Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Oficiálna stránka mesta Žarnovica

Kultúrne a spoločenské akcie

1.10. - 31.10.2017  

web_MUkS.jpg

Knižnica

Mesiac úcty k starším

Knižnica ponúka už tradične členské zdarma na jeden rok pre novo prihlásených seniorov nad 60 rokov. Ponúka dvesto nových kníh nakúpených s finančnou podporou Fondu na podporu umenia a mesta Žarnovica.

Súčasťou mesiaca bude aj podujatie Tréning pamäti s Evou Bajanovou, zástupkyňou riaditeľky Tekovskej knižnice v Leviciach, ktorá je prvou trénerkou tohto druhu v podmienkach slovenských knižníc. Presný termín včas oznámime.


 

19.10.2017   16:00

web_sss_cervenak.jpg

Knižnica

Stretnutie so spisovateľom Jurajom Červenákom

Pozývame vás na Stretnutie s Jurajom Červenákom, spisovateľom z Banskej Štiavnice, autorom historických románov, detektívok a fantasy. Je držiteľom viacerých žánrových ocenení okrem iných aj Ceny za najlepšiu českú a slovenskú knihu roka. Podujatie sa uskutoční vo štvrtok 19.10 2017 o 16.00 hod. v čitárni Mestskej knižnice v Žarnovici.


 

22.10.2017   16:30

Mat vec17-page-001 (1).jpg

Kultúrny dom Žarnovica

Matičný večer

Miestny odbor Matice slovenskej Žarnovica, v Roku Jozefa Miloslava Hurbana a Andreja Radlinského, pozýva na Matičný večer 22.októbra 2017 (nedeľa) o 16.30 hod. v Kultúrnom dome v Žarnovici.
V programe vystúpia: Ľudová hudba Michala Moravčíka, spevácka skupina Prameň a FS Žarnovček.
Vstupné: dobrovoľné (odporúčané 1,- , resp. 2,- €)
Podujatie bude realizované s finančnou podporou Matice slovenskej a s finančnou podporou Mesta Žarnovica.


 

26.10.2017   15:00

web_TRENING_OMUkS2017.jpg

Knižnica

Tréning pamäti s Evou Bajanovou

Knižnica pozýva na podujatie Tréning pamäti. Je to aktivizačný program na posilnenie pamäťových schopností nielen pre seniorov.

Podujatie sa uskutoční vo štvrtok 26. októbra 2017 o 15.00 hod. v čitárni Mestskej knižnice v Žarnovici.


 

28.10.2017   17:00

web_paci-pac_2017.jpg

Kultúrny dom Žarnovica

PACI PAC

Mesto Žarnovica pozýva všetky deti a rodičov na jesenné turné PACI PAC, ktoré sa viaže k novému DVD + CD „Pesničková Encyklopédia“ odznejú všetky hity, ktoré detičky od dvojice Paci Pac poznajú. Predstavia nám novú show pre najmenších, s novými kulisami, pesničkami a kostýmami. Vyberte sa s nimi na pesničkové dobrodružstvo a príďte sa zabaviť 28. októbra do kultúrneho domu v Žarnovici o 17.00 hod. Či si malý, či veľký, si vítaný! Vstupenky je možné zakúpiť v predpredaji od 16.10 2017 v kancelárii OKMŠ alebo na www.predpredaj.sk


 

1.11.2017   15:00

Pam.17-page-001.jpg

Dom smútku v Žarnovici

PAMIATKA ZOSNULÝCH

Zbor pre občianske záležitosti (ZPOZ) pri Mestskom úrade v Žarnovici Vás pozýva na pietnu spomienku pri príležitosti PAMIATKY ZOSNULÝCH 1. novembra 2017 o 15.00 hod. v Dome smútku v Žarnovici.
Príďte si spoločne s nami uctiť pamiatku našich zosnulých.


 

Športové akcie

nestanovený - 28.12.2017  

Anketa sportovec17-page-001.jpg

Žarnovica

NAJÚSPEŠNEJŠÍ ŠPORTOVCI A ŠPORTOVÝ KOLEKTÍV MESTA

Športovci jednotlivci:
Kategórie:
I. deti do 15 rokov, vrátane (ročníky narodenia 2002 a neskôr)
II. mládež vo veku od 16 do 30 rokov (ročníky narodenia 1987 až 2001)
III. 31-roční a starší (ročníky narodenia 1986 a skôr)

Športový kolektív

Športoví činovníci:
a) tréner
b) bývalý vynikajúci športovec
c) dlhoročný funkcionár alebo pracovník v oblasti športu

Návrhy na kandidátov na ocenenia, na predpísanom formulári – anketovom lístku, môže predkladať:
1) každý dospelý občan s trvalým pobytom v Meste Žarnovica
2) každý športový klub, resp. športová organizácia – ako právny subjekt so sídlom v Meste Žarnovica
3) školy v Meste Žarnovica

