Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Oficiálna stránka mesta Žarnovica

Kultúrne a spoločenské akcie

28.3.2017   19:00

CHF ZC.jpg

Kultúrny dom Žarnovica

Close Harmony Friends

Mesto Žarnovica pozýva na koncert vokálnej skupiny Close Harmony Friends 28. marca 2017 (utorok) o 19.00 h. v Kultúrnom dome v Žarnovici, vstupné 10,- €/osoba. Z dôvodu sedenia návštevníkov počas vystúpenia nie je možný vstup bez platného lístka a to bez rozdielu veku. Predpredaj lístkov: https://www.closeharmonyfriends.sk/event/1452 (do 23:59 27.3.2017), od 13.3.2017 do 14.30 h. dňa 28.3.2017 v mestskej knižnici tlf. : 045/321 2420, v deň konania od 18.00 do 19.00 h. v pokladni vestibulu kultúrneho domu.


 

30.3.2017   8:00

den_s_andersenom_2.jpg

Mestská knižnica

Deň s Andersenom

Medzinárodný deň detskej knihy si pripomenieme s deťmi a žiakmi škôl vo štvrtok 30.3.2017 od 8.00 v hodinových intervaloch v priestoroch čitárne Mestskej knižnice v Žarnovici.

Príďte, porozprávam vám Rozprávku o veľkom rozprávkarovi, je ním dánsky spisovateľ Hans Christian Andersen.


 

31.3.2017   8:00

ZC_podium_2017w.gif

Kultúrny dom Žarnovica

Žarnovické pódium 2017

Mesto Žarnovica a ZUŠ Žarnovica organizujú 2. ročník súťažnej prehliadky detských a mládežníckych hudobných skupín základných umeleckých škôl pod názvom Žarnovické pódium 2017, ktorá sa bude konať 31.3.2017 v sále Kultúrneho domu v Žarnovici. Súťaž kapiel je súťažou pre hudobné skupiny interpretujúce široké spektrum hudobných žánrov populárnej a menšinovej hudby.
Predbežný časový harmonogram súťaže:
 prezentácia od 08:00
 otvorenie súťaže 9:00
 začiatok súťaže 09:15
 obedy 11:30-12:30
 vyhlásenie kategórie A1 do 15 rokov.
 ukončenie súťaže 16:00
 krátky vstup domácej kapely a hostí 16:30
 vyhlásenie výsledkov 17:00

Príďte podporiť domáce kapely!


 

Športové akcie

1.4.2017   8:30

Plagat JCZc17-page-001.jpg

telocvična SOŠ Žarnovica

JARNÁ CENA ŽARNOVICE v bedmintone jednotlivcov

Oddelenie kultúry, mládeže a športu MsÚ Žarnovica a Komisia športu MsZ Žarnovica pozývajú na súťaž JARNÁ CENA ŽARNOVICE v bedmintone jednotlivcov.
Kategórie: deti (chlapci i dievčatá 15-roč. a mladšie), ženy, muži (bez rozdielu veku).
Súťaž sa uskutoční 1. apríla 2017 (sobota) od 08.30 hod. v telocvični SOŠ Žarnovica, v spolupráci so SOŠ Žarnovica. Záväzné prihlášky od 16.3. do 30.3.2017 osobne u Ing. Miroslava Štefanču, resp. na Oddelení kultúry, mládeže a športu MsÚ (Kultúrny dom, Dolná 261/25), alebo e-mailom na adresu: jozef.piecka@zarnovica.eu, resp. silitan@silitan.sk. Informácie na stránke mesta: www.zarnovica.sk, na t .č. 0914 326 150 (Ing. J. Piecka), 0915 870 847 (Ing. M. Štefanča), alebo osobne na OKMaŠ MsÚ Žarnovica.


 

2.4.2017   15:00

A2.png

Mestský športový areál Žarnovica

Medzinárodnými majstrovstvami Slovenska spojenými so 17. ročníkom Ladislava Eliáša

Žarnovická plochodrážna sezóna 2017 začína Medzinárodnými majstrovstvami Slovenska spojenými so 17. ročníkom Ladislava Eliáša v nedeľu 2. apríla o 15.00 hod. Na našej dráhe si to medzi sebou rozdá 16 pretekárov z Poľska, Maďarska, Lotyšska, Ruska, Ukrajiny, Bulharska, Českej republiky a Slovenska. Pôjde o veľa. Nielen o slovenský titul, ale pre domácich jazdcov aj o účasť v pretekoch majstrovstiev sveta a Európy. Na štarte nebude chýbať ani domáca hviezda Martin Vaculík.
Speedway Club Žarnovica pozýva všetkých fanúšikov motoristického športu, aby prišli vytvoriť čo najlepšiu atmosféru, ktorá nabudí domácich jazdcov k dobrým výkonom.


