Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Oficiálna stránka mesta Žarnovica

Kultúrne a spoločenské akcie

16.5. - 1.6.2017  

Inzercia_DGTL_153x195_praco.jpg

NEBUĎ LENIVÝ A HRAJ O ŠPORTOVÚ VÝBAVU!

Zapoj sa do súťaže od 16. mája 2017 a vyhraj športovú výbavu na leto, stačí, ak vyplníš 9 eko úloh v digitálnom pracovnom zošite zameranom na správne triedenie odpadov. Zošit nájdeš na www.triedime.sk/digitalny-pracovny-zosit spolu so štatútom súťaže.

Súťaž vyhlásila spoločnosť ENVI-PAK prostredníctvom webovej stránky www.triedime.sk a printového vydania Obecných novín. Zapojiť sa môžu žiaci základných a stredných škôl v dňoch 16.5.2017 až 1.6.2017 do 10:00 hod.. Mená vylosovaných víťazov budú zverejnené na stránke www.triedime.sk ešte v daný deň.

Pri hre nie je dôležité, či žiak na prvý raz získa plný počet bodov, ale to, že sa pri nej čo najviac naučí!


 

3.6.2017   10:00

MDD_2017w.gif

Detské ihrisko na sídlisku v Žarnovici

Mesto deťom

Mesto Žarnovica vás pozýva na veľkú oslavu vášho sviatku dňa detí pod názvom Mesto deťom. Príďte v sobotu 03.06 . na detské ihrisko na sídlisku. Od 10.00 hod. je pre vás pripravený celodenný program s množstvo zaujímavých aktivít, zábavných súťaží, tvorivých dielní a predstavení. Budete mať jedinečnú možnosť zistiť, ako to vyzerá v úli včielok, ako sa vyrába med, či voňavé sviečky. Svoju zručnosť si môžete vyskúšať v rôznych tvorivých dielňach. Čakajú na Vás aj zvieratká, maľovanie na tvár, bublinový workshop a na záver celého dňa predstavenie Kufrík spojené s cirkusovou školou Saule, kde zažijete kopu zábavy, pohybu, balansovania, žonglovania, či klaunovania.


 

15.7.2017  

Najkrajsia_okrasna_zahrada_.jpg

Žarnovica

NAJKRAJŠIA OKRASNÁ ZÁHRADA

Mesto Žarnovica po ročnej prestávke opäť vyhlasuje súťaž „NAJKRAJŠIA OKRASNÁ ZÁHRADA“. Do súťaže sa môže prihlásiť každý rodinný a bytový dom v meste Žarnovica. Ak máte pekné okolie svojho bytového domu alebo sa staráte o záhradu pri rodinnom dome, máte možnosť pochváliť sa výsledkami svojej práce a zapojiť sa do súťaže. Najkrajšia okrasná záhrada a bytový dom, ktorý má najkrajšie okolie, budú odmenené. Do súťaže je možné sa prihlásiť do 15.júla 2017.
Prihlášku do súťaže si môžete prevziať na adrese: Mestský úrad Žarnovica, Oddelenie výstavby, investícií a životného prostredia, Nám. SNP č. 33, 966 81 Žarnovica alebo stiahnuť z webového sídla Mesta Žarnovica.


 

Športové akcie

1.6.2017   14:00

Plagat ryb.pret17-page-001.jpg

na Voznickom rybníku

Rybárske preteky detí

Miestna organizácia Slovenského rybárskeho zväzu Žarnovica, Oddelenie kultúry, mládeže a športu MsÚ Žarnovica, Centrum voľného času Žarnovica a Starosta obce Voznica pozývajú na Rybárske preteky detí, ktoré sa pri príležitosti MDD uskutočnia vo štvrtok 1. júna na Voznickom rybníku. Prezentácia je na mieste konania v čase od 14.00 do 14.30 hod. Súťažiť sa bude v dvoch kategóriách, pričom prvá bude pre deti vo veku od 6 do 9 rokov a druhá pre deti od 10 do 15 rokov. Štartovné sa neplatí. Traja najlepší v oboch kategóriách budú ocenení medailami, piati aj vecnými cenami a najväčší úlovok súťaže cenou starostu obce.


 

17.6.2017   8:30

Snímka2.PNG

v areáli ZŠ na Ul. Fraňa Kráľa v Žarnovic

Stretnutia rodákov – volejbalistov

Volejbalový oddiel MTK Tatran Žarnovica pozýva na 29. ročník Stretnutia rodákov – volejbalistov, ktoré sa uskutoční v sobotu 17. júna od 8.30 hod. v areáli ZŠ na Ul. Fraňa Kráľa v Žarnovici. Podujatie je realizované s finančnou podporou Mesta Žarnovica.


 

Upútavky na oznamy

Prijímacie skúšky - ZUŠ Žarnovica

Základná umelecká škola , Dolná 25, 966 81 Žarnovica e-mail: zus@zarnovica.eu, tel. : 0915182959 oznamuje rodičom detí , ktoré majú záujem rozvíjať svoj talent v oblasti hudobného, výtvarného, tanečného a literárno-dramatického umenia, že prijímacie skúšky do týchto odborov sa budú konať v dňoch 6.6.2017 a 7 .6. 2017 v čase od 13:00 do 17:00 v ZUŠ, Dolná 25, 966 81 Žarnovica.
V hudobnom odbore je možné študovať hru na klavíri, na keyboard, ...viac...