Úplne vyplnené anketové lístky je potrebné doručiť (poštou, alebo osobne) do podateľne MsÚ na adresu: Mestský úrad Žarnovica, Nám. SNP č. 33, 966 81 Žarnovica, alebo na Oddelenie kultúry, mládeže a športu MsÚ, Dolná 261/25, 966 81 Žarnovica, v termíne do 28.12.2017 a na obálku uviesť: „ŠPORTOVEC ROKA 2017“.
Anketu vyhodnotí Komisia športu MsZ v Žarnovici v termíne do 19. januára 2018.
Vyhlásenie ankety sa uskutoční slávnostným spôsobom v termíne do 22. februára 2018.

Anketu vyhlásilo Mesto Žarnovica v súlade s § 64, písm. g) Zákona č. 440/2015 Z.z. o športe.

Kritériá a anketové lístky na www.zarnovica.sk, alebo na OKMaŠ MsÚ Žarnovica.


 
Súbor na stiahnutie Anketa cinovnik.doc Anketa cinovnik.doc (41.5 kB)

28.10.2017   8:30

JEVT51.3.png

telocvična SOŠ Žarnovica

JESENNÝ VOLEJBALOVÝ TURNAJ - 5.ročník

Mestský mládežnícky parlament Žarnovica a mesto Žarnovica pozývajú všetkých hráčov a fanúšikov na JESENNÝ VOLEJBALOVÝ TURNAJ 5.ročník. Tento turnaj sa uskutoční v sobotu 28.10.2017 od 08:30 v telocvični SOŠ v Žarnovici. Štartovné je 18 € za družstvo a prihlásiť sa môžete na mmpzarnovica@gmail.com alebo na telefónnom čísle 0949 242 993. Prineste si so sebou vhodnú obuv do telocvične a chuť hrať. Pozor, kvôli časovému obmedzeniu je počet družstiev maximálne 8. Pripravené sú pre Vás ceny a občerstvenie. Tešíme sa na Vás !


 

Upútavky na oznamy

Pozvánka

Mesto Žarnovica a Združenie na záchranu hradu Revište Vás pozývajú  na konferenciu „Hrad Revište a jeho budúcnosť“, ktorá sa uskutoční
 
18. októbra 2017 o 1400 hod.
 
v Dolnom kaštieli (obradná sieň na 1.poschodí ), Námestie SNP 725/26 v Žarnovici.
 
Program :
Doterajší priebeh prác Financovanie prác, prehľad sponzorov, poďakovanie História hradu Revište Správa o archeologickom výskume ...viac...


 

MATIČNÝ BEH ŽIAKOV V RÁMCI EURÓPSKEHO TÝŽDŇA ŠPORTU

 Účastníci pred štartom  Podobne ako v máji, keď Miestny odbor Matice slovenskej v Žarnovici v spolupráci so Základnou školou na ul. Fraňa Kráľa organizuje športové podujatie pod názvom „Matica žiakom – deti behajú pre svoje zdravie“, tentoraz zorganizovali športové podujatie „Matičný beh žiakov“. Toto podujatie nebolo v pôvodnom pláne, ale podnetom k jeho zorganizovaniu bol Európsky týždeň športu a bolo aj oficiálne evidované na stránke www:tyzdensportu.sk. Jeho termín bol 28. september. Pôvodná obaja z niekoľko dní trvajúceho dažďa, či chladu uplynuli už deň predtým a v uvedený deň bolo krásne „Babie leto“. Podujatie sa presne o 13.00 hod. začalo spoločnNajpočetnejšia kategória na štarteou fotografiou, a potom sa už behalo. Na štart ako prví išli najmladší žiaci. Konkrétne ich bolo 15 z 1. ročníka a jeden z prípravného. Všetci bežali na dráhe okolo futbalového ihriska, pričom žiaci 1. a 2. ročníka presne jedno kolo, ktoré má 250 metrov. Žiaci 3. a 4. ročníka mali bežať rovných 300 metrov, no štvrtáci boli v tento deň na plaveckom výcviku, a tak túto trať odbehli len tretiaci. Práve neúčasť štvrtákov znížila pôvodne predpokladanú účasť i keď 60 žiakov I. stupňa zase nie je až taký zlý výsledok.

V každom ročníku bola kategória chlapcov i dievčat. Všetci súťažiaci dali zo seba maximum i keď niektorým k lepšiemu výsledku prekážalo nie priveľmi vhodné obutie, či oblečenie.

