Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Oficiálna stránka mesta Žarnovica

Kultúrne a spoločenské akcie

27.4.2017   17:00

retro2.jpg

Kultúrny dom Žarnovica

Jarný koncert

Žiaci a učitelia Základnej umeleckej školy v Žarnovici vás srdečne pozývajú na jarný retro koncert spojený s výstavou prác žiakov výtvarného odbor, ktorý sa uskutoční vo štvrtok 27.04.2017 o 17:00 v sále kultúrneho domu v Žarnovici.


 

28.4.2017   16:00

stavanie_maja_2017w.gif

v parku na Ulici Andreja Sládkoviča

STAVANIE MÁJA

Mesto Žarnovica pozýva na tradičné STAVANIE MÁJA už v piatok 28. apríla o 16.00 hod. v parku na Ul. A. Sládkoviča, kde bude postavený „centrálny“ máj. V prípade priaznivého počasia je pripravený aj kultúrny program popretkávaný ľudovými piesňami a tancami. Stavanie mája v mestských častiach, ktoré organizujú ich občianske výbory, je plánované v Revištskom Podzámčí o 18.00 hod. a v Lukavici o 19.00 hod. Všetci ste srdečne vítaní!


 

7.5.2017   17:00

Koza_kladivo_plagat_a3w.gif

Kultúrny dom Žarnovica

KOZA A KLADIVO

Oddelenie kultúry, mládeže a športu a Kremnické divadlo v podzemí pozývajú nadšencov divadla na nový autorský kabaret o stave našej mysle na tému sebectvo versus solidarita s názvom KOZA A KLADIVO. Predstavenie sa koná v nedeľu 7.5. 2017 o 17.00 hod. v sále Kultúrneho domu v Žarnovici. Vstupné je 5,00€. Vstupenky si môžete zakúpiť v predpredaji od 28.4. 2017 v Mestskej knižnici alebo v deň predstavenia od 16.00 hod vo vestibule Kultúrneho domu. Rezervácie vstupeniek na t.č.:045/321 2420. Predstavenie je vhodné od 15 rokov.

Informácie o predstavení:
Koláž autentických situácií zo života hercov v podobe rôznych žánrov ako pohybové divadlo, voice-band, stand-up, šánsón či protest-song. Dielo je inšpirované príspevkami renomovaných i začínajúcich autorov troch generácií. Kázeň napísal Michal Havran, osobné zážitky a „odbornú pomoc“ poskytol psychiater Péter Hunčík, frašku o mužoch „solidárnych“ s tehotnými ženami spracovala mladá scenáristka Jana Ondrušová a svoje karikatúry na tému dodal Mikuláš Sliacky. Aktuálne satirické texty piesní napísal Fero Malec, zhudobnili ich herci KDvP pod vedením Andrey Bučko a vytvorili K&K BAND. Príbehy na kosť. Réžia: Jana Mikitková.
Účinkujú: Alica Bukovčanová, Tereza Mandzáková, Dominika Sándorová, Jakub Matejčík, Miroslav Mihálek a Dušan Krnáč.
Po skončení predstavenia približne o 18.30 privítame medzi nami aj renomovaného slovenského karikaturistu Mikuláša Sliackeho. Porozprávame sa o jeho kresbách a článkoch, v ktorých nikdy nechýba vlastný názor. V súčasnosti pôsobí ako slobodný dôchodca. Okrem už spomínaných činností sa venuje fotografovaniu, potulkám po najrôznejších kútoch Slovenska a sveta, facebooku a lyžovaniu. A tiež výchove vnúčat a pestovaniu kaktusov, lebo ani do jedných sa netreba starať.
Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia
Viac na: www.divadlovpodzemi.sk


 
Súbor na stiahnutie FPU_logo1_modre.pdf FPU_logo1_modre.pdf (10.5 kB)

Športové akcie

29.4.2017   8:30

JVT61.8.png

telocvična SOŠ Žarnovica

Jarný volejbalový turnaj

Mestský mládežnícky parlament Žarnovica a mesto Žarnovica pozývajú všetkých hráčov a fanúšikov na Jarný volejbalový turnaj 6.ročník. Tento turnaj sa uskutoční v sobotu 29.4.2017 od 8:30 v telocvični SOŠ v Žarnovici. Štartovné je 18 € za družstvo a prihlásiť sa môžete na mmpzarnovica@gmail.com alebo na telefónnom čísle 0949 242 993. Prineste si so sebou vhodnú obuv do telocvične a chuť hrať. Pozor,kvoli časovému obmedzeniu je počet družstiev maximálne 8. Pripravené sú pre Vás ceny a občerstvenie. Tešíme sa na Vás !


