Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Oficiálna stránka mesta Žarnovica

Kultúrne a spoločenské akcie

28.8.2017   19:30

Vatra17-page-001.jpg

Kalvária Žarnovica

Stretnutie pri VATRE

Základná organizácia Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov v Žarnovici, Mesto Žarnovica, Miestny odbor Matice slovenskej Žarnovica, Dobrovoľný hasičský zbor Žarnovica,
Základná organizácia Jednoty dôchodcov Slovenska v Žarnovici pozývajú pri príležitosti 73. výročia Slovenského národného povstania na stretnutie pri VATRE na Kalvárii v pondelok 28.8. o 19.30 h.
Program: stavanie vatry, zapálenie vatry. Účinkovať bude tradične spevácka skupina Prameň. Občerstvenie: hasičský guláš (za dobrovoľný príspevok), opekanie (z vlastných zásob).
Tešíme sa na Vašu hojnú účasť ! (Odporúčame športové oblečenie)


 

7.9. - 14.9.2017  

Vyzva_TaFw.gif

Kultúrny dom Žarnovica

II. ročníku výstavy TVORIVOSŤ a FANTÁZIA

Oddelenie kultúry, mládeže a športu MsÚ Žarnovica vyzýva obyvateľov mesta a okolia, ktorí majú záujem prezentovať svoje ručne robené práce na II. ročníku výstavy TVORIVOSŤ a FANTÁZIA, aby do 5.9. 2017 kontaktovali OKMŠ buď osobne v kultúrnom dome na ul. Dolnej 261/25 alebo na tel. číslach 0911 555 767 , 045/3212410 alebo mailom na adrese: miroslava.skrekova@zarnovica.eu. Chceme opäť poskytnúť priestor všetkým ľuďom (profesionálom, ale aj šikovným amatérom), ktorí produkujú rôzne výrobky, aby mohli prezentovať svoju šikovnosť, kreativity a prácu. Preto ak viete tvoriť rôzne vecičky, ktoré zaujmú neváhajte sa prihlásiť a podeliť sa o svoju tvorbu. Výstava sa bude konať v dňoch od 7.9.2017 do 14.9. 2017 v priestoroch sály kultúrneho domu. Veríme, že takáto výstava prispeje k atmosfére Dní mesta a jarmoku v našom meste a poskytne priestor pre všetkých kreatívnych nadšencov.


 

8.9. - 9.9.2017   9:30

BBDM2017w.gif

v parku na Ulici Andreja Sládkoviča

DNI MESTA ŽARNOVICA

Mesto Žarnovica Vás srdečne pozýva na podujatie DNI MESTA ŽARNOVICA, ktoré sa bude konať v dňoch 8. a 9. 9. 2017. Čaká na Vás jarmok s bohatým sprievodným programom. Celé podujatie sa bude niesť v duchu 685. výročia prvej písomnej zmienky o Žarnovici. Pri tejto príležitosti si návštevníci budú môcť vyraziť pamätnú mincu. V piatok 8.9. sa od 9.30 budete môcť stretnúť s remeselníkmi, sokoliarmi, svojim vystúpením prispejú k jarmočnej atmosfére aj študenti SOŠ v Žarnovici. OZ Laura si opäť pripraví pre deti súťaže, hry a zábavné úlohy. Priestor dostane aj mladá kapela Virvar z Kremnice. Oficiálne slávnostné otvorenie bude o 16.00 hod. Spoločnosť veselých šermiarov Cassanova z Banskej Bystrice prenesie prítomných hostí a divákov do obdobia spred 685. rokov, kedy sa o Žarnovici dozvedáme z písomných prameňov po prvý krát. V popoludňajších hodinách sa môžete tešiť na vystúpenie skupiny Eminent zo zabávačom Stanom Repkom, tanečnú show známych tanečníkov Old school brothers, pouličnú zábavnú show Šaška Fjodora a chodúliarov. Piatkový večer bude patriť populárnej speváčke Kristíne. Odznejú hity ako Horehronie, Ta Ne, či Jabĺčko. Program bude trvať do neskorých večerných hodín a ukončí ho domáca kapela Arcon, ktorej repertoár tvoria prevzaté skladby od známych slovenských, českých, ale aj svetových interpretov. Okrem už tradičného jarmoku, sa bude v sobotu konať aj 3. ročník Tekvičiarskeho blšieho trhu na Mestskom trhovisku. Sobotný program sa bude niesť v tradičnom folklórnom duchu. Vystúpi Duo Servus, domáce folklórne skupiny, súbory a jednotlivci. Spestrením bude premietanie filmov o vesmíre v Mobilnom planetáriu, prezentácie športových klubov a ukážky Dobrovoľného hasičského zboru mesta Žarnovica. Milovníkov dychovej hudby poteší dychová hudba Bludověnka z Moravy. Jazzovú scénu bude zastupovať skupina Jazzsons Trio z Nových Zámkov. Kapela Big Valley, ktorá vznikla po rozpade skupiny Člováci má v repertoári české a americké country hity a známe folkové skladby. Slovenskú hip-hopovú scénu bude reprezentovať raper Majself s talentovaným producentom z nášho mesta Grizzlym ( Milan Macko). Záver celého dvojdňového podujatia v neskorých večerných hodinách bude patriť neopakovateľnému vizuálnemu zážitku v podaní dua Saule. Bohatý program je vystavaný tak, aby si „to svoje“ našli všetci obyvatelia a návštevníci nášho mesta. Podujatie bude realizované s finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kraja.
Tešíme sa na Vašu účasť!


