Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Oficiálna stránka mesta Žarnovica

Kultúrne a spoločenské akcie

28.8.2017   19:30

Vatra17-page-001.jpg

Kalvária Žarnovica

Stretnutie pri VATRE

Základná organizácia Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov v Žarnovici, Mesto Žarnovica, Miestny odbor Matice slovenskej Žarnovica, Dobrovoľný hasičský zbor Žarnovica,
Základná organizácia Jednoty dôchodcov Slovenska v Žarnovici pozývajú pri príležitosti 73. výročia Slovenského národného povstania na stretnutie pri VATRE na Kalvárii v pondelok 28.8. o 19.30 h.
Program: stavanie vatry, zapálenie vatry. Účinkovať bude tradične spevácka skupina Prameň. Občerstvenie: hasičský guláš (za dobrovoľný príspevok), opekanie (z vlastných zásob).
Tešíme sa na Vašu hojnú účasť ! (Odporúčame športové oblečenie)


 

7.9. - 14.9.2017  

Vyzva_TaFw.gif

Kultúrny dom Žarnovica

II. ročníku výstavy TVORIVOSŤ a FANTÁZIA

Oddelenie kultúry, mládeže a športu MsÚ Žarnovica vyzýva obyvateľov mesta a okolia, ktorí majú záujem prezentovať svoje ručne robené práce na II. ročníku výstavy TVORIVOSŤ a FANTÁZIA, aby do 5.9. 2017 kontaktovali OKMŠ buď osobne v kultúrnom dome na ul. Dolnej 261/25 alebo na tel. číslach 0911 555 767 , 045/3212410 alebo mailom na adrese: miroslava.skrekova@zarnovica.eu. Chceme opäť poskytnúť priestor všetkým ľuďom (profesionálom, ale aj šikovným amatérom), ktorí produkujú rôzne výrobky, aby mohli prezentovať svoju šikovnosť, kreativity a prácu. Preto ak viete tvoriť rôzne vecičky, ktoré zaujmú neváhajte sa prihlásiť a podeliť sa o svoju tvorbu. Výstava sa bude konať v dňoch od 7.9.2017 do 14.9. 2017 v priestoroch sály kultúrneho domu. Veríme, že takáto výstava prispeje k atmosfére Dní mesta a jarmoku v našom meste a poskytne priestor pre všetkých kreatívnych nadšencov.


 

8.9. - 9.9.2017   9:30

BBDM2017w.gif

v parku na Ulici Andreja Sládkoviča

DNI MESTA ŽARNOVICA

Mesto Žarnovica Vás srdečne pozýva na podujatie DNI MESTA ŽARNOVICA, ktoré sa bude konať v dňoch 8. a 9. 9. 2017. Čaká na Vás jarmok s bohatým sprievodným programom. Celé podujatie sa bude niesť v duchu 685. výročia prvej písomnej zmienky o Žarnovici. Pri tejto príležitosti si návštevníci budú môcť vyraziť pamätnú mincu. V piatok 8.9. sa od 9.30 budete môcť stretnúť s remeselníkmi, sokoliarmi, svojim vystúpením prispejú k jarmočnej atmosfére aj študenti SOŠ v Žarnovici. OZ Laura si opäť pripraví pre deti súťaže, hry a zábavné úlohy. Priestor dostane aj mladá kapela Virvar z Kremnice. Oficiálne slávnostné otvorenie bude o 16.00 hod. Spoločnosť veselých šermiarov Cassanova z Banskej Bystrice prenesie prítomných hostí a divákov do obdobia spred 685. rokov, kedy sa o Žarnovici dozvedáme z písomných prameňov po prvý krát. V popoludňajších hodinách sa môžete tešiť na vystúpenie skupiny Eminent zo zabávačom Stanom Repkom, tanečnú show známych tanečníkov Old school brothers, pouličnú zábavnú show Šaška Fjodora a chodúliarov. Piatkový večer bude patriť populárnej speváčke Kristíne. Odznejú hity ako Horehronie, Ta Ne, či Jabĺčko. Program bude trvať do neskorých večerných hodín a ukončí ho domáca kapela Arcon, ktorej repertoár tvoria prevzaté skladby od známych slovenských, českých, ale aj svetových interpretov. Okrem už tradičného jarmoku, sa bude v sobotu konať aj 3. ročník Tekvičiarskeho blšieho trhu na Mestskom trhovisku. Sobotný program sa bude niesť v tradičnom folklórnom duchu. Vystúpi Duo Servus, domáce folklórne skupiny, súbory a jednotlivci. Spestrením bude premietanie filmov o vesmíre v Mobilnom planetáriu, prezentácie športových klubov a ukážky Dobrovoľného hasičského zboru mesta Žarnovica. Milovníkov dychovej hudby poteší dychová hudba Bludověnka z Moravy. Jazzovú scénu bude zastupovať skupina Jazzsons Trio z Nových Zámkov. Kapela Big Valley, ktorá vznikla po rozpade skupiny Člováci má v repertoári české a americké country hity a známe folkové skladby. Slovenskú hip-hopovú scénu bude reprezentovať raper Majself s talentovaným producentom z nášho mesta Grizzlym ( Milan Macko). Záver celého dvojdňového podujatia v neskorých večerných hodinách bude patriť neopakovateľnému vizuálnemu zážitku v podaní dua Saule. Bohatý program je vystavaný tak, aby si „to svoje“ našli všetci obyvatelia a návštevníci nášho mesta. Podujatie bude realizované s finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kraja.
Tešíme sa na Vašu účasť!