 

6.5.2017   15:00

kvali_PD_plagat-A2.png

Mestský športový areál Žarnovica

Kvalifikácia do GP - plochá dráha

Speedway Club Žarnovica pozýva všetkých fanúšikov na najvýznamnejšie podujatie žarnovickej plochodrážnej sezóny 2017. Kvalifikácia do GP privedie na štart 16 najlepších pretekárov z dvanástich krajín: Austrálie, Dánska, Poľska, Ruska, Lotyšska, Maďarska, Ukrajiny, Nemecka, Talianska, Slovinska, Českej republiky a Slovenska. Na štarte nebude chýbať ani domáci Martin Vaculík, ktorý sa tak bude snažiť postupom poistiť si svoju účasť v GP aj na nasledujúcu sezónu.
Zo Žarnovice vedie cesta ďalej iba pre sedem najlepších. Príďte v sobotu 6. mája pozrieť boje jazdcov svetovej kvality. Začíname o 15.00 hod.


 

20.5.2017   8:30

Lukavicky17-page-001.jpg

Kultúrny dom v mestskej časti Lukavica

Lukavický pohár v stolnom tenise

Oddelenie kultúry, mládeže a športu MsÚ Žarnovica a Občiansky výbor mestskej časti Lukavica
pozývajú na 7. ročník súťaže Lukavický pohár v stolnom tenise (jednotlivci + štvorhry) 20. mája 2017 (sobota) od 8.30 hod. v Kultúrnom dome v mestskej časti Lukavica.
Kategórie: muži (15-roč. a starší), ženy (15-roč. a staršie), štvorhry podľa záujmu a možností.
Prihlášky a prezentácia: Na mieste konania v čase od 08.30 do 09.00 hod.
Informácie: na webovom sídle mesta: www.zarnovica.sk, na mob. č. 0914 326 150 (Ing. J. Piecka), mob. č. 0908 393 920 (p. Mária Hricová) alebo osobne na OKMaŠ MsÚ Žarnovica.


 

Upútavky na oznamy

Deň víťazstva nad fašizmom

8. mája si krajiny EÚ oficiálne pripomenú 72. výročie ukončenia II. svetovej vojny v Európe. Deň víťazstva nad fašizmom si v Žarnovici pripomenieme už v piatok  5. mája o 12.30 hod. reláciou v mestskom rozhlase a následne položením vencov a kvetov k pamätníku na Nám. SNP.
Pozývame všetkých uctiť si pamiatku obetí II. svetovej vojny.
                                                                                                      ...viac...


 

Milí rodičia a budúci škôlkári!

plagát


Zápis do Materskej školy na Ul. A. Sládkoviča 1130 sa uskutoční v dňoch 26. 04. – 27. 04. 2017 (streda, štvrtok) v čase od 8,00 hod. do 15,30 hod. v priestoroch MŠ na Ul. A. Sládkoviča 1130 v Žarnovici.
Platí aj pre rodičov, ktorí chcú zapísať dieťa do elokovaných tried na Ul. P. Jilemnického 660/2.
Žiadosť o prijatie dieťaťa si podávajú opakovane aj deti, ktoré neboli prijaté do MŠ v minulom školskom roku.
Kritériá p ...viac...


