Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Oficiálna stránka mesta Žarnovica

Kultúrne a spoločenské akcie

27.4.2017   17:00

retro2.jpg

Kultúrny dom Žarnovica

Jarný koncert

Žiaci a učitelia Základnej umeleckej školy v Žarnovici vás srdečne pozývajú na jarný retro koncert spojený s výstavou prác žiakov výtvarného odbor, ktorý sa uskutoční vo štvrtok 27.04.2017 o 17:00 v sále kultúrneho domu v Žarnovici.


 

28.4.2017   16:00

stavanie_maja_2017w.gif

v parku na Ulici Andreja Sládkoviča

STAVANIE MÁJA

Mesto Žarnovica pozýva na tradičné STAVANIE MÁJA už v piatok 28. apríla o 16.00 hod. v parku na Ul. A. Sládkoviča, kde bude postavený „centrálny“ máj. V prípade priaznivého počasia je pripravený aj kultúrny program popretkávaný ľudovými piesňami a tancami. Stavanie mája v mestských častiach, ktoré organizujú ich občianske výbory, je plánované v Revištskom Podzámčí o 18.00 hod. a v Lukavici o 19.00 hod. Všetci ste srdečne vítaní!


 

7.5.2017   17:00

Koza_kladivo_plagat_a3w.gif

Kultúrny dom Žarnovica

KOZA A KLADIVO

Oddelenie kultúry, mládeže a športu a Kremnické divadlo v podzemí pozývajú nadšencov divadla na nový autorský kabaret o stave našej mysle na tému sebectvo versus solidarita s názvom KOZA A KLADIVO. Predstavenie sa koná v nedeľu 7.5. 2017 o 17.00 hod. v sále Kultúrneho domu v Žarnovici. Vstupné je 5,00€. Vstupenky si môžete zakúpiť v predpredaji od 28.4. 2017 v Mestskej knižnici alebo v deň predstavenia od 16.00 hod vo vestibule Kultúrneho domu. Rezervácie vstupeniek na t.č.:045/321 2420. Predstavenie je vhodné od 15 rokov.

Informácie o predstavení:
Koláž autentických situácií zo života hercov v podobe rôznych žánrov ako pohybové divadlo, voice-band, stand-up, šánsón či protest-song. Dielo je inšpirované príspevkami renomovaných i začínajúcich autorov troch generácií. Kázeň napísal Michal Havran, osobné zážitky a „odbornú pomoc“ poskytol psychiater Péter Hunčík, frašku o mužoch „solidárnych“ s tehotnými ženami spracovala mladá scenáristka Jana Ondrušová a svoje karikatúry na tému dodal Mikuláš Sliacky. Aktuálne satirické texty piesní napísal Fero Malec, zhudobnili ich herci KDvP pod vedením Andrey Bučko a vytvorili K&K BAND. Príbehy na kosť. Réžia: Jana Mikitková.
Účinkujú: Alica Bukovčanová, Tereza Mandzáková, Dominika Sándorová, Jakub Matejčík, Miroslav Mihálek a Dušan Krnáč.
Po skončení predstavenia približne o 18.30 privítame medzi nami aj renomovaného slovenského karikaturistu Mikuláša Sliackeho. Porozprávame sa o jeho kresbách a článkoch, v ktorých nikdy nechýba vlastný názor. V súčasnosti pôsobí ako slobodný dôchodca. Okrem už spomínaných činností sa venuje fotografovaniu, potulkám po najrôznejších kútoch Slovenska a sveta, facebooku a lyžovaniu. A tiež výchove vnúčat a pestovaniu kaktusov, lebo ani do jedných sa netreba starať.
Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia
Viac na: www.divadlovpodzemi.sk


 
Súbor na stiahnutie FPU_logo1_modre.pdf FPU_logo1_modre.pdf (10.5 kB)

