Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Žarnovica - oficiálna stránka mestaHľadať
 
 

Oficiálna stránka mesta Žarnovica

Kultúrne a spoločenské akcie

30.11.2018   17:00

web_zarnov_cd_krst.jpg

Kultúrny dom Žarnovica

65. výročie založenia speváckeho zboru Žarnov a krst CD

Spevácky zbor Žarnov
Vás pozýva na slávnostný program pri príležitosti osláv 65. výročia založenia speváckeho zboru Žarnov a krstu nového CD - Nech pieseň pre Vás znie 3, ktorý sa uskutoční v piatok 30.11.2018 o 17.00 hod. v sále Kultúrneho domu v Žarnovici. Hostia programu sú: Vojenská hudba z Banskej Bystrice a Spevokol Jubilate Deo z Tekovskej Breznice. Vstupné je symbolické 1€ (ako tombolový lístok). Predaj vstupeniek je v deň podujatia od 16.00 hod. v pokladni kultúrneho domu.


 

5.12.2018   16:30

mikulas_2018_23.jpg

v parku na Ul. A. Sládkoviča

PRÍCHOD MIKULÁŠA

Mesto Žarnovica v spolupráci so Základnou umeleckou školou v Žarnovici pozýva všetky poslušné deti a ich rodičov na tradičný príchod Mikuláša, ktorý sa uskutoční dňa 05. decembra 2018 už o 16.30 hod. v parku na Ul. A. Sládkoviča. Spolu s Mikulášom a jeho pomocníkmi rozsvietime vianočný stromček a výzdobu v našom meste. Nezabudnite si však priniesť so sebou zvončeky a rôzne svetielka, vďaka ktorým vytvoríme v meste Žarnovica čarovnú atmosféru!


 

14.12.2018   9:00

web_vianocne_trhy_2018.jpg

Mestské trhovisko Žarnovica

VIANOČNÉ TRHY

Už tradične v tomto predvianočnom období Vás mesto Žarnovica pozýva na VIANOČNÉ TRHY, ktoré sa budú konať piatok 14. decembra 2018 od 9.00 hod. na Mestskom trhovisku.
Príďte prežiť nezabudnuteľnú predvianočnú atmosféru. Okrem možnosti nákupu darčekov, vlastnoručne vyrobených vianočných ozdôb, vianočného pečiva a oplátok, punču je pripravený i bohatý kultúrny program, ktorý začína od 10.30 hod. Príďte si vypočuť vianočné koledy a ochutnať tradičné vianočné dobroty.
Informácie pre predajcov: Klientske centrum MsÚ, tel.č.: 045/683 00 19 alebo na www.zarnovica.sk


 

Športové akcie

Nenašli sa žiadne akcie

Aj tento rok sme boli svedkami šikovnosti a kreativity našich obyvateľov!

Vítanie súťažiacich a návštevníkov súťaže ježibabou a čarodejnicouTakmer každý obyvateľ Žarnovice určite vie, že súčasne s príchodom jesene do mesta Žarnovica prichádza aj súťaž o najkrajšiu tekvicu. Tento rok to nebolo inak! Každý mal možnosť zúčastniť sa súťaže a priniesť tak svoju vyrezanú, či už vyzdobenú tekvicu na súťaž, ktorá sa konala v Kultúrnom dome v Žarnovici dňa 10. októbra 2018.

Začiatok súťaže sprevádzala ježibaba a čarodejnica, ktoré návštevníkov a súťažiacich vítali a zároveň podávali „čarovný nápoj“, ktorý bol tzv. „vstupnou bránou“ do vyzdobenej sály. Po registrácií všetkých súťažných tekvíc a návštevníkov hlasujúcich za cenu diváka mali možnosť všetky deti a zároveň aj dospelí zapojiť sa do súťaže o najkrajšieho strašiaka. Na pódium prišlo mnoho detičiek, ktoré neodolali a vyskúšali si vytvoriť strašiaka za pomoci rôzneho Zábavná úloha: Vytvor si svojho strašiakaoblečenia. Súťaž zvládli úžasne, a preto si zaslúžili sladkú odmenu. Detské očká sa rozžiarili nielen pri pohľade na úžasne vytvorené tekvice, ale aj pri predstavení divadielka oProti, ktoré im predstavilo veľký kufor plný príbehov. Mnoho detí si toto divadielko doslova užilo a poriadne sa vyšantilo, či už na pódiu alebo pred ním. Hoci trvalo pomerne dlhú chvíľu, deťom to absolútne neprekážalo a nerobilo im žiadny problém prežiť ho naplno. Po predstavení sa začalo s vyhodnocovaním jednotlivých súťažných tekvíc. Porota, ktorej členmi boli vedúci oddelenia kultúry, mládeže a športu MsÚ Žarnovica Ing. Jozef Piecka, učiteľka výtvarnej výchovy na ZUŠ Žarnovica Akad. mal. Zuzana Komendová a predseda Mestského mládežníckeho parlamentu v Žarnovici Radim Vojtko, hodnotili tekvice podľa dvoch kategórii. Prvé miesto v kategórii „Tekvica vyrezávaná“ získala Sofia Maslenová s názvom „Mimoň“. Druhé miesto v tejto kategórii patrilo Barborke Eliške Cabánekovej s tekvicou „Lev“ a tretie Kristíne Netolickej s tekvicou „Coco“. V kategórii „Tekvica ako dekorácia“ zvíťazil mladý pán (ako jediný víťaz v mužskom pokolení) Filip Vyletel so svojou „Sovou“.Súťažné tekvice Druhé miesto získala Slávka Zelinová s tekvicou „Olaf“ a tretie Simona Dúchajová so „Strašidelným lesom“. Okrem uvedených cien mali súťažiaci možnosť získať aj ocenenie diváka, a to vďaka hlasom návštevníkov súťaže. Toto sa podarilo získať súťažiacej, ktorá si už jedno ocenenie prevzala, a to Barborke Eliške Cabánekovej s názvom tekvice „Lev“. Cenu hosťa udeľovala učiteľka výtvarnej výchovy na ZŠ F. Kráľa Mgr. Michaela Klimentová, ktorá odovzdala cenu Slávke Zelinovej so súťažnou tekvicou, ktorej názov už na súťaži zaznel, a to „Lev“. Posledná výhra patrila Lívii Dúchajovej s tekvicou „Zubáč“, nakoľko jej tekvica bola najväčšou so všetkých súťažných tekvíc. Aby zvyšné detičky nezostali smutné, bolo vyžrebovaných ďalších 10 cien útechy, ktorými boli sladké čokolády. Avšak organizátori sľúbili aj malú odmenu takým návštevníkom súťaže, ktorí sa zúčastnia súťaže v rôznych maskách. A predsa sa aj takí našli a predstavili nám krásne masky, či už princeznej, čarodejníka, policajta, hasiča a pod. Veľký potlesk a odmenu si samozrejme zaslúžili aj oni!

Ďakujeme všetkým zúčastneným súťaže a dúfame, že ďalší ročník prinesie niečo nové a zároveň aj zaujímavejšie. Pevne veríme, že budúci rok bude o súťaž väčší záujem a predstaví sa nám omnoho viac súťažných tekvíc.

 

Text: Ing. Ivana Kupčiová

Foto: Ing. Jozef Piecka


 

dnes je: 15.11.2018

meniny má: Leopold

webygroupNetronics
ÚvodÚvodná stránka