 

Pomôžte nám vybehať ŠPORTOVÚ AKADÉMIU MATEJA TÓTHA

Základná škola Fraňa Kráľa 838 v Žarnovicibola nominovaná do celoslovenského detského projektu Športová akadémia Mateja Tótha , ktorý v spolupráci so spoločnosťou O2 spúšťa olympijský víťaz a majster sveta Mataej Tóth.
Cieľom tohto projektu je priniesť šport na špičkovej úrovni bližšie k väčšiemu počtu detí a ponúknuť im tréningy vychádzajúce z najnovších poznatkov fyzioterapeutie, detskej psychológie a vývojovej kineziológie.
Čo je ...viac...


 

Vyčistime si naše mesto a okolie

Mesto Žarnovica pri príležitosti Dňa Zeme organizuje  v mesiaci apríl 2017
akciu pod názvom „Vyčistime si naše mesto a okolie“
Do akcie sa zapoja:
 
Mestský úrad v Žarnovici
Menšie obecné služby
Mestský mládežnícky parlament Žarnovica
ZŠ Žarnovica, ul. Fraňa Kráľa
ZŠ Andreja Kmeťa, ul. A. Sládkoviča
Špeciálna základná škola Žarnovica
Materská škola, ul. A. Sládkoviča a ul. P. J ...viac...


 

Vyzvi srdce k pohybu

VSkP.jpg

V týždňoch od 20.3. – 11.6.2017 bude prebiehať celonárodná kampaň na zvýšenie pohybovej aktivity dospelej populácie „Vyzvi srdce k pohybu.“ Tí čo sa do kampane zapoja môžu vyhrať nielen zdravie, ale aj pekné ceny od sponzorov kampane. Účastnícke listy si môžete vyzdvihnúť v Regionálnom úrade verejného zdravotníctva, na Oddelení výchovy k zdraviu, Cyrila a Metoda 23. Bližšie informácie, účastnícke listy a kontakty si môžete prečítať na webovej str ...viac...


 

Môj zážitok v Regióne GRON

fotosutaz_gron2017.jpg

Oblastná organizácia cestovného ruchu Región GRON organizuje 1. ročník fotosúťaže s názvom „Môj zážitok v Regióne GRON“. OOCR Región GRON sa rozhodla dať priestor širokej verejnosti prostredníctvom fotosúťaže, v ktorej každý zapojený môže ukázať svoje bystré oko a talent na fotografovanie. Ak sa radi túlate po Regióne GRON, zachytávate jeho krásy a atmosféru, máte chuť svoje fotografie ukázať aj ostatným a zdieľať s nimi svoje zážitky z regiónu a ...viac...


 

Združenie na záchranu hradu Revište

Združenie na záchranu hradu Revište plánuje v roku 2017 dokončiť opravu severnej veže a v priestore 2. podlažia vybudovať vyhliadkovú plošinu. Na čo najvernejšiu opravu zrútenej južnej steny severnej veže nám chýbajú fotografie tejto časti spred roku 1980. Prosíme všetkých, ktorí si fotili hrad v tom období, alebo aj skôr, aby nám poskytli kópie takýchto starších fotografií alebo negatívov.
Za ochotu ďakujeme.
viac...


 

Lesnícka kvapka krvi

Pri príležitosti mesiaca Apríl - mesiac lesov Lesy SR š.p., Odštepný závod Žarnovica
organizuje v spolupráci s NTS Banská Bystrica dňa 28.apríla 2017 o 8,00 hod v zasadačke OZ Žarnovica, Železničná 613/13 odber krvi.
Budeme radi, ak naše úsilie podporíte aj Vy.
V prípade záujmu nahláste svoju účasť do 28.2.2017 na mobilné číslo +421918337678 alebo na mailovú adresu katarina.davidova@lesy.sk,  kde Vám radi poskytneme akékoľvek ...viac...