Športové akcie

29.4.2017   8:30

JVT61.8.png

telocvična SOŠ Žarnovica

Jarný volejbalový turnaj

Mestský mládežnícky parlament Žarnovica a mesto Žarnovica pozývajú všetkých hráčov a fanúšikov na Jarný volejbalový turnaj 6.ročník. Tento turnaj sa uskutoční v sobotu 29.4.2017 od 8:30 v telocvični SOŠ v Žarnovici. Štartovné je 18 € za družstvo a prihlásiť sa môžete na mmpzarnovica@gmail.com alebo na telefónnom čísle 0949 242 993. Prineste si so sebou vhodnú obuv do telocvične a chuť hrať. Pozor,kvoli časovému obmedzeniu je počet družstiev maximálne 8. Pripravené sú pre Vás ceny a občerstvenie. Tešíme sa na Vás !


 

6.5.2017   15:00

kvali_PD_plagat-A2.png

Mestský športový areál Žarnovica

Kvalifikácia do GP - plochá dráha

Speedway Club Žarnovica pozýva všetkých fanúšikov na najvýznamnejšie podujatie žarnovickej plochodrážnej sezóny 2017. Kvalifikácia do GP privedie na štart 16 najlepších pretekárov z dvanástich krajín: Austrálie, Dánska, Poľska, Ruska, Lotyšska, Maďarska, Ukrajiny, Nemecka, Talianska, Slovinska, Českej republiky a Slovenska. Na štarte nebude chýbať ani domáci Martin Vaculík, ktorý sa tak bude snažiť postupom poistiť si svoju účasť v GP aj na nasledujúcu sezónu.
Zo Žarnovice vedie cesta ďalej iba pre sedem najlepších. Príďte v sobotu 6. mája pozrieť boje jazdcov svetovej kvality. Začíname o 15.00 hod.


 

20.5.2017   8:30

Lukavicky17-page-001.jpg

Kultúrny dom v mestskej časti Lukavica

Lukavický pohár v stolnom tenise

Oddelenie kultúry, mládeže a športu MsÚ Žarnovica a Občiansky výbor mestskej časti Lukavica
pozývajú na 7. ročník súťaže Lukavický pohár v stolnom tenise (jednotlivci + štvorhry) 20. mája 2017 (sobota) od 8.30 hod. v Kultúrnom dome v mestskej časti Lukavica.
Kategórie: muži (15-roč. a starší), ženy (15-roč. a staršie), štvorhry podľa záujmu a možností.
Prihlášky a prezentácia: Na mieste konania v čase od 08.30 do 09.00 hod.
Informácie: na webovom sídle mesta: www.zarnovica.sk, na mob. č. 0914 326 150 (Ing. J. Piecka), mob. č. 0908 393 920 (p. Mária Hricová) alebo osobne na OKMaŠ MsÚ Žarnovica.


 

Upútavky na oznamy

Deň víťazstva nad fašizmom

8. mája si krajiny EÚ oficiálne pripomenú 72. výročie ukončenia II. svetovej vojny v Európe. Deň víťazstva nad fašizmom si v Žarnovici pripomenieme už v piatok  5. mája o 12.30 hod. reláciou v mestskom rozhlase a následne položením vencov a kvetov k pamätníku na Nám. SNP.
Pozývame všetkých uctiť si pamiatku obetí II. svetovej vojny.
                                                                                                      ...viac...


 

Milí rodičia a budúci škôlkári!

plagát


Zápis do Materskej školy na Ul. A. Sládkoviča 1130 sa uskutoční v dňoch 26. 04. – 27. 04. 2017 (streda, štvrtok) v čase od 8,00 hod. do 15,30 hod. v priestoroch MŠ na Ul. A. Sládkoviča 1130 v Žarnovici.
Platí aj pre rodičov, ktorí chcú zapísať dieťa do elokovaných tried na Ul. P. Jilemnického 660/2.
Žiadosť o prijatie dieťaťa si podávajú opakovane aj deti, ktoré neboli prijaté do MŠ v minulom školskom roku.
Kritériá p ...viac...