 

Vyzvi srdce k pohybu

VSkP.jpg

V týždňoch od 20.3. – 11.6.2017 bude prebiehať celonárodná kampaň na zvýšenie pohybovej aktivity dospelej populácie „Vyzvi srdce k pohybu.“ Tí čo sa do kampane zapoja môžu vyhrať nielen zdravie, ale aj pekné ceny od sponzorov kampane. Účastnícke listy si môžete vyzdvihnúť v Regionálnom úrade verejného zdravotníctva, na Oddelení výchovy k zdraviu, Cyrila a Metoda 23. Bližšie informácie, účastnícke listy a kontakty si môžete prečítať na webovej str ...viac...


 

Koza a kladivo

Úvod predstavenia , herci spolu s divákmiOddelenie kultúry, mládeže a športu a Kremnické divadlo v podzemí v nedeľu 7.5. spoločne pozvali nadšencov divadla na nový autorský kabaret s názvom Koza a kladivo. Téma predstavenia pojednávala o stave našej mysle na tému sebectvo versus solidarita. Do 17.00 hodiny, kedy predstavenie začalo si vstupenku zakúpilo 20 divákov. Hneď vo vestibule kultúrneho domu ich privítal Ján Fakla ( scenárista, dramaturg a riaditeľ známeho festivalu Kremnické gagy), objasnil im hlavné témy predstavenia. Išlo o koláž autentických situácií zo života hercov v podobe rHerci počas predstaveniaôznych žánrov ako pohybové divadlo, voice-band, stand-up, šánsón či protest-song. Dielo bolo inšpirované príspevkami renomovaných i začínajúcich autorov troch generácií. Kázeň napísal Michal Havran, osobné zážitky a „odbornú pomoc“ poskytol psychiater Péter Hunčík, frašku o mužoch „solidárnych“ s tehotnými ženami spracovala mladá scenáristka Jana Ondrušová a svoje karikatúry na tému dodal Mikuláš Sliacky. Aktuálne satirické texty piesní, ktoré odzneli, napísal Fero Malec, zhudobnili ich herci KDvP pod vedením Andrey Bučko a vytvorili K&K BAND. Na režisérsku stoličku zasadal Jana Mikitková, ktorá bližšie objasnila vznik a vývoj predstavenia: „ Hľadanie formy nového kabaretu v praxi skúšobného procesu bolo dobrodružnou a náročnou výzvou. Na začiatku sme mali štyri otázky. Kto bol ku mne najviac solidárny? Ku komu som bol ja najviac solidárny? Kto bol ku mne najviac v živote sebecký a ku komu som bol ja najviac v živote sebecký? Potom pribudli štyri prázdne reklamné plochy. Na ich pozadí odhaľujeme svoje osobné zážitky so sebectvom a solidaritou, aby sme sa stali lepšími ľuďmi. Alebo sme najviac solidárni so sebou samými? “ V predstavení účinkovali: Alica Bukovčanová, Tereza Mandzáková, Dominika Sándorová, Jakub Matejčík, Miroslav Mihálek a Dušan Krnáč.

Po skončení predstavenia približne o 18.15 sme privítali medzi nami aj renomovaného slovenského karikaturistu MJ. Fakla v rozhovore s M. Sliackym ikuláša Sliackeho. Porozprával o svojejkariére novinára a karikaturistu, o kresbách a článkoch, v ktorých  nikdy nechýbal jeho vlastný názor. V súčasnosti pôsobí ako slobodný dôchodca. Okrem už spomínaných činností sa venuje fotografovaniu, potulkám po najrôznejších kútoch Slovenska a sveta, facebooku a lyžovaniu. Mrzí nás, že sa podujatia nezúčastnilo viac divákov. Opäť sa nám potvrdilo, že napriek tomu, že sa ľudia dožadujú viac kultúrnych a divadelných podujatí , keď sa konajú, jednoducho neprídu. Neostáva nám iné, len dúfať, že sa čoskoro táto skutočnosť zmení a ľudia si nájdu čas na oddych a relax aj pri kultúrnych podujatiach.

M. Škreková

 


 

Dnes má službu:

AQUA, Žarnovica
Dolná 247/4,
Žarnovica

0948 130 042

ďalšie dni

Sobota 27.5.
BREZNICA, T. Breznica
Tekovská Breznica 700,
966 52 Tekovská Breznica
Sobota 27.5.
VALERIANA, Žarnovica
Nám. SNP 22,
966 81 Žarnovica
045/ 681 21 20
Sobota 27.5.
ALTHEA, Žarnovica
Bystrická 54,
966 81 Žarnovica
045/681 38 20
Sobota 27.5.
VITAE, Nová Baňa
Námestie Slobody 9,
96801 Nová Baňa
045/ 6856 281
Pondelok 29.5. - 31.5.
BREZNICA, T. Breznica
Tekovská Breznica 700,
966 52 Tekovská Breznica

dnes je: 24.5.2017

meniny má: Ela

webygroupNetronics

Úvodná stránka