Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Oficiálna stránka mesta Žarnovica

Kultúrne a spoločenské akcie

28.7.2017   17:00

pvlk2.0.png

v parku na Ulici Andreja Sládkoviča

POĎ VON

Mestský mládežnícky parlament Žarnovica a mesto Žarnovica Vás srdečne pozývajú na prvú letnú akciu na námestí! Podujatie pod názvom POĎ VON spojené s LETNÝM KINOM sa uskutoční v piatok 28.7. od 17:00 na námestí pri kostole. Môžete sa tešiť na vynikajúceho kúzelníka MAGIC MIRACLES z Novej Bane, zábavné workshopy pre deti, o 18:30 vystúpenie domácej kapely ARCON, o 19:15 sa Vám predstaví kremnická kapela VIRVAR a ku koncu si o 20:00 pozrieme spoločne úspešný fantasy film s názvom DOMOV PRE NEOBYČAJNÉ DETI SLEČNY PEREGRINOVEJ [peregrínovej]. Čas je orientačný. Na všetkých sa tešíme !


 

Športové akcie

21.7. - 23.7.2017  

sk (1).jpg

Mestský športový areál Žarnovica

otvorené FAI preteky leteckých modelov svetového pohára – Memoriál Jozef Gábriša

Zväz modelárov Slovenska, Letecko-modelársky klub Humenné a Mesto Žarnovica pozývajú na otvorené FAI preteky leteckých modelov svetového pohára – Memoriál Jozef Gábriša, ktoré sa uskutočnia v dňoch 21.-23.7.2017 v Mestskom športovom areáli v Žarnovici.


 

nestanovený - 28.12.2017  

Anketa sportovec17-page-001.jpg

Žarnovica

NAJÚSPEŠNEJŠÍ ŠPORTOVCI A ŠPORTOVÝ KOLEKTÍV MESTA

Športovci jednotlivci:
Kategórie:
I. deti do 15 rokov, vrátane (ročníky narodenia 2002 a neskôr)
II. mládež vo veku od 16 do 30 rokov (ročníky narodenia 1987 až 2001)
III. 31-roční a starší (ročníky narodenia 1986 a skôr)

Športový kolektív

Športoví činovníci:
a) tréner
b) bývalý vynikajúci športovec
c) dlhoročný funkcionár alebo pracovník v oblasti športu

Návrhy na kandidátov na ocenenia, na predpísanom formulári – anketovom lístku, môže predkladať:
1) každý dospelý občan s trvalým pobytom v Meste Žarnovica
2) každý športový klub, resp. športová organizácia – ako právny subjekt so sídlom v Meste Žarnovica
3) školy v Meste Žarnovica

Úplne vyplnené anketové lístky je potrebné doručiť (poštou, alebo osobne) do podateľne MsÚ na adresu: Mestský úrad Žarnovica, Nám. SNP č. 33, 966 81 Žarnovica, alebo na Oddelenie kultúry, mládeže a športu MsÚ, Dolná 261/25, 966 81 Žarnovica, v termíne do 28.12.2017 a na obálku uviesť: „ŠPORTOVEC ROKA 2017“.
Anketu vyhodnotí Komisia športu MsZ v Žarnovici v termíne do 19. januára 2018.
Vyhlásenie ankety sa uskutoční slávnostným spôsobom v termíne do 22. februára 2018.

Anketu vyhlásilo Mesto Žarnovica v súlade s § 64, písm. g) Zákona č. 440/2015 Z.z. o športe.

Kritériá a anketové lístky na www.zarnovica.sk, alebo na OKMaŠ MsÚ Žarnovica.


 
Súbor na stiahnutie Anketa cinovnik.doc Anketa cinovnik.doc (41.5 kB)

22.7.2017   13:00

LVT21.9.png

telocvična SOŠ Žarnovica

Letný volejbalový turnaj

Mestský mládežnícky parlament Žarnovica a mesto Žarnovica pozývajú všetkých hráčov a fanúšikov na Letný volejbalový turnaj 2.ročník. Tento turnaj sa uskutoční v sobotu 22.7.2017 od 13:00 v telocvični SOŠ v Žarnovici. Štartovné je 18 € za družstvo a prihlásiť sa môžete na mmpzarnovica@gmail.com alebo na telefónnom čísle 0949 242 993. Prineste si so sebou vhodnú obuv do telocvične a chuť hrať. Pozor, kvôli časovému obmedzeniu je počet družstiev maximálne 8. Pripravené sú pre Vás ceny a občerstvenie. Tešíme sa na Vás !