 

Pomôžte nám vybehať ŠPORTOVÚ AKADÉMIU MATEJA TÓTHA

Základná škola Fraňa Kráľa 838 v Žarnovicibola nominovaná do celoslovenského detského projektu Športová akadémia Mateja Tótha , ktorý v spolupráci so spoločnosťou O2 spúšťa olympijský víťaz a majster sveta Mataej Tóth.
Cieľom tohto projektu je priniesť šport na špičkovej úrovni bližšie k väčšiemu počtu detí a ponúknuť im tréningy vychádzajúce z najnovších poznatkov fyzioterapeutie, detskej psychológie a vývojovej kineziológie.
Čo je ...viac...


 

Vyčistime si naše mesto a okolie

Mesto Žarnovica pri príležitosti Dňa Zeme organizuje  v mesiaci apríl 2017
akciu pod názvom „Vyčistime si naše mesto a okolie“
Do akcie sa zapoja:
 
Mestský úrad v Žarnovici
Menšie obecné služby
Mestský mládežnícky parlament Žarnovica
ZŠ Žarnovica, ul. Fraňa Kráľa
ZŠ Andreja Kmeťa, ul. A. Sládkoviča
Špeciálna základná škola Žarnovica
Materská škola, ul. A. Sládkoviča a ul. P. J ...viac...


 

Vyzvi srdce k pohybu

VSkP.jpg

V týždňoch od 20.3. – 11.6.2017 bude prebiehať celonárodná kampaň na zvýšenie pohybovej aktivity dospelej populácie „Vyzvi srdce k pohybu.“ Tí čo sa do kampane zapoja môžu vyhrať nielen zdravie, ale aj pekné ceny od sponzorov kampane. Účastnícke listy si môžete vyzdvihnúť v Regionálnom úrade verejného zdravotníctva, na Oddelení výchovy k zdraviu, Cyrila a Metoda 23. Bližšie informácie, účastnícke listy a kontakty si môžete prečítať na webovej str ...viac...


 

Môj zážitok v Regióne GRON

fotosutaz_gron2017.jpg

Oblastná organizácia cestovného ruchu Región GRON organizuje 1. ročník fotosúťaže s názvom „Môj zážitok v Regióne GRON“. OOCR Región GRON sa rozhodla dať priestor širokej verejnosti prostredníctvom fotosúťaže, v ktorej každý zapojený môže ukázať svoje bystré oko a talent na fotografovanie. Ak sa radi túlate po Regióne GRON, zachytávate jeho krásy a atmosféru, máte chuť svoje fotografie ukázať aj ostatným a zdieľať s nimi svoje zážitky z regiónu a ...viac...


 

Združenie na záchranu hradu Revište

Združenie na záchranu hradu Revište plánuje v roku 2017 dokončiť opravu severnej veže a v priestore 2. podlažia vybudovať vyhliadkovú plošinu. Na čo najvernejšiu opravu zrútenej južnej steny severnej veže nám chýbajú fotografie tejto časti spred roku 1980. Prosíme všetkých, ktorí si fotili hrad v tom období, alebo aj skôr, aby nám poskytli kópie takýchto starších fotografií alebo negatívov.
Za ochotu ďakujeme.
viac...


 

Lesnícka kvapka krvi

Pri príležitosti mesiaca Apríl - mesiac lesov Lesy SR š.p., Odštepný závod Žarnovica
organizuje v spolupráci s NTS Banská Bystrica dňa 28.apríla 2017 o 8,00 hod v zasadačke OZ Žarnovica, Železničná 613/13 odber krvi.
Budeme radi, ak naše úsilie podporíte aj Vy.
V prípade záujmu nahláste svoju účasť do 28.2.2017 na mobilné číslo +421918337678 alebo na mailovú adresu katarina.davidova@lesy.sk,  kde Vám radi poskytneme akékoľvek ...viac...