P. Garaj (vpredu) a M. Bobaľ  dobiehajú do cieľa   No a ktoré trojice boli v jednotlivých kategóriách najúspešnejšie?

1. ročník:

- chlapci (16 súťažiacich, pričom jeden bol z prípravného ročníka): 1. Nikolas Nguyen Van (I.C), 2. Dominik Krlička (prípravný ročník), 3. David Dzurian (I.A)

- dievčatá (4): 1. Natália Kocáková, (I.C), 2. Michaela Tonhauserová, 3. Sarah Šálková (obe I.B)

2. ročník:

- chlapci (9): 1. Peter Garaj, 2. Matúš Bobaľ, 3. Vratko Repiský (všetci II.A)

- dievčatá (8): 1. Karin Lučaníková (II.C), 2. Lea Čákovská (obe II.C), 3. Sára Eliašová (II.B)

3. ročník:

- chlapci (12): 1. Wiktor Nosal, 2. Maroš Bahúl (obaja III.C), 3. Marko Šturman (III.A)

- dievčatá (11): 1. Ema Debnárová (III.A), 2. Natália Pánová (III.B), 3. Nina Šarkoziová (III.C)

  E. Debnárová a N. Pánová v cieľovej rovinke Tieto trojice boli odmenené medailami a pexesami vydanými MS. Všetci súťažiaci dostali po behu sladkosť na doplnenie kalórií  i nápoj, aby dodržali aj pitný režim. No a aby sa podporila aj väčšia súťaživosť medzi jednotlivými triedami, bol pripravený aj športový pohár, a to pre triedu s najlepšou účasťou. No a tou bola III.C, kde je triedna učiteľka Mgr. Adela Taligová. Z 15 žiakov triedy sa súťaže zúčastnilo 10, čo znamená účasť 66,66%. Na nasledujúci deň po súťaži im tajomník MO MS Ing. Jozef Piecka odovzdal ako odmenu druhú sériou pexesa vydaného MS a triednej učiteľke športový pohár.

   Súťaž bola realizovaná s finančnou podporou Mesta Žarnovica a samozrejme aj vďaka pochopenia vedenia školy, pričom bola prítomná aj predsedníčka MO MS Mgr. Anna Benčatová.

  Víťazné trojice najmladších žiakov Aj tentoraz počas celej súťaže vládla výborná atmosféra. Navzájom sa povzbudzovali nielen samotní súťažiaci, ale aj ďalší prítomní žiaci, učiteľky i vychovávateľky.

   Za toto úspešné športové podujatie patrí poďakovanie predovšetkým hlavnej organizátorke Mgr. Melánii Ceizelovej a Mgr. Darine Nikodémovej (obe členky MO MS), ktorá okrem organizačnej práce pri príprave pôsobila aj ako cieľová rozhodkyňa. Samozrejme za prácu vykonanú v prospech podujatia veľká vďaka patrí aj učiteľkám I. stupňa Mgr. Tatiane Píšovej, Mgr. Adele Taligovej, Mgr. Jane Bielikovej a Mgr. Dane Čiernej i vychovávateľkám ŠKD Erike Gulašovej, Radomíre Súťažiaci žiaci triedy s najlepšou účasťou spoločne s triednou učiteľkouPacalajovej, Alene Necpalovej, Kataríne Šavoltovej (všetky štyri sú členky MO MS) i vedúcej školskej jedálne Bc. Renáte Štefankovej (taktiež členka MO MS).

   Miestny odbor Matice slovenskej Žarnovica má tak za sebou ďalšie tohtoročné podujatie, ktoré športovou formou priblížilo žiakom nielen Maticu slovenskú, ale spropagovalo aktívnou formou aj Európsky týždeň športu. Navyše bol nielen jednou z mála organizácií (nevynímajúc športových), ktoré sa do tohto týždňa športu v rámci regiónu zapojili, no a zrejme jediným Miestnym odborom Matice slovenskej.

 

  Text a foto: Ing. Jozef Piecka, tajomník MO MS


 

Dnes má službu:

VALERIANA, Žarnovica
Nám. SNP 22,
966 81 Žarnovica

045/ 681 21 20

ďalšie dni

Sobota 21.10.
VITAE, Nová Baňa
Námestie Slobody 9,
96801 Nová Baňa
045/ 6856 281
Sobota 21.10.
ALTHEA, Žarnovica
Bystrická 54,
966 81 Žarnovica
045/681 38 20
Sobota 21.10.
BREZNICA, T. Breznica
Tekovská Breznica 700,
966 52 Tekovská Breznica
Sobota 21.10.
AQUA, Žarnovica
Dolná 247/4,
Žarnovica
0948 130 042
Pondelok 23.10. - 27.10.
ALTHEA, Žarnovica
Bystrická 54,
966 81 Žarnovica
045/681 38 20

dnes je: 18.10.2017

meniny má: Lukáš

webygroupNetronics

Úvodná stránka