Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Žarnovica - oficiálna stránka mestaHľadať
 
 

Oficiálna stránka mesta Žarnovica

Kultúrne a spoločenské akcie

29.3.2019   12:30

pamätník na Nám. SNP

Pripomenieme si 74. výročie oslobodenia Žarnovice

V piatok 29. marca uplynie 74 rokov od oslobodenia Žarnovice rumunskou armádou. Túto udalosť si pripomenieme práve v tento deň o 12.30 hod. reláciou v mestskom rozhlase a následne položením vencov a kvetov k pamätníkom na Nám. SNP.
Pozývame všetkých uctiť si pamiatku obetí II. svetovej vojny i tých čo oslobodili naše mesto.


 

3.4. - 4.4.2019   13:00 - 16:00

zapisZS2019.jpg

Budova prvého stupňa ZŠ

Zápis prvákov do ZŠ

3, a 4.4.2019 od 13.00 - 16.00 hod, v budove prvého stupňa ZŠ prebehne zápis prvákov do prvých ročníkov.


 

Športové akcie

23.3.2019   8:30

JCZc19_page_001.jpg

v telocvični SOŠ Žarnovica

JARNÁ CENA ŽARNOVICE v bedmintone jednotlivcov

Oddelenie kultúry, mládeže a športu MsÚ Žarnovica a Oblastná racketlonová asociácia Žarnovica pozývajú na jubilejný 5. ročník súťaže JARNÁ CENA ŽARNOVICE v bedmintone jednotlivcov.
Kategórie: deti (chlapci i dievčatá 15-roč. a mladšie), ženy, muži (bez rozdielu veku).
Súťaž sa uskutoční 23. marca 2019 (sobota) od 08.30 hod. v telocvični SOŠ Žarnovica, v spolupráci so SOŠ Žarnovica. Záväzné prihlášky od 4.3. do 21.3.2019 osobne u Ing. Miroslava Štefanču, resp. na Oddelení kultúry, mládeže a športu MsÚ (Kultúrny dom, Dolná 261/25), alebo e-mailom na adresu: jozef.piecka@zarnovica.eu, resp. silitan@silitan.sk. Informácie na stránke mesta: www.zarnovica.sk, na t .č. 0914 326 150 (Ing. J. Piecka), 0915 870 847 (Ing. M. Štefanča), alebo osobne na OKMaŠ MsÚ Žarnovica.


 

22.3. - 23.3.2019   14:00

Maraton1_2.jpg

Stredisko paralympijskej prípravy Žarnovica

24 hodinový stolnotenisový maratón

9. ročník športovo - charitatívneho podujatia je tentoraz zameraný na finančnú zbierku pre 4.ročného nepočujúceho Jakubka Briganta.


 

30.3.2019   8:30

jvt819.1.5 – menšie.png

telocvičňa ZŠ a SOŠ Žarnovica

Jarný volejbalový turnaj

Mestský mládežnícky parlament Žarnovica a mesto Žarnovica pozývajú všetkých hráčov a fanúšikov na Jarný volejbalový turnaj 8. ročník. Tento turnaj sa uskutoční podľa nového systému. Turnaj sa odohrá paralelne v dvoch telocvičniach, na základe vysokého dopytu družstiev, a to v telocvični SOŠ Žarnovica a v telocvični ZŠ Žarnovica. Tímy budú rozdelené do dvoch skupín, rozdelenie sa uskutoční losovaním čísel formou videa pred turnajom. Semifinále a finále sa odohrá v telocvični SOŠ Žarnovica - odvoz zabezpečený.
Turnaj začne v sobotu 30.3.2019 od 8:30 v oboch telocvičniach. Štartovné je 24 € za tím a prihlásiť sa môžete najneskôr do 26.3.2019 na mmpzarnovica@gmail.com alebo na telefónnom čísle 0949 242 993. Prineste si so sebou vhodnú obuv do telocvične a chuť hrať. Pripravené sú pre Vás ceny a občerstvenie. Tešíme sa na Vás !


