarnovica) s 35 a piata Sofia Večerová (1.B ZŠ Žarnovica) s 32 bodmi.

   V kategórii B (10-15 roč.) súťažili deviati. Tí síce ulovili „len“ 46 rýb, no z toho bolo 6 kaprov, pričom dva boli privlastnené. Víťazom sa stal Peter Bartoš (6.A ZŠ Žarnovica) s 81 bodmi, keď body získal za dvoch kaprov a oproti minulému roku sa zlepšil o jedno miesto. Len o jediný bod menej, rovnako za dva ulovené kapry, mal Tomáš Baniari (5.C ZŠ Žarnovica) a skončil druhý. Tretia bola Radoslava Galbavá (ZŠ J. Zemana Nová Baňa) s 51 bodmi (jeden kapor a 4 ryby). Štvrtý skončil Ľuboš Koniar (ZŠ Brehy) so 43 a piaty Viliam Slosiar (7.A ZŠ Žarnovica), ktorý mal 35 bodov.

   Najväčším úlovkom bol 47 cm kapor a chytila ho Radoslava Galbavá.

 Po vyhlásení výsledkov (vzadu zľava) K. Blaho,  P. Bartoš, T. Baniari, Ľ. Koniar, V. Slosiar, Ing. Š. Švihla, (vpredu zľava) R. Galbavá, S. Gregorová, L. Pukan, S. Večerová, M. Ševčík a Z. Slosiariková   Najlepšie pätice v oboch kategóriách boli odmenené vecnými cenami a víťazné trojice aj medailami, ktoré im odovzdali spoločne tajomník MO SRZ Ing. Štefan Švihla a vedúci OKMaŠ MsÚ Ing. Jozef Piecka. Víťaz A kategórie bol ešte ocenený rybárskym navijakom a víťaz B kategórie poukážkou v hodnote 30 € na nákup rybárskych potrieb. R. Galbavá za najväčší úlovok získala športovú trofej, ktorú jej osobne odovzdal starosta obce Voznica Kamil Blaho a ešte aj púzdro na rybárske prúty. Starosta obce navyše každému súťažiacemu venoval aj tužku a tak súťažiaci boli skutočne štedro odmenení. Súťaž sa konala za horúceho letného počasia a všetci súťažiaci i rozhodcovia mali na občerstvenie citrónovú minerálku i sladkosť z CVČ Žarnovica.

   Poďakovanie za vykonanú prácu počas súťaže patrí rozhodcom Júliusovi Pukanovi, Ing. Štefanovi Švihlovi, Pavlovi Ozankovi, Júliusovi Husághovi a Petrovi Šimovi a za prípravu súťaže najmä hospodárovi MO SRZ Mgr. Ondrejovi Karnasovi.

   Keďže sa účasť oproti minulému roku zlepšila, a všetci prítomní na otázku či by mala byť súťaž aj v budúcom roku odpovedali „ÁNO!“,  je záväzkom pre organizátorov, aby bola opäť zorganizovaná. No a termín v poradí už 11. ročníka je zrejmý – 1. jún 2018.

Text a foto: Ing. Jozef Piecka


 

Dnes má službu:

AQUA, Žarnovica
Dolná 247/4,
Žarnovica

0948 130 042

ďalšie dni

Sobota 22.7.
VITAE, Nová Baňa
Námestie Slobody 9,
96801 Nová Baňa
045/ 6856 281
Sobota 22.7.
BREZNICA, T. Breznica
Tekovská Breznica 700,
966 52 Tekovská Breznica
Sobota 22.7.
VALERIANA, Žarnovica
Nám. SNP 22,
966 81 Žarnovica
045/ 681 21 20
Sobota 22.7. - 23.7.
AQUA, Žarnovica
Dolná 247/4,
Žarnovica
0948 130 042
Sobota 22.7.
ALTHEA, Žarnovica
Bystrická 54,
966 81 Žarnovica
045/681 38 20
Pondelok 24.7.
BREZNICA, T. Breznica
Tekovská Breznica 700,
966 52 Tekovská Breznica

dnes je: 21.7.2017

meniny má: Daniel

webygroupNetronics

Úvodná stránka