 

9.9.2017   7:30

Blsi_trh_2017w.gif

Mestské trhovisko v Žarnovici

Tekvičiarsky blší trh

Pozývame všetkých obyvateľov aj návštevníkov nášho mesta na klasický „blšák“, poskytuje priestor nielen pre zaujímavý a výhodný nákup, ale aj pre rozhovory a stretnutia so známymi. Milé drobnosti z druhej ruky, ktoré sa doteraz skrývali v pivniciach, či povalách si môžu nájsť nového majiteľa a byť mu na úžitok, či len tak pre potešenie. Tekvičiarsky blší trh sa bude konať v sobotu 9.9.2017 v priestoroch Mestského trhoviska od 7.30 do 14.00 hod. Predaja sa môžu zúčastniť výlučne predajcovia so zberateľským a ručne vyrobeným sortimentom, second-hand oblečením, použitými knihami, CD, nábytkom, športovými potrebami a ďalšími predmetmi v zachovalom stave, ktoré pôvodný majiteľ už nepotrebuje, no je mu ich ľúto vyhodiť. Každý si určuje ceny sám a má možnosť na cene sa dohodnúť. Rezerváciu predajného miesta musia predajcovia nahlásiť na klientskom centre MsÚ do 31.8.2017, počas stránkových hodín, kde dostanú aj potrebné informácie k registrácii. Poplatok pre predávajúceho je 2€.
Tak neváhajte, príďte, predávajte, nakupujte !


 

Športové akcie

nestanovený - 28.12.2017  

Anketa sportovec17-page-001.jpg

Žarnovica

NAJÚSPEŠNEJŠÍ ŠPORTOVCI A ŠPORTOVÝ KOLEKTÍV MESTA

Športovci jednotlivci:
Kategórie:
I. deti do 15 rokov, vrátane (ročníky narodenia 2002 a neskôr)
II. mládež vo veku od 16 do 30 rokov (ročníky narodenia 1987 až 2001)
III. 31-roční a starší (ročníky narodenia 1986 a skôr)

Športový kolektív

Športoví činovníci:
a) tréner
b) bývalý vynikajúci športovec
c) dlhoročný funkcionár alebo pracovník v oblasti športu

Návrhy na kandidátov na ocenenia, na predpísanom formulári – anketovom lístku, môže predkladať:
1) každý dospelý občan s trvalým pobytom v Meste Žarnovica
2) každý športový klub, resp. športová organizácia – ako právny subjekt so sídlom v Meste Žarnovica
3) školy v Meste Žarnovica

Úplne vyplnené anketové lístky je potrebné doručiť (poštou, alebo osobne) do podateľne MsÚ na adresu: Mestský úrad Žarnovica, Nám. SNP č. 33, 966 81 Žarnovica, alebo na Oddelenie kultúry, mládeže a športu MsÚ, Dolná 261/25, 966 81 Žarnovica, v termíne do 28.12.2017 a na obálku uviesť: „ŠPORTOVEC ROKA 2017“.
Anketu vyhodnotí Komisia športu MsZ v Žarnovici v termíne do 19. januára 2018.
Vyhlásenie ankety sa uskutoční slávnostným spôsobom v termíne do 22. februára 2018.

Anketu vyhlásilo Mesto Žarnovica v súlade s § 64, písm. g) Zákona č. 440/2015 Z.z. o športe.

Kritériá a anketové lístky na www.zarnovica.sk, alebo na OKMaŠ MsÚ Žarnovica.


 
Súbor na stiahnutie Anketa cinovnik.doc Anketa cinovnik.doc (41.5 kB)

27.8.2017   13:30

ZPSNP17.jpg

Mestský športový areál Žarnovica

Zlatá prilba SNP

Automotoklub Plochá dráha Žarnovica pozýva na 54. ročník Zlatej prilby SNP dňa 27.8.2017 o 13.30 hod. Podujatie sa koná pod záštitou predsedu vlády SR, s finančnou podporou Mesta Žarnovica a Banskobystrického samosprávneho kraja. Ďalšie informácie na stránke: www.speedway.sk.


 

Upútavky na oznamy

Pripomenieme si Povstanie

Už 73.  výročie Slovenského národného povstania si v našom meste pripomenieme v pondelok 28. augusta o 13.15 h. reláciou v mestskom rozhlase a následne položením kvetov a vencov k pamätníku na Nám. SNP. Pozývame všetkých uctiť si hrdinov SNP.
MsÚ
viac...