 

ŠTVRTÝ NAJLEPŠÍ VÝSLEDOK DŇA NARCISOV V ŽARNOVICI

 Dvojica z prvých darkýň  Tohtoročnému, už 21. ročníku, celoslovenskej verejno-prospešnej finančnej zbierky pod názvom „Deň narcisov“ určil jeho organizátor Liga proti rakovine (LPR) Slovenskej republiky (SR) na piatok 7. apríla. Rovnako ako v predchádzajúcich 18. ročníkoch (v Žarnovici sa s organizovaním zbierky začalo až 3. ročníkom) sa ako spoluorganizátor zapojilo aj Mesto Žarnovica. Žiaľ ten tohtoročný sa o tých predchádzajúcich odlišoval a to smutnou skutočnosťou. Práve v tento deň popoludní sme sa navždy rozlúčili s Petrom Čekmem, ktorý sa aktívne podieľal na všetkých doterajších Dňoch narcisov v Žarnovici. Na tradičnom stanovišti, pri stánku so zmrzlinou na Májovej ulici, bola už len jeho fotografia s čiernym pruhom... Aspoň takto sme si uctili jeho pamiatku.

   Keďže Žarnovica je známa, že je jediným miestom na Slovensku, kde dobrovoľníci nechodia po meste, ale majú jedno pevné stanovište. Na to chodia skutočne dobrovoľne všetci tí, ktorí prostredníctvom finančného daru, za ktorý dostanú narcis, chcú vyjadriť svoju spolupatričnosť a podporu chorým i zaktivizovať zdravých, aby na svoje zdravie a starostlivosť oň nezabúdali.

  Jednotliví darcovia Dva dni trvajúce daždivé počasie i takmer nulová teplota ráno v deň konania i predpokladaný dážď, či minimálne mrholenie i vietor, počas celého dňa zbierky predpokladali menšiu účasť. Zbierka mala oficiálne začať o 7.00 hod., ale prvý darca prispel ešte počas zriaďovanie stanovište o 6.45 hod. Potom sa už zastavovali, aby prispeli, žiaci cestou do školy a postupne vlastne všetky vekové kategórie. Prvými školákmi, ktorí prišli na miesto zbierky organizovane bola 6.C trieda ZŠ na Ul. F. Kráľa, potom žiaci 7.B, 6.A i 3.C triedy tejto školy a žiaci 5. i 9. ročníka ŠZŠ.

   Do prvej pokladničky i napriek nepriaznivému počasiu za dobu do 10.00 hod. (podľa počtu odovzdaných narcisov) prispelo viac ako 300 darcov. Za tento čas, teda približne 3 hodiny, darcovia prispeli sumou 919,11 €. Bolo to v porovnaní s rovnakým časom minuloročnej zbierky o 282,53 €.

   Jednotliví darcoviaAko u býva zvykom na stanovište chodia nielen občania Žarnovice, či okolitých obcí, jednotlivé triedy škôl, ale tradične aj občan z Martina. Nechýbalo ani vedenie mesta, či zamestnanci MsÚ. V druhej pokladničke, za dobu od 10.00 do 12.30 hod., bol príspevok v sume 878,22 €, čo bolo v porovnaní s minulým rokom menej už o 626,29 €.

   Keďže sa trošku zlepšilo aj počasie, chodilo aj viacej darcov. Naďalej chodili jednotlivci i celé rodiny a množstvo dávalo príspevok aj za svojich známych či rodinných príslušníkov. Niektorí Žarnovičania prispeli ešte aj v Žarnovici aj napriek tomu, že už prispeli v inom meste. Práve prítomným dobrovoľníkom na stanovišti sa slzy tlačili do očí, keď prispievali práve z pohrebu P. Čekmeho idúci občania a to nielen zo Žarnovice, ale napríklad aj z Trnavy. No a sto eur, ktoré mal odložené práve na Deň narcisov, priniesla jeho manželka.

Jednotliví darcoviaPoslední darcovia príspevky dávali ešte aj počas rozoberania stanovišťa. Zbierka tak vlastne skončila až o 16.45 hod. V posledne pokladničke bola nakoniec najvyššia suma a to 1015,72 €. Táto bola dokonca o 92,17 € väčšia ako v predchádzajúcom roku a to i napriek tomu, že v minulom roku bolo jej súčasťou aj 150,- € z MŠ a ZŠ Župkov, ktorá tentoraz už bola spoluorganizátorom samostatne.

