Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Žarnovica - oficiálna stránka mestaHľadať
 
 

Oficiálna stránka mesta Žarnovica

Kultúrne a spoločenské akcie

25.10.2019   17:30

1571645359924_sprievod_19_1.3-01.jpg

Kultúrny dom Žarnovica

LAMPIÓNOVÝ SPRIEVOD

Všetci milovníci lampiónov, svetielok, bateriek a masiek POZOR!
Už druhý ročník pod hlavičkou Mestského mládežníckeho parlamentu Žarnovica organizujeme v spolupráci s mestom Žarnovica, LAMPIÓNOVÝ SPRIEVOD s programom!
Sprievod sa uskutoční v piatok 25.10.2019 od 17:30. Zraz je pred Kultúrnym domom v Žarnovici a spoločnými silami prejdeme určitú trať.
Všetci príďte určite v maskách, pretože akonáhle sa vrátime vyhodnotíme SÚŤAŽ O NAJLEPŠIU MASKU. Okrem toho budú prebiehať aktivity v parku pri Kultúrnom dome v Žarnovici, za ktoré dostane každý sladkú odmenu a od stríg ČARODEJNÍCKY ČAJ.
A to nie je všetko !
O 19:00 sa môžete tešiť na premietanie rozprávky SPIEVAJ v Kultúrnom dome v Žarnovici.
Pre tých odvážnejších a hlavne starších máme pripravený ešte jeden film, a to horor MY(Us), ktorý premietanie o 21:00 tiež v Kultúrnom dome v Žarnovici.

Na všetkých sa veľmi tešíme a pre zhrnutie :
17:30 - ZAČIATOK SPRIEVODU - prineste si MASKY, LAMPIÓNY, BATERKY, SVETIELKA
18:15 - SÚŤAŽ O NAJLEPŠIU MASKU - oceníme 3 najlepšie + AKTIVITY V HORNOM PARKU PRI KULTÚRNOM DOME
19:00 - SPIEVAJ - premietanie filmu pre deti
21:00 - MY (Us) - premietanie hororu pre odvážnejších a starších


 

25.10.2019   21:00

my-01.jpg

Kultúrny dom Žarnovica

MY - kino

Mestský mládežnícky parlament Žarnovica a mesto Žarnovica pozývajú na premietanie tohtoročného úspešného hororu s názvom MY. Film MY budeme premietať počas Lampiónového sprievodu v piatok 25.10. o 21:00 v Kultúrnom dome v Žarnovici. Tešíme sa na Vás !


 

29.10.2019   9:30

web_zc_podium_2019_v3.jpg

Kultúrny dom Žarnovica

Žarnovické pódium 2019

Máme za sebou už tri úspešné ročníky súťaže Žarnovické pódium a tak po roku naša ZUŠ Žarnovica v spolupráci s mestom Žarnovica pre Vás pripravuje už štvrtí ročník súťaže, na ktorý Vás všetkých srdečne pozývame. Všetky poplatky (účastnícky poplatok, obedy,) uhradí vysielajúca organizácia, alebo účastník vopred, najneskôr do 18.10.2019 !!!, prevodom na účet organizátora vedený v VÚB, a.s.

Hosť podujatia: S HUDBOU VESMÍRNOU


 

1.11.2019   10:00, 13:00 a 16:00

PZ.jpg

Prostredníctvom rozhlasu v miestnom cintoríne v Žarnovici

Pamiatka zosnulých

Zbor pre občianske záležitosti pri Mestskom úrade v Žarnovici vás pozýva na pietnu spomienku pri príležitosti PAMIATKY ZOSNULÝCH 1. novembra 2019 o 10.00, 13.00 a 16.00 hod., prostredníctvom rozhlasu v miestnom cintoríne v Žarnovici.
Takto si uctíme pamiatku našich zosnulých.


 

11.11.2019   11:11

rovereto.jpeg

Relácia v mestskom rozhlase

Pripomenieme si Deň vojnových veteránov

Medzinárodný deň vojnových veteránov, v rámci ktorého si na Slovensku pripomíname aj Deň padlých, si uctíme reláciou v mestskom rozhlase v pondelok 11. novembra o 11. hodine a 11. minúte. Na jej začiatku, i na záver, zaznie Zvon mieru, ktorý je nad talianskym mestom Rovereto, ako jeden zo symbolov vojnových veteránov.