 

9.9.2017   7:30

Blsi_trh_2017w.gif

Mestské trhovisko v Žarnovici

Tekvičiarsky blší trh

Pozývame všetkých obyvateľov aj návštevníkov nášho mesta na klasický „blšák“, poskytuje priestor nielen pre zaujímavý a výhodný nákup, ale aj pre rozhovory a stretnutia so známymi. Milé drobnosti z druhej ruky, ktoré sa doteraz skrývali v pivniciach, či povalách si môžu nájsť nového majiteľa a byť mu na úžitok, či len tak pre potešenie. Tekvičiarsky blší trh sa bude konať v sobotu 9.9.2017 v priestoroch Mestského trhoviska od 7.30 do 14.00 hod. Predaja sa môžu zúčastniť výlučne predajcovia so zberateľským a ručne vyrobeným sortimentom, second-hand oblečením, použitými knihami, CD, nábytkom, športovými potrebami a ďalšími predmetmi v zachovalom stave, ktoré pôvodný majiteľ už nepotrebuje, no je mu ich ľúto vyhodiť. Každý si určuje ceny sám a má možnosť na cene sa dohodnúť. Rezerváciu predajného miesta musia predajcovia nahlásiť na klientskom centre MsÚ do 31.8.2017, počas stránkových hodín, kde dostanú aj potrebné informácie k registrácii. Poplatok pre predávajúceho je 2€.
Tak neváhajte, príďte, predávajte, nakupujte !


 

Športové akcie

nestanovený - 28.12.2017  

Anketa sportovec17-page-001.jpg

Žarnovica

NAJÚSPEŠNEJŠÍ ŠPORTOVCI A ŠPORTOVÝ KOLEKTÍV MESTA

Športovci jednotlivci:
Kategórie:
I. deti do 15 rokov, vrátane (ročníky narodenia 2002 a neskôr)
II. mládež vo veku od 16 do 30 rokov (ročníky narodenia 1987 až 2001)
III. 31-roční a starší (ročníky narodenia 1986 a skôr)

Športový kolektív

Športoví činovníci:
a) tréner
b) bývalý vynikajúci športovec
c) dlhoročný funkcionár alebo pracovník v oblasti športu

Návrhy na kandidátov na ocenenia, na predpísanom formulári – anketovom lístku, môže predkladať:
1) každý dospelý občan s trvalým pobytom v Meste Žarnovica
2) každý športový klub, resp. športová organizácia – ako právny subjekt so sídlom v Meste Žarnovica
3) školy v Meste Žarnovica

Úplne vyplnené anketové lístky je potrebné doručiť (poštou, alebo osobne) do podateľne MsÚ na adresu: Mestský úrad Žarnovica, Nám. SNP č. 33, 966 81 Žarnovica, alebo na Oddelenie kultúry, mládeže a športu MsÚ, Dolná 261/25, 966 81 Žarnovica, v termíne do 28.12.2017 a na obálku uviesť: „ŠPORTOVEC ROKA 2017“.
Anketu vyhodnotí Komisia športu MsZ v Žarnovici v termíne do 19. januára 2018.
Vyhlásenie ankety sa uskutoční slávnostným spôsobom v termíne do 22. februára 2018.