    Celkovo tak darcovia v Žarnovici tentoraz prispeli sumou 2813,05 € (čo je v prepočte na starú menu 84745,94 Sk). Je to síce o 530,12 menej ako v minulom roku, ktorý bol rekordným, ale za históriu všetkých 19. ročníkov v Žarnovici štvrtý najlepší výsledok. A tak ho jednoznačne možno považovať za úspešný. Ani tentoraz nie je nijako možné presne určiť počet darcov, ale podľa odovzdaných narcisov ich bolo približne 1400. Aj to je síce asi o 400 menej ako v minulom roku, no v prepočte tí čo prišli darovali vyššie sumy. Okrem už uvedenej sumy 100 €, ďalší dvaja prispeli sumou 50 €, niekoľkí 20 i 10 €. V pokladničkách boli síce aj jedno, dvoj, päť, desať, dvadsať a päťdesiat eurocentovky, no najviac boli 2 a 5 € príspevky. Nie je však podstatné kto akou sumou prispel, ale to, že ju venoval dobrovoľne a úprimne. To je dôkazom toho, že narcis je len dobrovoľný kvet, ale jediný deň v roku má obrovskú silu aj v našom meste.

   V mene LPR SR i spoluorganizátora Mesta Žarnovica patrí všetkým darcom úprimné: „ĎAKUJEME!“

   IV.C trieda ZŠ pod vedením triednej učiteľky Mgr. D. Nikodémovej po odovzdaní príspevkovPoďakovanie za opäť úspešný Deň narcisov v Žarnovici patrí všetkým, ktorí sa oň akýmkoľvek spôsobom pričinili po organizačnej stránke i darcom umelých narcisov, ktorými tentoraz boli f. BARIMEX (Ing. Jozef Barcaj ich dokonca hneď ráno doviezol na stanovište a aj finančne prispel) a Kvety LINDA. Vďaka za tradičné občerstvenie vo forme osúchov donesených priamo na stanovište patrí Márii Forgáčovej a za zákusky, taktiež donesené priamo na stanovište pre dobrovoľníkov patrí Ing. Viere Čekmeovej. Vďaka aj majiteľke stánku so zmrzlinou Janke Ristemovičovej, ktorá opäť bezplatne poskytla miesto na stanovište. Osobitne patrí poďakovanie Helene Budinskej, ktorá ako dobrovoľníčka zabezpečovala zbierku vyše 7 hodín a Dominike Pieckovej, ktorá bola ako dobrovoľníčka na stanovišti vyše 3 hodín.  Samozrejme vďaka patrí aj pracovníkom MsÚ, ktorí pomohli pri je zabezpečení a vedúcej predajnej jednotky č. 213 COOP Jednota na Dolnej ulici, ktorá umožnila výmenu mincí za bankovky, čím bolo uľahčené konečné sčítanie i odvod na účet.

   Celá suma finančnej zbierky v Žarnovici (tentoraz bez poplatku za vklad na účet) bola v pondelok 10. apríla 2017 vložená na účet Dňa narcisov zriadený na tento účel v Slovenskej sporiteľni, a.s.

Text a foto: Ing. Jozef Piecka

garant zbierky v Žarnovici


 

Dnes má službu:

Horná, A. Kmeťa 6
A. Kmeťa 6,
Nová Bana

ďalšie dni

Sobota 29.4.
VITAE, Nová Baňa
Námestie Slobody 9,
96801 Nová Baňa
045/ 6856 281
Sobota 29.4.
ALTHEA, Žarnovica
Bystrická 54,
966 81 Žarnovica
045/681 38 20
Sobota 29.4.
AQUA, Žarnovica
Dolná 247/4,
Žarnovica
0948 130 042
Sobota 29.4.
VALERIANA, Žarnovica
Nám. SNP 22,
966 81 Žarnovica
045/ 681 21 20
Sobota 29.4.
BREZNICA, T. Breznica
Tekovská Breznica 700,
966 52 Tekovská Breznica
Nedeľa 30.4.
Horná, A. Kmeťa 6
A. Kmeťa 6,
Nová Bana

dnes je: 26.4.2017

meniny má: Jaroslava

webygroupNetronics

Úvodná stránka