 

23.7.2017   15:00

MEdvojic-plagat-A2.png

Mestský športový areál Žarnovica

Majstrovstiev Európy dvojíc - plochá dráha

Prvýkrát v histórii žarnovickej plochej dráhy budú môcť fanúšikovia vidieť dve podujatia najvyššieho významu v jednej sezóne. Prvým bola Kvalifikácia do GP ešte v máji a druhým bude v nedeľu 23. júla semifinálové kolo Majstrovstiev Európy dvojíc, ktoré organizuje Speedway Club Žarnovica za finančnej podpory Mesta Žarnovica, Banskobystrického samosprávneho kraja, Slovenskej motocyklovej federácie a ďalších sponzorov. Ide o premiéru tohto šampionátu na našej dráhe. O postupové tri miesta do finále tu budú bojovať dvojice z Poľska, Ruska, Lotyšska, Ukrajiny, Slovinska, Bulharska a Slovenska. Boje na tej najvyššej úrovni začnú o 15.00 hodine. Príďte a staňte sa svedkami pretekov európskeho významu.


 

29.7.2017   8:30

Revistsky 17-page-001.jpg

v Kultúrnom dome v mestskej časti Revištské Podzámčie

2. ročník súťaže Revištský pohár v stolnom tenise

Oddelenie kultúry, mládeže a športu MsÚ Žarnovica a Občiansky výbor mestskej časti Revištské Podzámčie pozývajú na 2. ročník súťaže Revištský pohár v stolnom tenise (jednotlivci + štvorhry) 29. júla 2017 (sobota) od 8.30 hod. v Kultúrnom dome v mestskej časti Revištské Podzámčie.
Kategórie: muži (15-roč. a starší), ženy (15-roč. a staršie), štvorhry podľa záujmu a možností.
Prihlášky a prezentácia: Na mieste konania v čase od 08.30 do 09.00 hod.
Informácie: na webovom sídle mesta: www.zarnovica.sk, na mob. č. 0914 326 150 (Ing. Jozef Piecka), mob. č. 0944 608 826 (Ing. Jakub Zliechovec) alebo osobne na OKMaŠ MsÚ Žarnovica.


 

Upútavky na oznamy

Informácia o začatom správnom konaní

         Podľa § 82 ods. 7 zákona č. 543/2002 Z.z. o ochrane prírody a krajiny v znení neskorších predpisov vás upovedomujeme o začatom správnom konaní, v ktorých môžu byť dotknuté záujmy ochrany prírody a krajiny. Potvrdenie záujmu byť účastníkom v konkrétnom správnom konaní  je potrebné doručiť buď písomne na adresu: Mesto Žarnovica, Nám. SNP  č. 33, 966 81 Žarnovica  alebo elektronicky na adresu : zuzana.gregorova@zarnovica.eu  v lehote piatic ...viac...


 

OZNAM MESTSKEJ KNIŽNICE V ŽARNOVICI

Logo KNIZNICE (002).jpg


Z dôvodu čerpania dovolenky počas letných mesiacov bude knižnica zatvorená na prelome júla a augusta v termíne:od štvrtka 20. júla – do 4. augusta 2017 vrátane. Prevádzka knižnice bude pokračovať pondelkom 7. augusta.
viac...


 

29 STRETNUTIE RODÁKOV – VOLEJBALISTOV AJ S MLÁDEŽNÍKMI

Podstatná časť účastníkovAj po ďalšom roku môžeme úvodom opätovne konštatovať, že myšlienka skupiny volejbalistov okolo Doc. Ing. Juraja Gregora, CSc., aby sa každý rok stretli v Žarnovici rôzne generácie volejbalistov, je naďalej živá. Potvrdila to skutočnosť, že na sobotu 17. júna zorganizoval volejbalový oddiel MTK Tatran Žarnovica v poradí už 29. ročník „Stretnutia rodákov – volejbalistov“.

   Tesne pred 9.30 hod. podujatie pri antukových ihriskách v areáli ZŠ na Ul. F. Kráľa tradične otvoril a všetkých privítal predseda volejbalového oddielu MTK Tatran Ing. Jozef Šavolt. Keďže aktívnych volejbalistov je v Žarnovici stále menej zvlášť privítal družstvo mládežníkov pod vedením Mgr. Petra Hlavačku. Toto družstvo bolo zložené z účastníkov volejbalových turnajov, ktoré pravidelne organizuje Mestský mládežnícky parlament v Žarnovici.  Za mesto účastníkov privítal a príjemný športový zážitok zaželal vedúci oddelenia kultúry, mládeže a športu MsÚ Žarnovica Ing. Jozef Piecka, ktorý súčasne vyjadril presvedčenie, že všetci sa zdraví stretnú o rok na jubilejnom 30. ročníku.

