Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Žarnovica - oficiálna stránka mestaHľadať
 
 

Oficiálna stránka mesta Žarnovica

Kultúrne a spoločenské akcie

1.4. - 30.4.2019  

Vycistime_si_nase_mesto_2019.jpg

Žarnovica

Vyčistime si naše mesto a okolie

Mesto Žarnovica pri príležitosti DŇA ZEME organizuje v mesiaci apríl 2019 akciu pod názvom „Vyčistime si naše mesto a okolie“

Dovoľujeme si vyzvať Vás všetkých, vážení občania nášho mesta, bytové spoločenstvá, ale aj súkromné firmy a organizácie, zapojte sa do tejto milej akcie a „poupratujte“ si okolie svojich rodinných domov a bytových domov, firiem a organizácií a spoločnými silami aj takýmto spôsobom prispejeme ku krajšiemu a zdravšiemu mestu.
Budeme radi, ak pošlete fotografie z vašich „upratovacích aktivít“ na emailovú adresu: zuzana.gregorova@zarnovica.eu.


 

27.4.2019   9:00

Gruntovacka19.jpg

Okruta a hrádza pri Hrone

Jarná gruntovačka

Pridajte sa k nám na akciu “Jarná Gruntovačka 2019”, na jarné čistenie pred turistickou sezónou pri príležitosti aprílového Dňa Zeme.
Lokalita: Žarnovická Okruta a hrádza rieky Hron
ZAČIATOK: pri bývalom Moteli Sitno o 9:00 hod., rozdelenie sa na dve skupiny na obe strany Okruty.
Za spoluprácu vopred ďakujeme partnerom: Mestský mládežnícky parlament Žarnovica a Stefani n.o., žarnovickí hasiči či všetci dobrovoľníci, ktorí sa pripoja k čisteniu.
Podujatie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/2159149824178323/

Záujemcov o zapojenie sa v Žarnovici prosíme o nahlásenie sa koordinátorke, aby sme vedeli zhruba odhadnúť, koľkí sa stretneme a zabezpečiť nám tak pomôcky a pitný režim.

Koordinátor: 0948 874 638, maria.sitarova@dobrykraj.sk
Ďakujeme!


 

30.4.2019   16:00

stavanie_maja_2019_1_p.jpg

v parku na Ul. A. Sládkoviča

STAVANIE MÁJA

Mesto Žarnovica Vás pozýva na tradičné STAVANIE MÁJA v utorok 30. apríla o 16.00 hod. v parku na Ul. A. Sládkoviča, kde bude postavený „centrálny“ máj. Pripravený je kultúrny program popretkávaný ľudovými piesňami a tancami.
Stavanie mája v mestských častiach, ktoré organizujú ich občianske výbory, je plánované v Revištskom Podzámčí o 17.15 hod., v Žarnovickej Hute o 18.15 hod. a v Lukavici o 19.15 hod..
Všetci ste srdečne vítaní!


 

Športové akcie

28.4.2019   15:00

april_plagat0.png

Mestský športový areál Žarnovica

Medzinárodné majstrovstvá Slovenska spojené s 19. ročníkom Memoriálu Ladislava Eliáša

Speedway Club Žarnovica pozýva všetkých fanúšikov fanúšikov na prvé preteky plochodrážnej sezóny v Žarnovici. V nedeľu 28. apríla so začiatkom o 15.00 hodine odštartujú Medzinárodné majstrovstvá Slovenska spojené s 19. ročníkom Memoriálu Ladislava Eliáša. Na štart sa postaví 25 pretekárov zo štrnástich krajín (Dánsko, Fínsko, Poľsko, Rusko, Lotyšsko, Slovinsko, Maďarsko, Nemecko, Holandsko, Ukrajina, Bulharsko, Rumunsko, Česká republika a Slovensko). Chýbať nebude ani pretekár Grand Prix Martin Vaculík. Príďte povzbudiť našich reprezentantov v boji s pestrou konkurenciou. Viac informácií na: www.plochadraha.sk


 

Upútavky na oznamy

Výberové konanie

Mesto Žarnovica, Námestie SNP 33, 966 81 Žarnovica
v zmysle § 5 zákona NR SR č. 552/2003 Z.z. o výkone práce vo verejnom záujme
v znení neskorších predpisov
vyhlasuje
výberové konanie na obsadenie funkcie
vedúci Oddelenia kultúry, mládeže a športu MsÚ Žarnovica
 
 
Kvalifikačné predpoklady:
vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa  
Iné kritériá a požiadavky:
be ...viac...