 

Upútavky na oznamy

PRIEMYSELNÝ AREÁL ZC – VÝSTAVBA TEPELNÉHO A ELEKTRICKÉHO ZDROJA – OZNÁMENIE O ZMENE NAVRHOVANEJ ČINNOSTI – STANOVISKO MESTA ŽARNOVICA

Vážená občianska verejnosť, na úvod upresňujem, že v roku 2016 bol predložený zámer „Priemyselný areál Žarnovica“, ktorý riešil obnovenie spracovania dreva v bývalom areáli Preglejky. Tejto činnosti sa týka aj navrhovaná zmena– výstavba elektrického a tepelného zdroja, pre ktorú teraz Okresný úrad Žarnovica, odbor starostlivosti o životné prostredie, ešte raz pripomínam ako príslušný orgán, vykonáva zisťovacie konanie v zmysle zákona č.24/2006 Z. ...viac...


 

Dámska jazda pre všetky ženy

Časť účastníčok podujatia Ani v meste Žarnovica nemohla chýbať oslava Medzinárodného dňa žien. Hoci si Oddelenie kultúry, mládeže a športu MsÚ Žarnovica pripravilo podujatie plné zážitkov pre ženy až na nasledujúci deň, aj tak mnohé neváhali a prišli si tento deň užiť v sobotu 9. marca do priestorov Kultúrneho domu v Žarnovici. Všetky ženy čakala Dámska jazda plná zaujímavostí a príjemných chvíľ.

Otvorením dverí do priestorov kultúrneho domu na pravé poludnie sa otvorili všetkým ženám aj možnosti využiť aktivity, ktoré si pre nich pripravili účinkujúci. Pri vstupe si mohli ako prvé dať ošetriť pleť a zároveň dať urobiť aj diagnostiku pleti kozmetickou spoločnosťou Líčenie, diagnostika a ošetrenie pleti Oriflame. Keďže všetky dámy chcú byť krásne počas každého dňa, nechýbala tu ani možnosť dať sa nalíčiť kozmetickými poradkyňami firmy Mary Kay. Okrem líčenia poskytovali ženám možnosť aj ošetriť ruky, čo niektoré dámy veľmi radi využili. Keďže bol dosť veľký záujem o ošetrenie rúk a zároveň aj líčenie, niektoré ešte pred tým využili šikovné ruky kaderníčok Stanislavy Gregorovej a Pavlíny Dovecovej. Medzitým si v sále kultúrneho domu mohli pozrieť ukážky ručných výrobkov, a to konkrétne výrobkov od organizácie Stefani n.o. Ukážka svadobného čepčenia FS Hája šperkárky Mgr. Zuzany Búry Zliechovcovej. Počas obhliadky všetkých výrobkov si mohla každá návštevníčka pochutnať na chutnej káve i nápojoch a zároveň aj na zdravých výrobkoch odprezentovaných Obchodíkom zdravia zo Žarnovice. Spestrením programu bolo samotné vystúpenie Folklórneho súboru Háj z Novej Bane, ktorý poskytol záujemkyniam skúšku krásnych krojov a zároveň aj ukážku svadobného čepčenia. Dámy, ktorým sa už podarilo prejsť všetkými úpravami si mohli v tanečnej sále dať vyhotoviť fotografie na pamiatku šikovnou fotografkou Ing. Erikou Beczányiovou. Žiadna žena však neodišla Ukážka ručných výrobkovnaprázdno. Šperkárka Mgr. Zuzana Búry Zliechovcová mala so sebou aj svojho šarmantného manžela, ktorý každú návštevníčku obdaroval kvetinou. O 16.00 hodine bola pripravená prednáška na tému Aromaterapia pre ženy, kde si záujemkyne mohli vypočuť rôzne zaujímavosti o esenciálnych olejoch. Prednášajúce, Jana Palkovičová a Petra Matúšová, natoľko zaujali návštevníčky, že čas prednášky sa predĺžil skoro až na dve hodiny. Záverom celého podujatia bolo premietanie filmu s názvom Aj dvaja sú rodina v spolupráci s Mestským mládežníckym parlamentom Žarnovica.

Na podujatie prišlo skutočne množstvo žien. Dúfame, že každá z nich odchádzala len s úsmevom na tvári a príjemnými spomienkami na tento deň.

Text a foto: Ing. Ivana Kupčiová


 

dnes je: 23.3.2019

meniny má: Adrián

webygroupNetronics
ÚvodÚvodná stránka