Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Žarnovica - oficiálna stránka mestaHľadať
 
 

Blokové pokuty

Za priestupok možno uložiť pokutu v blokovom konaní, ak je priestupok spoľahlivo zistený, nestačí dohováranie a páchateľ priestupku je ochotný uloženú blokovú pokutu zaplatiť. Príslušníci MsP prihliadajú pri ukladaní blokovej pokuty na všetky okolnosti priestupku tak, aby pokuta bola primeraná závažnosti spáchaného priestupku a miere zavinenia.
Proti uloženiu pokuty v blokovom konaní sa nemožno odvolať. Príslušníci MsP v blokovom konaní môžu prejednať nasledovné priestupky:
a) spáchanie porušenia predpisov o bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky podľa § 22 zákona o priestupkoch, spáchané neuposlúchnutím zákazu, ktorý vyplýva z úpravy cestnej premávky vykonanej dopravným značením alebo dopravnými zariadeniami, za ktoré je možné uložiť pokutu do výšky 66 €.
b) proti verejnému poriadku podľa § 47 a 48 zákona o priestupkoch, priestupky proti občianskemu spolunažívaniu § 49 zákona o priestupkoch , priestupky proti majetku § 50 zákona o priestupkoch, ako aj priestupky proti poriadku v správe vykonávanej obcou § 21 ods. 1, § 24 ods.1 písm. a) a b), § 26 ods. 1, § 30 ods. 1, § 32 ods. 1, § 34 ods. 1, § 45 a 46 zákona o priestupkoch a priestupky porušenia všeobecne záväzných nariadení obce.


 

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

webygroupNetronics
ÚvodÚvodná stránka