 

ŽARNOVICKÍ KOLKÁRI POSTÚPILI DO EXTRALIGY

Časť fanúšikov v prvej polovici odvetného zápasu finálePo 18. kolách (25. februára) skončila základná časť 1. Kolkárskej ligy „Východ“ (1.KLV) súťažného ročníka 2016/17. Súťažilo v nej len 10 družstiev a preto nasledovala nadstavbová časť. V tej hrali (na dva zápasy) družstvá, ktoré skončili na 1. až 8. mieste. Žarnovickí kolkári s jedenástimi víťazstvami, dvomi remízami a piatimi prehrami skončili s 24 bodmi na 3. mieste. Najskôr sa hralo štvrťfinále. V ňom sa stretli dvojice: KK Šemša – ŽP Šport Podbrezová (8-1), MKK Jelšava – ŽP Šport Podbrezová B (7-2), KK Rimavská Sobota – KO Žarnovica (6-3) a TJ Slavoj Veľký Šariš A – TJ Tatran Spišská Nová Ves B (5-4).

   V prvom zápase, ktorý bol 4. marca hrali žarnovickí kolkári v R. Sobote a výsledok bol KK Rimavská Sobota – KO Žarnovica 2,0:6,0 (3203:3386). Odvetný zápas sa hral v Podbrezovej 11. marca a výsledok bol  Žarnovica – R. Sobota 3,5:4,5 (3467:3491). I napriek tejto prehre však Žarnovica mala celkový výsledok z dvoch zápasov lepší a postúpila do semifinále. V ňom sa hrala s MKK Jelšava. Prvý zápas, ktorý sa hral 18. marca v Podbrezovej a výsledok bol Žarnovica – Jelšava 5,0:3,0 (3396:3370). Druhý bol 25. marca v R. Sobote a skončil výsledkom Jelšava – Žarnovica 2,0:6,0 (3252:3272). Žarnovica sa postúpila do finále, kde jej súperom bola Sp. Nová Ves B. V oboch zápasoch základnej časti Žarnovica prehrala, a to v 3.kole  v Sp. N. Vsi 3,0:5,0 (3398:3442), teda o 44 kolov, a v 15.kole na domovskej kolkárni v Podbrezovej rovnako 3,0:5,0 (3392:3479), t.j. až o 87 kolov. Žarnovickí kolkári mali teda čo „odplácať“. Takmer všetky stretnutia nadstavby „ukázali“, že výsledky zo základnej časti nie sú podstatné a všetci zainteresovaní verili, že tomu tak bude aj teraz.  

  Družstvo KO Žarnovica (vzadu zľava) P. Azor, D. Nasvetr, R. Palatínus, R. Fúska st., (vpredu zľava) R. Supuka, P. Chovanec ml., R. Fúska  ml. a J. Ševčík  po prevzatí ocenení Prvý finálový zápas odohrali žarnovickí  v sobotu 1. apríla na štvordráhe v Spišskej Novej Vsi. Výsledkom bola remíza 4,0:4,0 (3412:3392), keď Žarnovica na dráhy vyhrala 4:2, ale domáci mali celkovo o 20 kolov viac, získali dva veľké body a uhrali remízu.

   Odvetný zápas sa hral v sobotu 8. apríla na domovskej šesťdráhovej kolkárni v Podbrezovej Po remíze v prvom zápase mali vlastne obe družstvá rovnaké predpoklady na celkové víťazstvo a teda aj na postup do najvyššej kolkárskej súťaže v SR, ktorou je Extraliga. Žarnovickí kolkári nenechali nič na náhodu, vrátane podpory fanúšikov, ktorých účasť na odvetný zápas zabezpečili. No a tých bolo minimálne tridsať a vytvorili skutočne perfektnú domácu atmosféru, ktorá žarnovických kolkárov „poháňala“ predovšetkým po nie preveľmi dobrých výsledkoch na prvých dráhach druhej časti zápasu.