 

12.11.2019   19:00

FragileZC.jpg

Kultúrny dom Žarnovica

Koncert vokálnej skupiny Fragile

Mesto Žarnovica pozýva na koncert vokálnej skupiny Fragile, ktorý bude v utorok 12. novembra 2019 o 19.00 hod. v Kultúrnom dome v Žarnovici.
Predpredaj lístkov je od 14. októbra v Mestskej knižnici v Žarnovici (tlf. 045/321 24 20) a lístky je možné si zakúpiť aj prostredníctvom sieti Ticketportál. Vstupné na tento dvojhodinový koncert je 14,- euro za osobu.
Fragile je slovenská vokálna skupina zložená z populárnych osobností, známych z rôznych televíznych seriálov, divadelných, muzikálových produkcií či TV šou. Bez použitia hudobných nástrojov, teda a cappella, skupina Fragile interpretuje známe rock/pop/jazzové hity svetových umelcov. Ich najväčšou prednosťou sú tituly súčasnej populárnej hudby. Hitom svetových autorov a interpretov dávajú svojou kreativitou a hravosťou novú tvár. Ich predstavenia sú plné nielen výbornej hudby, ale aj skvelého humoru, vďaka ktorým zažijete neopakovateľný večer plný jedinečnej zábavy.
Fragile tvoria: Braňo Kostka, Šoňa Norisová, Jana Golis, Svetlana Rymerenko, Slavo Košecký, Martin Madej a Jožo Hečko. Alternujúcimi členmi skupiny sú: Peter Lacho, Martin Klempár, Daniela Tomešová, Karolína Majerníková a Anabela Mollová.

„A cappella“ - je termínom označujúcim vokálnu hudbu, alebo ak chcete spev bez sprievodu akýchkoľvek hudobných nástrojov. Jednoducho povedané, to, čo pomáha iným skupinám pri interpretácii, musia speváci v a cappella formáciách nahrádzať len jediným nástrojom – hlasom. Práve pre základný princíp je takýchto kvalitných hudobných telies vo svete veľmi málo. Pri a cappella speve nezamaskujete nič, všetko musí byť dokonalé a čisté. Názov „a cappella“ pochádza z taliančiny a znamená to „ako v kaplnke“. V stredoveku bolo totiž zakázané v kostoloch používať hudobné nástroje. A tak sa spievalo a sprevádzalo len hlasom.


 

19.11.2019   9:30 - 16:00

nase_deti_si_zasluzia_dobre_skoly_v_nasom_regione_2019_v2.jpg

V priestoroch SOŠ Žarnovica

Naše deti si zaslúžia dobré školy v našom regióne

Mesto Žarnovica pozýva žiakov 8. a 9. ročníkov základných škôl a ich rodičov na prezentáciu stredných škôl okresu Žarnovica, ktorá bude v utorok 19. novembra 2019 v čase od 9.30 do 16.00 hod. v priestoroch Strednej odbornej školy Žarnovica (Bystrická ulica č. 4).


 

24.11.2019   16:00

polnocne_vlamanie.jpg

Kultúrny dom v Žarnovici

Polnočné vlámanie

Mesto Žarnovica a DS MÚZa z Novej Bane vás pozývajú
24. novembra 2019 o 16:00 hod. do Kultúrneho domu v Žarnovici na komédiu Miroslava Mitroviča POLNOČNÉ VLÁMANIE. Vstupné je 2€. Predpredaj lístkov bude od 14. novembra 2019 v Mestskej knižnici.


 

Športové akcie

16.11.2019  

Jesmatprech19-page-001.jpg

cez Rajčianku do mestskej časti Žarnovická Huta

Jesenná matičná prechádzka

Miestny odbor Matice slovenskej Žarnovica pozýva na popoludňajšiu Jcesennú matičnú prechádzku cez Rajčianku do mestskej časti Žarnovická Huta v sobotu 16. novembra 2019. Trasa: ZŠ Ul. F. Kráľa – Kalvária – Rajčianka – Žarnovická Huta - Muchov vŕšok – ul. Slobody – Ul. F. Kráľa. Odchod o 13.00 h. od ZŠ na Ul. F. Kráľa. Účasť na vlastné riziko, občerstvenie z vlastných zásob! Z účastníkov budú piati vylosovaní a odmenení vecnou cenou!
Matica slovenská Vás volá, príďte!!! Podujatie bude realizované s finančnou podporou Mesta Žarnovica.


 

Upútavky na oznamy

Výberové konanie

Mesto Žarnovica v súlade s § 4 zákona č. 596/2003 Z. z. o štátnej správe v školstve a  školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a  § 5  zákona č. 552/2003 Z. z. o výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov vyhlasuje výberové konanie na obsadenie funkcie riaditeľa
Základnej školy, Ul. Fraňa Kráľa 838,  Žarnovica
s predpokladaným nástupom od 1. januára 2020.
viac...