 

Rozdávanie kompostérov

SMART

Mesto Žarnovica cez projekt spolufinancovaný Ministerstvom životného prostredia SR a Európskou úniou využilo možnosť zabezpečenia kompostérov pre svojich obyvateľov bývajúcich v rodinných domoch. Rozdávanie kompostérov bude prebiehať v areáli bývalej POZANY, v dňoch:
23.4.    Utorok            od 10.30 do 18.00
24.4.    Streda             od 10.30 do 18.00
25.4.    Štvrtok            od 7.30 do 15.00
26.4.    Piatok  ...viac...


 

Rozhodnutia o vyrubení dane z nehnuteľností, dane za psa a poplatku za komunálne odpady na rok 2019

Mestský úrad v Žarnovici ako správca dane oznamuje, že rozhodnutia o vyrubení dane z nehnuteľností, dane za psa a poplatku za komunálne odpady na rok 2019 si môžu občania prevziať osobne na Mestskom úrade v Žarnovici v priestoroch klientskeho centra (na prízemí úradu), a to v termíne:
 
 
v pracovných dňoch od 29. apríla 2019 (t.j. pondelok)
do 3. mája 2019 (t.j. piatok)
v čase od 7.00 hod. do 16.00 hod.
...viac...


 

PRIEMYSELNÝ AREÁL ZC – VÝSTAVBA TEPELNÉHO A ELEKTRICKÉHO ZDROJA – OZNÁMENIE O ZMENE NAVRHOVANEJ ČINNOSTI – STANOVISKO MESTA ŽARNOVICA

Vážená občianska verejnosť, na úvod upresňujem, že v roku 2016 bol predložený zámer „Priemyselný areál Žarnovica“, ktorý riešil obnovenie spracovania dreva v bývalom areáli Preglejky. Tejto činnosti sa týka aj navrhovaná zmena– výstavba elektrického a tepelného zdroja, pre ktorú teraz Okresný úrad Žarnovica, odbor starostlivosti o životné prostredie, ešte raz pripomínam ako príslušný orgán, vykonáva zisťovacie konanie v zmysle zákona č.24/2006 Z. ...viac...


 

5. JUBILEJNÝ ROČNÍK JARNEJ CENY ŽARNOVICE

Účastníci podujatiaV telocvični Strednej odbornej školy Žarnovica sa v sobotu 23. marca konal v poradí už jubilejný 5. ročník súťaže pod názvom Jarná cena Žarnovice. Opäť organizátorom bolo Oddelenie kultúry, mládeže a športu MsÚ Žarnovica, spoluorganizátorom Oblastná racketlonová asociácia Žarnovica (Orasca) a SOŠ Žarnovica, ktorá poskytla telocvičňu s príslušnými priestormi. Aj tentoraz to bola súťaž jednotlivcov v bedmintone. Prihlásilo sa do nej 31 záujemcov, z čoho bolo 10 detí (do 15 rokov), 8 žien a 13 mužov. Keďže traja z nich sa ospravedlnili organizátori umožnili v čase prezentácie, ktorá bola od 8.30 do 9.00 hod. súťažiť ďalším dvom záujemcom. Nakoniec tak súťažilo spolu 30, čo je o dvoch viac ako v minulom roku a súčasne aj najlepšia účasť súťažiacich na tomto podujatí. Zahrať si prišli nielen Žarnovičania (boli medzi nimi aj poslanec MsZ Ing. Miroslav Štefanča i poslankyňa MsZ a súčasne predsedníčka komisie športu MsZ Ing. Katarína Šmondrková), ktorých bola presná polovica (žiaľ zastúpenie nemala ani jedna mestská časť), ale aj z Novej Bane (10), zo StDeti po vyhlásení výsledkov (zľava) M. Hoss, H. Šmondrková, S. Frimová, M. Šmondrk, M. Martinec, S. Suchá, S. Rajčan a E. Polcováarej Kremničky (2), z Bzenice, Brehov a Zvolena (po 1). Na vlastnú žiadosť bolo umožnené 12-ročnému chlapcovi Samuelovi Suchému súťažiť v kategórii mužov. Nakoniec tak súťažilo 8 detí, a keďže bol rovnaký počet chlapcov i dievčat, organizátori vytvorili samostatne kategóriu chlapcov a zvlášť aj dievčat, čo bolo v histórii podujatia po prvýkrát.