 

8.4.2017   8:30

Jarmatvych17-page-001.jpg

odchod od ZŠ na Ulici F. Kráľa

Jarná matičná vychádzka

Miestny odbor Matice slovenskej Žarnovica pozýva na Jarnú matičnú vychádzku v sobotu 8. apríla 2017. Trasa: ZŠ Ul. F. Kráľa – ul. Slobody – Muchov vŕšok – Rajčianka – Kalvária – Kľakovská ul. Odchod o 08.30 h. od ZŠ na Ul. F. Kráľa. Účasť na vlastné riziko, občerstvenie z vlastných zásob! Z účastníkov budú minimálne piati vylosovaní a odmenení vecnou cenou!
Matica slovenská Vás volá, príďte!!! Podujatie bude realizované s finančnou podporou Mesta Žarnovica.


 

Upútavky na oznamy

Vyzvi srdce k pohybu

VSkP.jpg

V týždňoch od 20.3. – 11.6.2017 bude prebiehať celonárodná kampaň na zvýšenie pohybovej aktivity dospelej populácie „Vyzvi srdce k pohybu.“ Tí čo sa do kampane zapoja môžu vyhrať nielen zdravie, ale aj pekné ceny od sponzorov kampane. Účastnícke listy si môžete vyzdvihnúť v Regionálnom úrade verejného zdravotníctva, na Oddelení výchovy k zdraviu, Cyrila a Metoda 23. Bližšie informácie, účastnícke listy a kontakty si môžete prečítať na webovej str ...viac...


 

ZBER NEBEZPEČNÉHO ODPADU

Uputavka_NO.jpg

Mesto Žarnovica, Mestský úrad v Žarnovici v súlade so VZN č. 1/2016 o spôsobe nakladania  s komunálnymi  odpadmi a s drobnými  stavebnými odpadmi na území  mesta  Žarnovica  organizuje zber „NEBEZPEČNÝCH ODPADOV“ (odpadov s obsahom škodlivých látok) od občanov obytných domov a rodinných domov v meste a jeho mestských častiach v jeden deň a to :  
25. marca 2017 (t.j. v sobotu)
Zbierať sa budú nasledovné druhy odpadu:
 
...viac...


 

Zápis do 1. ročníka

Zapis_plagat2017.jpg

Základná  škola Fraňa Kráľa V Žarnovici oznamuje, že 4.- 5.4.2017 v čase od 13:00 do 16:00 v novej budove školy sa uskutoční zápis do 1. ročníka.
viac...


 

Môj zážitok v Regióne GRON

fotosutaz_gron2017.jpg

Oblastná organizácia cestovného ruchu Región GRON organizuje 1. ročník fotosúťaže s názvom „Môj zážitok v Regióne GRON“. OOCR Región GRON sa rozhodla dať priestor širokej verejnosti prostredníctvom fotosúťaže, v ktorej každý zapojený môže ukázať svoje bystré oko a talent na fotografovanie. Ak sa radi túlate po Regióne GRON, zachytávate jeho krásy a atmosféru, máte chuť svoje fotografie ukázať aj ostatným a zdieľať s nimi svoje zážitky z regiónu a ...viac...


 

Pripomenieme si 72. výročie oslobodenia Žarnovice

V stredu 29. marca uplynie 72 rokov od oslobodenia Žarnovice rumunskou armádou. Túto udalosť si pripomenieme práve v tento deň o 12.30 hod. reláciou v mestskom rozhlase a následne položením vencov a kvetov k pamätníkom na Nám. SNP. Pozývame všetkých uctiť si pamiatku obetí II. svetovej vojny i tých čo oslobodili naše mesto.
                                                                                                                     ...viac...


 

Združenie na záchranu hradu Revište

Združenie na záchranu hradu Revište plánuje v roku 2017 dokončiť opravu severnej veže a v priestore 2. podlažia vybudovať vyhliadkovú plošinu. Na čo najvernejšiu opravu zrútenej južnej steny severnej veže nám chýbajú fotografie tejto časti spred roku 1980. Prosíme všetkých, ktorí si fotili hrad v tom období, alebo aj skôr, aby nám poskytli kópie takýchto starších fotografií alebo negatívov.
Za ochotu ďakujeme.
viac...


 

Lesnícka kvapka krvi

Pri príležitosti mesiaca Apríl - mesiac lesov Lesy SR š.p., Odštepný závod Žarnovica
organizuje v spolupráci s NTS Banská Bystrica dňa 28.apríla 2017 o 8,00 hod v zasadačke OZ Žarnovica, Železničná 613/13 odber krvi.
Budeme radi, ak naše úsilie podporíte aj Vy.
V prípade záujmu nahláste svoju účasť do 28.2.2017 na mobilné číslo +421918337678 alebo na mailovú adresu katarina.davidova@lesy.sk,  kde Vám radi poskytneme akékoľvek ...viac...


