Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Oficiálna stránka mesta Žarnovica

Kultúrne a spoločenské akcie

1.3. - 31.3.2018  

marec_kniznica.jpg

Mestská knižnica Žarnovica

Umenie v knižnici

Pozývame vás v marci do knižnice na výstavu amatérskeho fotografa Vladimíra Dzifčáka pod názvom Rok vo fotografii. Výstava je dostupná denne, v čase prevádzkových hodín.


 

8.3. - 22.3.2018   8:00

web_dobsinsky.jpg

Mestská knižnica Žarnovica

Deň ľudovej rozprávky

Mestská knižnica venuje pozornosť 190. výročiu narodenia slovenského rozprávkara Pavla Dobšinského. Podujatie vhodné pre školy. Prezentácia, rozprávanie, umelecký prednes a svet rozprávok vo štvrtok 8. a 22.3. v hodinových intervaloch od 8.00 hod. Pre obmedzený počet miest je potrebné nahlásiť sa vopred.


 

21.3.2018   9:45

Morena18-page-001.jpg

od ZŠ (Kľakovská ul.) po Námestie SNP

VYNÁŠANIE MORENY

Základná škola Žarnovica a Miestny odbor Matice slovenskej Žarnovica pozývajú na VYNÁŠANIE MORENY v stredu 21.3.2018 o 09.45 hod. od ZŠ (Kľakovská ul.) po Námestie SNP.
A skončí jej vláda...


 

5.4.2018   8:00

web_den_s_andersenom_2018.jpg

Mestská knižnica Žarnovica

Deň s Andersenom

Pozývame vás osláviť Medzinárodný deň detskej knihy s nesmrteľnými rozprávkami Hansa Christiana Andersena, ktoré sa čítajú už skoro 200 rokov. Spomienkové dopoludnie vo štvrtok 5.4. od 8.00 hod. je určené žiakom škôl. Ohláste sa vopred v knižnici.


 

5.4.2018   8:00

podium18.jpg

Kultúrny dom Žarnovica

Žarnovické pódium 2018

Máme za sebou už dva úspešné ročníky súťaže Žarnovické pódium a tak po roku naša ZUŠ Žarnovica v spolupráci s mestom Žarnovica pre Vás pripravuje už tretí ročník súťaže, na ktorý Vás všetkých srdečne pozývame . Všetky poplatky (účastnícky poplatok, obedy,) uhradí vysielajúca organizácia, alebo účastník vopred, najneskôr do 23.3.2018!!!, prevodom na účet organizátora vedený v VUB, a.s.


 

Športové akcie

24.3.2018   8:30

Plagat JCZc18-page-001.jpg

telocvičňa SOŠ Žarnovica

JARNÁ CENA ŽARNOVICE v bedmintone jednotlivcov

Oddelenie kultúry, mládeže a športu MsÚ Žarnovica a Oblastná raketbalová asociácia pozývajú na súťaž JARNÁ CENA ŽARNOVICE v bedmintone jednotlivcov.
Kategórie: deti (chlapci i dievčatá 15-roč. a mladšie), ženy, muži (bez rozdielu veku).
Súťaž sa uskutoční 24. marca 2018 (sobota) od 08.30 hod. v telocvični SOŠ Žarnovica, v spolupráci so SOŠ Žarnovica. Záväzné prihlášky od 5.3. do 22.3.2018 osobne u Ing. Miroslava Štefanču, resp. na Oddelení kultúry, mládeže a športu MsÚ (Kultúrny dom, Dolná 261/25), alebo e-mailom na adresu: jozef.piecka@zarnovica.eu, resp. silitan@silitan.sk. Informácie na stránke mesta: www.zarnovica.sk, na t .č. 0914 326 150 (Ing. J. Piecka), 0915 870 847 (Ing. M. Štefanča), alebo osobne na OKMaŠ MsÚ Žarnovica.


 

6.4. - 7.4.2018   14:00

24maraton.JPG

Športový klub Žarnovica Stredisko paralympijskej prípravy

24 hodinový stolnotenisový maratón

začiatok: v piatok 06. apríla 2018 o 14.00 hod.
koniec: v sobotu 07. apríla 2018 o 14.00 hod.
počas maratónu bude tradične prebiehať aj dobrovoľná finančná zbierka, tento krát venovaná pre
TEA MAI VAN NGUYEN
4-ročné dievčatko z nášho mesta, ktoré od narodenia žije s DOWNOVÝM SYNDRÓMOM
Celá vyzbieraná suma bude použitá na jej rehabilitačnú liečbu.