 

Výmena stĺpov

Mestský úrad v Žarnovici oznamuje, že z dôvodu rekonštrukcie stĺpov a rozvodov verejného osvetlenia a mestského rozhlasu na Partizánskej a Bystrickej ulici bude minimálne do 8. novembra 2019 dočasne obmedzená prevádzka verejného osvetlenia a mestského rozhlasu na uliciach
Partizánskej
Tehelnej
Nad mlynom
Kapitána Nálepku
Tatranskej
Na ležiskách
Andreja Kmeťa
Hviezdoslavovej
Pivovarske ...viac...


 

Verejné viacúčelové ihrisko s umelou trávou - OZNAM

Mesto Žarnovica oznamuje, že verejné viacúčelové ihrisko s umelou trávou v areáli ZŠ na Ulici Fraňa Kráľa v Žarnovici je v čase od 1. októbra 2019 (vrátane) otvorené v pondelok až piatok v čase od 15:00 do 18:00 hod a počas víkendov (soboty, nedele) v čase od 14:00 do 18:00 hod.
viac...


 

Verejné obstarávanie

Mesto Zarnovica vyhlásilo opakované verejné obstarávanie na dodávku stavebných prác – rekonštrukciu Centra integrovanej zdravotnej starostlivosti.
Bližšie informácie získate v profile verejného obstarávateľa:
 
https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie-zakaziek/detail/422943?page=1&limit=20&sort=datumAktualizacie&sort-dir=DESC&ext=0&nazovZakazky=&cpv=&datumAktualizacie=&nut=&kriterium=-1&eurofondy=-1&obrana=-1&druhPostupu=-1&druhZa ...viac...


 

Branné preteky SNP

Prítomní členovia MMP s časťou členov KVHPod týmto názvom po druhýkrát zorganizovala Miestna organizácie Slovenského zväzu technických športov (MO SZTŠ) Žarnovica v mestskej časti Žarnovická Huta súťaž. Pôvodne bola v pláne na august, ale z viacerých dôvodov ju organizátor preložil na sobotu 21. septembra. Tým dosť podstatným bolo aj jej zatraktívnenie sprievodnými ukážkami v podaní Klubov vojenskej histórie (KVH), ktoré zabezpečil jej člen Róbert Káčer.

Pretekov sa mohli zúčastniť nielen členovia SZTŠ, či SSZ, ale aj ich rodinní príslušníci či známi, teda vlastne ktokoľvek. V deň súťaže bolo skutočne krásne počasie i avizované ukážky KVH, vylepšilo účasť v porovnaní s minulým rokom. Štart samotnej súťaže sa síce začal s vyše hodinovým omeškaním, ale v podstate nikomu to nevadilo, pretože „účinkovali“ KVH, samozrejme v dobových uniformách, a to Stred Zvolen i Tekov z Levíc. Nakoniec sa prihlásilo spolu 44 súťažiacich, čo bolo o 17 viac ako pred rokom, ale súťažilo 39. Najviac ich opäť bolo zo Žarnovickej Huty, a to 18, z čoho dvaja boli členovia usporiadajúcej organizácie. Priamo zo Žarnovice súťažilo 12, z čoho boli štyria z usporiadajúcej organizácie. Dvaja súťažiaci boli z Horných Hámrov, jeden z Tekova a samotnú kategóriu vytvorili aj pre prítomných členov KVH. Predpokladalo sa spolu 15 kategórií, prihlásilo sa však len do 14 (aj s KVH) a nakoniec sa súťažilo v 13, pričom žiadna nebola zlúčená i keď v niektorých súťažil hoci jediný pretekár. Najviac (10, ale súťažilo len 9) bolo v kategórii muži. Medzi súťažiacimi bol aj poslanec MsZ Žarnovica za mestskú časť Žarnovická Huta a súčasne predseda výboru tejto mestskej časti Ján Udička, ktorý pomáhal aj pri organizačnom zabezpečení. Rovnako medzi súťažiacimi bol aj predseda Mestského mládežníckeho parlamentu (MMP) Žarnovica a súčasne poslanec MsZ v Žarnovici i predseda Komisie kultúry MsZ Žarnovica Radim Vojtko, ktorý prišiel na súťaž aj s ďalšími štyrmi členmi MMP.

Na trať ako prvá išla B. Cabáneková s otcomÚlohou každého súťažiaceho bolo čo najrýchlejšie zdolať trať približne250 m dlhú s výškovým rozdielom, čo najlepšie strieľať zo vzduchovky (v ľubovoľnej z troch polôh) a mať presný zásah atrapou gumového granátu. Najmladšiu vekovú kategóriu mohli po trati sprevádzať rodičia a taktiež im mohli nabíjať vzduchovku. Trestné sekundy, či minúty, boli za nepresnú streľbu a nezasiahnutie cieľa granátom. Jednotlivé disciplíny i celú trať nakoniec úspešne absolvovali všetkých 39 súťažiacich, ktorí prišli na štart. Aj tentoraz o konečnom poradí vo všetkých kategóriách rozhodovali skutočne len sekundové rozdiely.