  Z úvodného stretnutia „Karnasovci“ – „Hlavačkovci“ Po krátkom úvode, vysvetlení systému turnaja a spoločnej fotografii sa začalo hrať. Počasie totiž neveštilo nič dobré a raňajší dážď sa mohol kedykoľvek zopakovať, čo by zápasom na antuke rozhodne neprispelo. Okrem už spomenutých mládežníkov boli ďalšie tri družstvá vytvorené zo „starých“ účastníkov.  Ich kapitánmi boli: Mgr. Ondrej Karnas (družstvo jednoznačne s najvyšším  vekovým priemerom okolo 70 rokov), Ing. Michal Mališ a poslanec MsZ a súčasne predseda Komisie športu MsZ Ing. Miroslav Štefanča. Výsledky: „Karnasovci“ – „Hlavačkovci“ 0:2, „Mališovci“ – „Štefančovci“ 2:1, „Hlavačkovci“ - „Štefančovci“  0:2, „Karnasovci“ – „Mališovci“ 0:2, „Mališovci“ – „Hlavačkovci“ 2:0 a „Štefančovci“ – „Karnasovci“ 2:0.  I keď sa zdalo, že pekné teplé počasie „vydrží“ nestalo sa tak a posledné dva zápasy sa hrali už za dažďa. Spolu sa do nich zapojila viac a štyridsiatka hráčov (dokonca jedna volejbalistka) a postupne si turnaj prišla pozrieť asi štvrťstovka divákov. Zhodne po 3 zápasy odrozhodovali Ing. Ján Mnich a bývalý medzinárodný rozhodca Ing. Peter Kmeť. Počas turnaja bol zabezpečený pitný režim a pre doplnenie vynaloženej energie cesnakovníky. Z výsledkov je zrejmé, že víťazným sa tentoraz bez Okamžik zo zápasu „Mališovci“ – „Štefančovci“prehry stalo družstvo „Mališovcov“. V ňom sa striedali: Jozef Šavolt, Ľubomír Daniš, Miloš Husár, Michal Martinec, Dušan Danko, Jakub Oslanec a Marián Júda. Druhí (s jednou prehrou) boli „Štefančovci“ , ktorým tentoraz isto chýbal zranený Ján Oslanec a tretí (s dvomi prehrami) mládežníci - „Hlavačkovci“.

   Oficiálne vyhodnotenie sa uskutočnilo v záhradnej reštaurácii. Všetci hrali s najvyšším možným ocenením a tak ,nezávisle od poradia, bolo každé družstvo ocenené šampanským. Takéto ocenenie predseda VO odovzdal aj jedinej hráčke turnaja, ktorou bola mládežníčka Patrícia Sedliaková. Pri tejto príležitosti zdôraznil, že účasť mládežníckeho družstva bola jednoznačne prínosom a počíta sa s ním aj v budúcom ročníku. O tom, že to nie je len športové, ale aj spoločenské podujatie svedčia ďalšie spoločne prežité chvíle pri výbornom guláši, ktorý pripravila Reštaurácia Kabina v kuchyni SOŠ. Diskutovalo sa o rokoch bývalých, ktoré spoločne strávili na rôznych palubovkách, budúcnosti volejbalu v Žarnovici i konkrétne o budúcom jubilejnom ročníku. Ing. J. Šavolt poďakoval menovite všetkým, ktorý sa podieľali pri organizačnom zabezpečení podujatia.

 Guláš naberá M. Štefanča  Chvíle strávené v Žarnovici 17. júna 2017 bude všetkým účastníkom i tradičným priaznivcom – hosťom pripomínať aj krásne modré tričko s emblémom mesta i názvom podujatia, čo bolo zabezpečené v zmysle zmluvy o dotácii z rozpočtu mesta.

   Je zrejmé, že ani tentoraz by podujatie nebolo možné zrealizovať bez poskytnutia ihrísk i ďalších priestorov školy, za čo patrí poďakovanie riaditeľke Mgr. Gabriele Debnárovej. Vďaka za to, že i napriek predchádzajúcim dažďom, boli obe ihriská perfektne pripravené patrí Jozefovi Tužinskému (zamestnancovi školy) a za organizačnú pomoc Ivane Danihelovej.

   Podľa dohody účastníkov bol určený termín, v poradí už 30. ročníka „Stretnutia rodákov – volejbalistov“. Ten bude v sobotu 16. júna 2018. Keďže to bude jubilejný, nemali by to byť „len“ zápasy, ale aj doplnkové súťaže.

Text a foto: Ing. Jozef Piecka


 

Dnes má službu:

AQUA, Žarnovica
Dolná 247/4,
Žarnovica

0948 130 042

ďalšie dni

Sobota 22.7.
VITAE, Nová Baňa
Námestie Slobody 9,
96801 Nová Baňa
045/ 6856 281
Sobota 22.7.
BREZNICA, T. Breznica
Tekovská Breznica 700,
966 52 Tekovská Breznica
Sobota 22.7.
VALERIANA, Žarnovica
Nám. SNP 22,
966 81 Žarnovica
045/ 681 21 20
Sobota 22.7. - 23.7.
AQUA, Žarnovica
Dolná 247/4,
Žarnovica
0948 130 042
Sobota 22.7.
ALTHEA, Žarnovica
Bystrická 54,
966 81 Žarnovica
045/681 38 20
Pondelok 24.7.
BREZNICA, T. Breznica
Tekovská Breznica 700,
966 52 Tekovská Breznica

dnes je: 21.7.2017

meniny má: Daniel

webygroupNetronics

Úvodná stránka