 

8.4.2018   15:00

plocha-draha-april-plagat.jpg

Mestský športový areál Žarnovica

Medzinárodné majstrovstvá Slovenska

Speedway Club Žarnovica za podpory Mesta Žarnovica a ďalších sponzorov pozýva plochodrážnych fanúšikov na prvé preteky v sezóne 2018, ktoré sa uskutočnia v nedeľu 8. apríla so začiatkom o 15.00 hod. Medzinárodné majstrovstvá Slovenska a 18. ročník Memoriálu Ladislava Eliáša privedú na štart pretekárov z deviatich krajín - Poľska, Lotyšska, Ukrajiny, Maďarska, Slovinska, Rumunska, Bulharska, Českej republiky a Slovenska.
Príďte povzbudiť našich chlapcov a vytvoriť skvelú atmosféru!!!


 

Upútavky na oznamy

Jarná charitatívna zbierka

Farnosť sv. Petra a Pavla Žarnovica
organizuje
Jarnú charitatívnu zbierku
pre Diecéznu charitu Banská Bystrica
Zbierať sa bude:
nové i používané oblečenie (zimné aj letné)vrátane spodného prádla a ponožiek, hygienické pomôcky.
Kedy:
22. 3. a 23. 3. 2018 v čase od 15.00 do 18.00 hod.
24. 3. 2018 v čase
od 09.00 do 16.00 hod.
Kde:
Pastoračné centrumpri farskom úrade.
viac...


 

ZBER, SEPARÁCIA a RECYKLÁCIA

plagát


Zachovať zdravé životné prostredie na našej planéte aj pre budúce generácie je veľmi dôležitá a
zodpovedná úloha. Zničená príroda, znečistené ovzdušie, kontaminované vodné zdroje a pôda, to všetko sa podpísalo pod vznik globálnych ekologických problémov, ktoré viedli k negatívnym zmenám ako otepľovanie atmosféry, ohrozenie biodiverzity, stenčovanie ozónovej vrstvy Zeme a pod., ale aj obrovský nárast odpadov. Zabrzdiť katastrofické ...viac...


 

Pripomenieme si 73. výročie oslobodenia Žarnovice

Vo štvrtok 29. marca uplynie 73 rokov od oslobodenia Žarnovice rumunskou armádou. Túto udalosť si pripomenieme práve v tento deň  o 12.30 hod. reláciou v mestskom rozhlase a následne položením vencov a kvetov k pamätníkom na Nám. SNP. Pozývame všetkých uctiť si pamiatku obetí II. svetovej vojny i tých čo oslobodili naše mesto.
MsÚ
viac...


 

LOPÁR TURNAJ

 Počas úvodných dvojhier  Takýto výstižný názov mala „pingpongová“ súťaž s drevenými lopármi, ktorá sa uskutočnila v sobotu 24. februára v stredisku paralympijskej prípravy v Žarnovici, zatiaľ ako „nultý“ ročník. Jej organizátorom bol Športový klub Žarnovica a spoluorganizátorom Mesto Žarnovica. Návrh zorganizovať takúto súťaž dal ešte v závere roka 2016 poslanec MsZ v Žarnovici Ing. Štefan Balko a pôvodne sa mala uskutočniť ešte v minulom roku, no z organizačno-technických dôvodov bola presunutá.

   V čase do 10.00 hod. sa prezentovali štyri ženy a 14 mužov vo veku od 18 rokov. Usporiadatelia nakoniec povolili účasť aj jednému 16-ročnému záujemcovi. Hoci súťaž bola určená len pre občanov Žarnovice, samozrejme vrátane jeho mestských častí, práve z mestských častí sa nezúčastnil nik. Naopak záujem o účasť bol z okolitých obcí, ale v tomto prípade usporiadatelia zmenu neurobili, pretože finančné prostriedky z rozpŠtvorica súťažiacich žien (zľava) J. Tašková, P. Urbanová, J. Mihálová a I. Vyletelováočtu mesta by mali byť použité predovšetkým pre jeho občanov. V úvode súťažiacich privítali a o priebehu súťaže informovali Mgr. Ľuboš Dobrotka za ŠK a Ing. Jozef Piecka za Mesto Žarnovica. Dvojhry sa hrali na 3 víťazné sety. Ženy hrali vlastne o konečné poradie a muži v 4 skupinách, z ktorých po dvaja (Jaroslav Ceglédy, Dušan Rendla ml, Pavel Kaliak, Dušan Taška, Miroslav Zliechovec, Ivan Vyletel, Ľubomír Hajdóni a Ľuboš Dobrotka) postúpili ďalej a potom hrali vyraďovacím spôsobom o celkové víťazstvo. Aby si však ešte zahrali aj zo skupín nepostupujúci hráči, aj oni hrali o konečné poradie.