Anketu vyhlásilo Mesto Žarnovica v súlade s § 64, písm. g) Zákona č. 440/2015 Z.z. o športe.

Kritériá a anketové lístky na www.zarnovica.sk, alebo na OKMaŠ MsÚ Žarnovica.


 
Súbor na stiahnutie Anketa cinovnik.doc Anketa cinovnik.doc (41.5 kB)

27.8.2017   13:30

ZPSNP17.jpg

Mestský športový areál Žarnovica

Zlatá prilba SNP

Automotoklub Plochá dráha Žarnovica pozýva na 54. ročník Zlatej prilby SNP dňa 27.8.2017 o 13.30 hod. Podujatie sa koná pod záštitou predsedu vlády SR, s finančnou podporou Mesta Žarnovica a Banskobystrického samosprávneho kraja. Ďalšie informácie na stránke: www.speedway.sk.


 

Upútavky na oznamy

Pripomenieme si Povstanie

Už 73.  výročie Slovenského národného povstania si v našom meste pripomenieme v pondelok 28. augusta o 13.15 h. reláciou v mestskom rozhlase a následne položením kvetov a vencov k pamätníku na Nám. SNP. Pozývame všetkých uctiť si hrdinov SNP.
MsÚ
viac...


 

2. ROČNÍK REVIŠTSKÉHO POHÁRA ZACHRÁNILI SÚŤAŽIACI ZO ŽIARU

Zo súťaže mužovS rozdielom jediného dňa, presne po roku, teda na poslednú júlovú sobotu, bol naplánovaný termín 2. ročníka Revištského pohára v stolnom tenise. Ten minuloročný bol úspešný, veď sa ho zúčastnilo po 10 mužov i žien, pričom až 16 súťažiacich bolo zo Žarnovice.   

   S presvedčením, že minimálne taká účasť bude aj tentoraz, súťaž opäť zorganizovali Oddelenie kultúry, mládeže a športu MsÚ Žarnovica a Občiansky výbor mestskej časti Revištské Podzámčie. Žiaľ opak  bol pravdou. Keby (rovnako ako v tohtoročnom Lukavickom pohári) neboli prišli súťažiaci zo Žiaru nad Hronom, súťaž by musela byť zrušená. Zo Žarnovice sa prezentovali len dvaja súťažiaci a jeden s trvalým pobytom v Bratislave (pôvodom zo Žarnovice). No a v určenom čase, do 9.00 hod., sa v Kultúrnom dome v Revištskom Podzámčí, prezentovalo ešte sedem záujemcov zo Žiaru. Celkovo tak bolo prítomných len 10 súťažiacich, z toho 3 ženy – všetky zo Žiaru n. Hronom. Aj v tejto súťaži mohli hrať len neregistrovaní hráči, nie však tí čo hrávajú „na“ občiansky preukaz pravidelné súťaže organizované oblastným zväzom, a v tomto roku dovŕšia vek minimálne vek 15 rokov. Súťaž nebola určená len pre občanov Žarnovice, či len tejto mestskej časti, a mohol sa jej teda zúčastniť vlastne ktokoľvek.

  Súboj medzi M. Humenou (bližšie) a A. Volkovou V samotnej súťaži hrali ženy na tri víťazné sety, každá s každou. Minuloročné víťazstvo obhájila Anna Volková, ktorá vyhrala oba zápasy. Druhá bola Mária Humená a tretia Júlia Rečlová.