   Radoslav Fúska ml. nahádzal 568 (o 23 menej ako súperka Júlia Pramuková), remizoval síce na dráhy 2:2, ale bod nezískal,

   Jozef Ševčík 597 (o 34 viac ako súperka Dana Klubertová), vyhral na dráhy 3:1 a získal bod,

   Pavel Chovanec ml. 599 (o 23 viac ako súperka Gabriela Kuchárová), vyhral na dráhy 3:1 a taktiež získal bod.

   V polovici stretnutia tak Žarnovica vyhrávala na dráhy 2:1 a mala aj o 34 kolov viac.

   Radoslav Fuska  st. nahádzal 594 (o 68 viac ako súper Jaroslav Focko), vyhral na dráhy 3:1 a získa bod,

   Róbert Palatínus 562 (o 24 viac ako súper Matúš Svitánek), remizoval síce na dráhy 2:2, ale získal bod,

   Peter Azor 535 (o 22 menej ako súper Mikuláš Klubert), na dráhy síce remizoval 2:2, ale bod nezískal.

  Diplom SKoZ za I. miesto v 1. KLV súťažného ročníka 2016/20017Na dráhy tak Žarnovica aj tentoraz vyhrala 4:2, ale keďže mala o 104 kolov viac získala aj dva veľké body a celkové víťazstvo. Výsledok stretnutia bol Kolkársky oddiel Žarnovica - Tatran Spišská Nová Ves B 6,0:2,0 (3455:3351). Znamenalo to aj celkové víťazstvo vo finálových zápasoch, konečné prvé miesto v 1. KLV a postup do Extraligy. Žarnovickí kolkári tak svoj cieľ, ktorí si dali pred začiatkom teraz už uplynulého súťažného ročníka, bezo zvyšku splnili. Po šiestich ročníkoch sa tak opäť vrátia do najvyššej kolkárskej súťaže mužov v SR.

   Po ukončení zápasu im ocenenia, a to diplom podpísaný prezidentom Slovenského kolkárskeho zväzu (SKoZ)  JUDr. Štefanom Kočanom, PhD., a športový pohár za víťazstvo v 1. KLV odovzdal predseda ŠTÚ (športovo-technický úsek) SKoZ Ing. Marián Mitošinka.

   K tomuto významnému úspechu im úprimne blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu nášho mesta.

   Pre zaujímavosť uvádzame, že z 1. kolkárskej ligy „Západ“ (1.KLZ), v ktorej v uplynulom ročníku hralo 12 družstiev a nehrali nadstavbu, do Extraligy postúpilo družstvo KK Zlaté Klasy. Naopak z Extraligy zostupujú MKK Stará Turá A (do 1.KLZ) a ŠKK Trstená Stárek A (do 1. KLV).

Text: Ing. J. Piecka

 Foto: M. Klubert


 

Dnes má službu:

Horná, A. Kmeťa 6
A. Kmeťa 6,
Nová Bana

ďalšie dni

Sobota 29.4.
VITAE, Nová Baňa
Námestie Slobody 9,
96801 Nová Baňa
045/ 6856 281
Sobota 29.4.
ALTHEA, Žarnovica
Bystrická 54,
966 81 Žarnovica
045/681 38 20
Sobota 29.4.
AQUA, Žarnovica
Dolná 247/4,
Žarnovica
0948 130 042
Sobota 29.4.
VALERIANA, Žarnovica
Nám. SNP 22,
966 81 Žarnovica
045/ 681 21 20
Sobota 29.4.
BREZNICA, T. Breznica
Tekovská Breznica 700,
966 52 Tekovská Breznica
Nedeľa 30.4.
Horná, A. Kmeťa 6
A. Kmeťa 6,
Nová Bana

dnes je: 26.4.2017

meniny má: Jaroslava

webygroupNetronics

Úvodná stránka