  – Š. Balko (prvý zľava) – iniciátor súťaže, štvorica najúspešnejších mužov (zľava) D. Rendla, M. Zliechovec, J. Ceglédy, Ľ. Hajdóni a D. Taška – zástupca ŠK Zo žien jasne zvíťazila Jana Mihálová, ktorá vyhrala všetky zápasy. Druhá bola Janka Tašková, ktorá prehrala len s víťazkou. Na 3. mieste skončila Petra Urbanová a štvrtá bola Marcela Vyletelová.

   Z mužov zvíťazil Jaroslav Ceglédy, ktorý neprehral ani jeden zápas. Druhý skončil Ľubomír Hajdóni, ktorý prehral len vo finále. V súboji o tretie miesto sa stretli Miroslav Zliechovec a Dušan Rendla ml. Zvíťazil a 3. miesto získal M. Zliechovec.

   Do zmiešaných štvorhier sa prihlásilo 12 súťažiacich, ktorí boli vylosovaní do dvojíc na základe poradia v dvojhrách a hrali o konečné poradie každá dvojica s každou na 2 víťazné sety.

Keď sa hrali štvorhry  Konečné poradie:

1. Jaroslav Ceglédy – Janka Tašková (vyhrali všetkých 5 zápasov), 2. Dušan Rendla ml. – Miloš Hajdóni (prehrali len s víťazmi), 3. Ľubomír Hajdóni – Jana Mihálová (pri rovnosti bodov 3 dvojíc rozhodla mikrotabuľka), 4. Miroslav Zliechovec – Ján Sitár, 5. Dušan Taška – Pavel Kaliak, 6. Ľuboš Dobrotka – Štefan Balko.

   No a treba zdôrazniť skutočnosť, že všetky zápasy sa hrali skutočne s drevenými lopármi, ktoré z preglejky vyrobili v Strednej odbornej škole v Žarnovici. Samotná súťaž trvala takmer 5 hodín a najúspešnejšie trojice boli ocenené krásnymi športovými trofejami, ktoré zabezpečilo Mesto Najúspešnejší v štvorhrách (zľava) J. Mihálová, Ľ. Hajdóni, D. Rendla, M. Hajdóni, J. Ceglédy a J. TaškováŽarnovica i ceruzkami ŠK. Najúspešnejšia štvorica mužov i všetky štyri ženy boli odmenené ešte aj menšími drevenými lopármi s aktuálnym textom podujatia, ktoré SOŠ vyrobila práve pre tento účel.  Počas celej súťaže bolo zabezpečené všestranné občerstvenie, ktoré poskytli členovia ŠK, konkrétne Ing. Š. Balko, Ing. D. Taška a Mgr. Ľ. Dobrotka. Organizátorov teší nielen skutočnosť, že súťažiaci boli s turnajom spokojní, ale aj fakt, že okrem TV Panoráma bol prítomný aj redaktor regionálneho dvojtýždenníka Slovenská brána a tak podujatie má i potrebnú publicitu.

Text a foto : Ing. Jozef Piecka


 

Dnes má službu:

BEŇADIK, Hronský Beňadik
Ulička 353/3,
966 53 Hronský Beňadik

ďalšie dni

Sobota 24.3.
AQUA, Žarnovica
Dolná 247/4,
966 81 Žarnovica
Sobota 24.3.
VALERIANA, Žarnovica
Nám. SNP 22,
966 81 Žarnovica
Sobota 24.3.
VITAE, Nová Baňa
Námestie Slobody 9,
968 01 Nová Baňa
Sobota 24.3.
ALTHEA, Žarnovica
Bystrická 54,
966 81 Žarnovica
Sobota 24.3.
BREZNICA, T. Breznica
Tekovská Breznica 700,
966 52 Tekovská Breznica
Nedeľa 25.3.
BEŇADIK, Hronský Beňadik
Ulička 353/3,
966 53 Hronský Beňadik
Pondelok 26.3. - 1.4.
BREZNICA, T. Breznica
Tekovská Breznica 700,
966 52 Tekovská Breznica

dnes je: 20.3.2018

meniny má: Víťazoslav, Klaudius

webygroupNetronics

Úvodná stránka