Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Žarnovica - oficiálna stránka mestaHľadať
 
 

Denné centrum pre seniorov Žarnov

Organizácia klubu: Predseda: p. Ján Hajnovič
Prevádzka klubu: Utorok, štvrtok, nedeľa v popoludňajších hodinách. Pri akciách organizovaných klubom je v prevádzke aj mimo stanovené otváracie hodiny.
Služby v klube: Podávame kávu, čaj a minerálku.
Záujmová činnosť: Prednášky podľa záujmu členov, hry: šach, dáma, žolík. V letných mesiacoch organizujeme výlet do prírody.

Z HISTÓRIE KLUBU


Novodobé dejiny klubu dôchodcov sa píšu od 1. mája 1981. V tento deň bo otvorený klub v nových priestoroch budovy Štátnych lesov Žarnovica na Námestí SNP.
Vtedajší MsNV prenajal časť budovy a po jej rekonštrukcii za brigádnickej pomoci členov klubu bol klub odovzdaný do prevádzky. Predsedom klubu bol pán Jozef Chrenko. Pri otvorení bola v priestoroch klubu usporiadaná výstava zameraná na tvorivú činosť dôchodcov. Klub mal vtedy 50 členov a bol v prevádzke tri dni v týždni. Pri posedeniach sa podávala káva, čaj a minerálka. V klube sa organizovali zdravotné prednášky o využití liečivých rastlín užívaní liekov. Prednášali lekári a Dr. Bokník, vedúci lekárne. Činnosť klubu sa zameriavala na návštevy kúpeľov Sklené Teplice, Kováčová, Sliač, návštevy termálnych kúpalísk Chalmová, Podhájska a iné.
Členovia klubu sa pravidelne zúčastňovali i zúčastňujú kultúrno spoločenských podujatiach organizovaných Oddelením kultúry MsÚ Žarnovica.
Klub organizoval zájazdy na kultúrne podujatia do B.Bystrice, Zvolena, Nitry a ND v Bratislave. Ďalšiou činnosťou klubu boli turisticko-poznávacie zájazdy po celej republike. V roku 1982 klub nadviazal družbu s klubom dôchodcov Zvolen. Postupne nadväzoval družbu s klubom v Žiari nad Hronom a Novou Baňou. V klube bola založená 8 členná klubová hudba, ktorá spríjemňovala členom nedeľné odpoludnia a pravidelne vystupovala pri kultúrnych akciách ako sú fašangy, MDŽ, 1. máj, úcta k starším a Silvester. Členská základňa postupne rástla až na 100 členov.
Ďalším medzníkom klubu bol 2. september 1986. Vzhľadom na narastajúci počet členov klubové priestory kapacitne nestačili. MsNV v Žarnovici kúpil dvojpodlažnú budovu na ulici Slobody ktorú zrekonštruoval za brigádnickej pomoci členov klubu. Dňa 2. septembra 1986. bola budova klubu odovzdaná do užívania. V budove sú dve hracie miestnosti, sociálne zariadenie a kancelária. Na poschodí je spoločenská miestnosť pre 60 osôb, kuchyňa a soc. zariadenie. Pri budove máme záhradu o cca 500 m2. Predsedom nového klubu bol pán Ján Vanek.
Klub pokračoval vo svojich tradíciách. členská základňa rástla, menili sa funkcionári i členovia klubu. Od roku 1991 bola predsedníčka klubu pani Terézia Hudecová. V roku 1997 sme nadviazali spoluprácu s klubom dôchodcov v Tisovci. Vymenili sme si navzájom návštevy a pokračovali sme v spolupráci. Každoročne v marci náš klub hodnotí svoju činnosť a predkladá plán činnosti na nový rok.
V roku 2011 na výročnej schôdzi sme zvolili 5 člennú klubovú radu. Rada si zvolila predsedu, podpredsedu a pokladníčku. Za predsedu bol zvolený pán Ján Hajnovič. V pláne činnosti máme zahrnuté akcie o ktoré majú záujem členovia klubu:
V oblasti kultúrno spoločenskej sú to návštevy kultúrnych podujatí organizovaných Oddelením kultúry MsÚ.

 

Tématické zájazdy: Skalica
Výlet do prírody : Arborétum Mlyňany, Poľovnícke dni Sv. Anton
 


 

Fotogaléria

Mesiac úcty k starším - prijatie u primátora mesta

Mesiac úcty k starším - prijatie u primátora mesta

Na výlete v Ostrom Grúni

Na výlete v Ostrom Grúni

Na výlete vo Zvolene

Na výlete vo Zvolene

Naša klubová hudba

Naša klubová hudba


 
 

 

dnes je: 20.9.2019

meniny má: Ľuboslav, Ľuboslava

podrobný kalendár

webygroupNetronics
ÚvodÚvodná stránka