Takmer presne o 9.00 hod. v mene organizátorov súťažiacich privítal vedúci OKMŠ MsÚ Ing. Jozef Piecka a spoločne s podpredsedom Orasca Ing. Miroslavom oboznámili so systémom turnaja i organizačnými záležitosťami. Potom sa už hralo na všetkých troch ihriskách.

Osem žien bolo najskôr rozdelených do dvoch skupín, kde hrali každá s každou, a potom ešte všetky hrali vyraďovacím spôsobom o celkové konečné poradie. 14 mužov bolo, na základe losovania, rozdelených do troch skupín. Dve mali po 5 a jedna štyroch hráčov. Aj tí hrali v skupinách každý s každým a potom o konečné poradie vyraďovacím spôsobom.

V skupinách sa hralo na dva sety do 15 a vyraďovanie síce taktiež do 15, ale na dva víťazné sety.

Finále žien medzi J. Rajčanovou (vľavo) a S. MynárikovouZ dievčat zvíťazila Sofia Frimová pred Hankou Šmondrkovou (obe zo Žarnovice), keď o poradí rozhodli body vo vzájomnom zápase. Tretia bola Sarra Suchá a štvrtá Eliška Polcová (obe z Novej Bane).

Z chlapcov presvedčivo zvíťazil Matúš Šmondrk zo Žarnovice, ktorý vyhral všetky zápasy. Druhý bol Martin Hoss zo Žarnovice. Tretí skončil Martin Martinec a štvrtý Silvester Rajčan (obaja z Novej Bane), keď o ich poradí rozhodli body vo vzájomnom zápase.

Zo žien vyhrala Stanislava Mlynáriková z Novej Bane, ktorá tak obhájila víťazstvá z predchádzajúcich ročníkov. Druhá bola Jana Rajčanová zo Starej Kremničky, ktorá prehrala len jediný zápas a to s celkovou víťazkou, a rovnako obhájila minuloročné umiestnenie. Tretia skončila Lucia Považanová z Novej Bane. Najúspešnejšou zo Žarnovice bola Katarína Šmondrková, ktorá skončila na 4. mieste.

Finále mužov medzi M. Suchým (vľavo) a Ľ. ŠmondrkomZ mužov z „A“ skupiny postúpili : Martin Kuba, Milan Kollár a Miroslav Štefanča, z „B“ skupiny : Miroslav Suchý, Michal Kollár a Ľuboš Šmondrk a z „C“ skupiny Igor Mištík a Samuel Suchý. Konečným víťazom sa stal Miroslav Suchý z Novej Bane, ktorý tak obhájil víťazstvá v predchádzajúcich ročníkoch. Strieborné zostalo pre Ľuboša Šmondrka, ktorý tak bol v tejto kategórii najúspešnejším Žarnovičanom. V súboji o 3. miesto sa stretli Michal Kollár z Novej Bane a Miroslav Štefanča zo Žarnovice. Zvíťazil a 3. miesto získal M. Kollár a pre M. Štefanču tak zostala nepopulárna „zemiaková“ medaila.

Organizátori odmenili chlapcov i dievčatá medailami (aj štvrtých menšou bronzovou). Trojice najlepších mužov i žien boli odmenené športovými pohármi i energetickým nápOcenení hráči (zľava) Ľ. Šmondrk, S. Mlynáriková, M. Suchý, M. Kollár, L. Považanová a S. Suchýojom, ktorý počas súťaže priniesli dievčatá z dodávajúcej firmy. Víťaz kategórie mužov i víťazka kategórie žien dostali aj permanentku pre dve osoby venované Speedway Clubom Žarnovica na kvalifikáciu do Grand Prix, ktorá bude v Žarnovici v sobotu 8. júna 2019. V kategórii mužov hrajúci 12-ročný S. Suchý z Novej Bane (celkove mu patrilo 8. až12. miesto) bol odmenený sadou bedmintonových košíkov.

Počas turnaja sa odohralo až 66 zápasov, čo trvalo viac ako šesť hodín. Vo všetkých súťažiaci vynaložili maximálne úsilie, ale ani tentoraz sa našťastie nik nezranil. Atmosféra, ako nakoniec počas všetkých ročníkov, bola priateľská, snáď až rodinná a všetci prejavili záujem o konanie tejto súťaže aj o rok.

Text a foto: Ing. Jozef Piecka


 

dnes je: 25.4.2019

meniny má: Marek

webygroupNetronics
ÚvodÚvodná stránka