Poradie v jednotlivých kategóriách:

- dievčatá 10 r. a mladšie:

1. Romana Šteflovičová, 2. Barbora Cabáneková, 3. Nella Matonoková (všetky Žarnovica – Žar. Huta)

- chlapci 10 r. a mladší:

1. Daniel Hostinský (Starý Tekov), 2. Adam Beňo (Žarnovica), 3. Tomáš Tiller (Horné Hámre)

- dievčatá 11-15 ročné:

1. Zuzana Beňová, 2. Alexandra Borgulová, 3. Viktória Káčerová (všetky Žarnovica – Žar. Huta)

- chlapci 11-13 roční:

1. Patrik Záhorec, 2. Kevin Baniari, 3. Radovan Cvanga (všetci Žarnovica – Žar. Huta)

- dorastenci:

1. Viliam Gregor (Žarnovica)

- dorastenky a juniorky:

1. Viktória Udičková (Žarnovica – Žar. Huta)

- kadeti a juniori:

1. Dominik Káčer, 2. Patrik Petráš (obaja Žarnovica)

- muži:

1. Viliam Gregor (Žarnovica), 2. Ľudovít Beňo, 3. Ján Udička (obaja Žarnovica – Žar. Huta)

- senioriA mladší (46-54 r.):

1. Róbert Káčer (MO SZTŠ a ŠSK Žarnovica), 2. Roman Šteflovič (MO SZTŠ Žarnovica)

- senioriB mladší (60 – 65 r.):

1. Jozef Piecka (MO SZTŠ a ŠSK Žarnovica), 2. Vladimír Marko (Žarnovica – Žar. Huta)

- senioriB starší (66 – 69 r.):

1. Pavol Ozank (MO SZTŠ Žarnovica), 2. Vladimír Staňo (Žarnovica – Žar. Huta)

- senioric (70 r. a st.):

1. Ivan Kunský (MO SZTŠ Žarnovica), 2. Anton Kukla (MO SZTŠ a ŠSK Žarnovica)

- Kluby vojenskej histórie:

1. Vratislav Šumeraj (Tekov), 2. Monika Líšková, 3. Róbert Melicher (obaja Zvolen). Táto kategória súťažila doslovne v plnej zbroji.

(U členov je uvedená organizácia a u nečlenov bydlisko.)

Ocenení súťažiaci v mladších kategóriáchUvedení úspešní súťažiaci boli odmenení medailami. Medailou bola ocenená aj Zuzana Beňová, ako absolútne najúspešnejšia zo všetkých súťažiacich i Anton Kukla, ako najstarší súťažiaci. Všetci účastníci mali pred, počas i po súťaži k dispozícii pitný režim a taktiež všetci si mohli po súťaži doplniť vynaloženú energiu výborným gulášom, ktorý navarili chlapi zo Žarnovickej Huty pod vedením Róberta Káčera i hot-dogmi, či hranolkami z „dielne“ BAR-u U DUDKY. No a vďaka prítomným členom KVH si každý doslovne do sýtosti mohol zastrieľať z historických ručných zbraní. Členovia KVH však rôznymi zvukovými efektmi (nielen streľbou z ručných zbraní) aj počas samotných pretekov dotvárali atmosféru skutočne pripomínajúcu branné preteky.

Okrem medailí (boli zabezpečené z rozpočtu MO SZTŠ Žarnovica), ďalšie bolo realizované z finančného príspevku R+R Žarnovica, BAR-u U DUDKY a MEGET. SK. Za to im patrí vNajúspešnejší súťažiaci v starších kategóriách a KVHeľká vďaka. Vďaka patrí aj Miroslavovi Cimrovi a Adriánovi Tomagovi, ktorí umožnili konať súťaž na ich pozemkoch.

Podujatie, ktorým si jeho účastníci uctili hrdinov SNP, bolo evidované aj v rámci Európskeho týždňa športu. Podľa vyjadrenia účastníkov bola s ním spokojnosť, aj vďaka ukážkam KVH. Zostáva veriť, že budúci rok bude účasť minimálne rovnaká, resp., že pozvanie prijmú aj členovia SZTŠ i SSZ z Rudna nad Hronom, Novej Bane, Banskej Štiavnice, či Žiaru nad Hronom a rovnako tak aj ženy i seniorky.

Ing. Jozef Piecka

Foto: autor a Viktória Káčerová


 

dnes je: 23.10.2019

meniny má: Alojzia

podrobný kalendár

webygroupNetronics
ÚvodÚvodná stránka