 

Poď von

vystupuje kúzelníkLeto je plné zážitkov, dobrodružstiev, športu a kultúry. A práve leto je najlepšie na trávenie voľného času vonku. Z tohto dôvodu sme pre Vás pripravili úplne prvú letnú akciu na námestí – pod názvom POĎ VON + LETNÉ KINO. Keďže sme mládežnícka organizácia a mladým chýbajú aktivity v meste, rozhodli sme sa využiť túto medzeru poriadnou letnou akciou!

Samotné podujatie sa odohralo v piatok 28.7. od 17-tej hodiny na námestí pri kostole. Program sme sa snažili urobiť čo najbohatší a tak sa o 17:00 predstavil kúzelník Magic Miracles z Novej Bane, ktorý svojou show vyčaroval magickú atmosféru nielen pre najmenších. Ale keďže počasie sa nedá naplánovať ako iné veci, tak nám začalo liať v polovičke kúzelníckej show. Kvôli pol hodinovej búrke sa muselo približne 70 detí rýchlo schovať, kde sa dalo. Keďže sme vložili do podujatia veľa energie a úsilia, vystupuje skupina Arcona slnko začalo opäť svietiť, pokračovali sme v programe a opäť volali ľudí do ulíc. Väčšina sa vrátila a k ním sa pridalo ešte približne 50-70 ľudí.

Súčasťou programu boli aj workshopy s členmi, ale pokračovali sme bez nich, keďže nám ich prerušila naháňačka pod najbližšiu strechu. Presne o 18:30 začala hrať domáca kapela Arcon pod vedením Sama Feldsama. Tých vystriedala mladá kremnická kapela Virvar, ktorá zahrala s menším oneskorením 19:30. Obe kapely hrali bravúrne a sme veľmi radi, že si prišli zahrať na našu letnú akciu.

diváciOkrem počasia sa rozhodla stagnovať aj mestská elektrina. Búdku po koncerte vyhodilo a až pán Gontko, ktorý nás napojením na iný zdroj zachránil, sme mohli začať premietať až o 21:30. Hodinu a pol dlhé čakanie vydržala asi tridsiatka ľudí a oplatilo sa. Film sme ani my nevideli a bol fakt super :).

Sme nesmierne radi, že sme dokázali vytiahnuť približne 120 ľudí von do mesta, aby si užili príjemné poobedie a večer s nami.

Veľmi sa chceme všetkým poďakovať za úžasné ohlasy, ktoré nás presviedčajú v tom, aby sme pokračovali v našej činnosti ďalej. Na základe záujmu sa môžete tešiť minimálne ešte na 1-2 vonkajšie premietania.

vystupuje skupina VyrvarPoďakovanie patrí mestu Žarnovica, pánovi primátorovi Kamilovi Dankovi za poskytnutie verejného priestranstva a lavíc, pánovi Gontkovi, ktorý nám zachraňoval elektrinu, firme Mistro, Coop Jednote za sponzorstvo, firme, ktorá nám sprostredkovala projekčnú techniku, pánovi Fabovi za ozvučenie, kapelám Arcon a Virvar za poriadnu muziku, kúzelníkovi Magic Miracles, rodine Muhovej, ktorá nám bola ochotná požičať zdroj elektrickej energie, ak by bolo najhoršie a takisto pomohla materiálom a sťahovaním lavíc, Cukrárni Alžbetka za možnosť umiestniť si plagát, ja sa chcem ešte poďakovať mojim členom za úžasnú pomoc a hlavne ďakujeme všetkým divákom a účastníkom prvej letnej akcie v Žarnovici!

 

Text : Radim Vojtko

Foto : Miška Lehotská


 

Dnes má službu:

Horná, A. Kmeťa 6
A. Kmeťa 6,
Nová Bana

ďalšie dni

Nedeľa 20.8. - 25.8.
Horná, A. Kmeťa 6
A. Kmeťa 6,
Nová Bana
Sobota 26.8.
ALTHEA, Žarnovica
Bystrická 54,
966 81 Žarnovica
045/681 38 20
Sobota 26.8.
AQUA, Žarnovica
Dolná 247/4,
Žarnovica
0948 130 042
Sobota 26.8.
VALERIANA, Žarnovica
Nám. SNP 22,
966 81 Žarnovica
045/ 681 21 20
Sobota 26.8.
BREZNICA, T. Breznica
Tekovská Breznica 700,
966 52 Tekovská Breznica
Sobota 26.8.
VITAE, Nová Baňa
Námestie Slobody 9,
96801 Nová Baňa
045/ 6856 281
Nedeľa 27.8.
Horná, A. Kmeťa 6
A. Kmeťa 6,
Nová Bana

dnes je: 20.8.2017

meniny má: Anabela

webygroupNetronics

Úvodná stránka