 

Dámska jazda

prezentácie ručne robených  výrobkovOddelenie kultúry, mládeže a športu MsÚ v Žarnovici pripravilo pri príležitosti MDŽ 11. marca tretí ročník podujatia s názvom Dámska jazda, ktoré patrí výlučne len ženám.  V kultúrnom dome od 11.00 hodiny vládol čulý ruch. Postupne prichádzali kozmetické poradkyne firmy Oriflame – Ľubica Červená a Renáta Hubinská, kaderníčky Patrícia Halgašová a Stanislava Gregorová, či kozmetička Katka Srnková. Neboli však jediné, ktoré boli ochotné poskytnúť žarnovickým ženám svoje služby. Vôňu masážnych olejov a skúsené ruky so sebou Úprava obočiapriniesla  masérka Marianna Skokanová. Aby bolo o dámy kompletne postarané, pozvanie prijala aj nechtová dizajnérka a manikérka Janka Sarvašová.  S úderom 12  hodiny začali prichádzať prvé „zákazníčky“. Každá sa chcela nechať skrášliť. Či už to bol make-up, úprava vlasov, obočia či masáž. Okrem krásneho zovňajšku si dámy odnášali aj množstvo cenných rád od jednotlivých odborníkov na krásu. Organizátori sa tento krát zamerali nielen na vonkajšiu krásu, ale aj krásu vnútornú. Alica Hrnčiríková ako osobná a tímová koučka, expertka na prácu s emóciami a vnútorným dieťaťom taktiež pomáhala svojimi cennými radami žarnovickým ženám. Zdravý životný štýl, rehabilitačné cvičenia a výživa boli zas parketou trénerov Líčenie Adriany Špičákovej a Milana Gejdoša. Zdravé potraviny mali dámy možnosť ochutnať vďaka žarnovickému Obchodíku zdravia. Keďže tvorivosť a fantázia k ženám neodmysliteľne patria, návštevníčky podujatia sa mohli potešiť aj krásnym ručným prácam. Svojou tvorbou prispeli šperkárka Slávka Sliačanová, Tvorky jednej stvorky- Naďa Vargová, dekoračné mydlá- Marianna Skokanová a Kratúrna trojka – Maria Sitárová, Andrea Číková a Lucia Debnárová. Na záver dňa o 17.30 sa v sále premietala romantická komédia Milenci tých druhých. Návštevníčky podujatia sa mohli zapojiť aj do tomboly, ktorá sa žrebovala až na záver celého dňa po skončOchutnávka zdravých potravínení filmu. Jednotlivé ceny získali: Petra Zajacová- balíček zdravých potravín z Obchodíku zdravia, Danková M.- set bižutérie od Slávky Sliačanovej, Martina Hrčková- drevený lopárik zdobený technikou decoupage, venovala Naďa Vargová, Simona Fúsková- lak na nechty a olejček, venovala Janka Sarvašová, Dominika Olajcová- tričko s citátom Marilyn Monroe venované Kratúrnou trojkou. Za organizátora cenu vyrobila a darovala M. Škreková a získala ju Martina Sitárová. Všetky ženy, ktoré využili možnosť stráviť sobotu 11.marca inak ako ostatné soboty boli veľmi spokojné. Obohatili sa o nové zážitky, stretli nových milých ľudí či známych, ktorých dlhšie nevideli. Venovali čas samy sebe.

 

 

                                                                                                                                                             M. Škreková


 

Dnes má službu:

VALERIANA, Žarnovica
Nám. SNP 22,
966 81 Žarnovica

045/ 681 21 20

ďalšie dni

Sobota 25.3.
VALERIANA, Žarnovica
Nám. SNP 22,
966 81 Žarnovica
045/ 681 21 20
Sobota 25.3.
AQUA, Žarnovica
Dolná 247/4,
Žarnovica
0948 130 042
Sobota 25.3.
VITAE, Nová Baňa
Námestie Slobody 9,
96801 Nová Baňa
045/ 6856 281
Pondelok 27.3. - 2.4.
AQUA, Žarnovica
Dolná 247/4,
Žarnovica
0948 130 042
Sobota 1.4.
VITAE, Nová Baňa
Námestie Slobody 9,
96801 Nová Baňa
045/ 6856 281
Sobota 1.4.
ALTHEA, Žarnovica
Bystrická 54,
966 81 Žarnovica
045/681 38 20
Sobota 1.4.
VALERIANA, Žarnovica
Nám. SNP 22,
966 81 Žarnovica
045/ 681 21 20
Sobota 1.4.
BREZNICA, T. Breznica
Tekovská Breznica 700,
966 52 Tekovská Breznica

dnes je: 25.3.2017

meniny má: Marián

webygroupNetronics

Úvodná stránka