   Aj sedem mužov hralo systémom každý s každým, ale len na dva víťazné sety. S jedinou prehrou presvedčivo zvíťazil Ján Jób zo Žiaru nad Hronom. Ďalší traja mali zhodne po 4 výhry a 2 prehry a tak o poradí rozhodla mikrotabuľka. Druhé miesta tak patrilo Štefanovi Oravcovi zo Žiaru nad Hronom a tretie Ing. Dušanovi Taškovi zo Žarnovice.

   Krátko pred poludním sa už hrali aj štvorhry, do ktorých sa  prihlásili štyri dvojice. Zo súťažiacich, ktorí hrali dvojhry sa zapojili siedmi a pribudol ďalší súťažiaci zo Žiaru n. Hr.

Aj štvorhry sa hrali na dva víťazné sety, systémom každá s každou. A aj tu bolo veľká vyrovnanosť. Nakoniec dve dvojice vyhrali dva zápasy a rovnako dve po jednom. Konečné poradie tak „určili“ vzájomné zápasy. Zvíťazila dvojica Ján Kabát – Štefan Oravec pred dvojicou Anna Volková – Ľubomír Čech. Tretí boli Júlia Rečlová s Ing. Dušanom Taškom.

   Ocenení súťažiaci (zľava) J. Rečlová, D. Taška, A. Volková, Š. Oravec, M. Humená, J. Kabát, Ľ. Čech a J. JóbCelkovo sa za približne štyri hodiny odohralo 30 zápasov (24 dvojhier na dvoch stoloch a 6 štvorhier na jednom stole). Oproti úvodnému ročníku to bola vlastne len polovica, keďže aj súťažiacich bolo takmer o polovicu menej. Niekoľko zápasov si prišlo pozrieť zopár domácich a navštívil ju aj prednosta OÚ v Žarnovici a súčasne poslanec MsZ Ing. Štefan Balko.

   Trojica žien a najlepšia trojica mužov bola odmenená športovými pohármi a prvé tri dvojice v štvorhrách medailami. Ocenenia im odovzdal poslanec MsZ Ing. Jakub Zliechovec, ktorý súťažiacim poskytol aj pohostenie.

   Pokiaľ s úvodným ročníkom bola spokojnosť aj s účasťou, tentoraz bola pre zainteresovaných veľkým sklamaním. Veď „až“ dvaja súťažiaci s trvalým pobytom v Žarnovici, a navyše ani jeden zo žiadnej mestskej časti, sa inak hodnotiť ani nedá. No tentoraz bol vraj dôvodom termín (hoci ako už bolo uvedené len s rozdielom jediného dňa oproti prvému ročníku) a veľmi pekné počasie. No a tak 3. ročník by sa mal pravdepodobne konať v budúcom roku už v marci. Samozrejme, okrem samotného reálneho záujmu, bude treba vziať do úvahy nielen plánované iné podujatia, ale aj reálne hracie podmienky v KD v tejto mestskej časti.

   Vďaka za pomoc patrí Vladimírovi Smelákovi z Revištského Podzámčia predovšetkým za prípravu miestností KD pred podujatím.

Text a foto: Ing. Jozef Piecka


 

Dnes má službu:

Horná, A. Kmeťa 6
A. Kmeťa 6,
Nová Bana

ďalšie dni

Nedeľa 20.8. - 25.8.
Horná, A. Kmeťa 6
A. Kmeťa 6,
Nová Bana
Sobota 26.8.
ALTHEA, Žarnovica
Bystrická 54,
966 81 Žarnovica
045/681 38 20
Sobota 26.8.
AQUA, Žarnovica
Dolná 247/4,
Žarnovica
0948 130 042
Sobota 26.8.
VALERIANA, Žarnovica
Nám. SNP 22,
966 81 Žarnovica
045/ 681 21 20
Sobota 26.8.
BREZNICA, T. Breznica
Tekovská Breznica 700,
966 52 Tekovská Breznica
Sobota 26.8.
VITAE, Nová Baňa
Námestie Slobody 9,
96801 Nová Baňa
045/ 6856 281
Nedeľa 27.8.
Horná, A. Kmeťa 6
A. Kmeťa 6,
Nová Bana

dnes je: 20.8.2017

meniny má: Anabela

webygroupNetronics

Úvodná stránka