Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Žarnovica - oficiálna stránka mestaHľadať
 
 

Oficiálna stránka mesta Žarnovica

Kultúrne a spoločenské akcie

22.2.2019   15:00

Fašiangová 19-page-001.jpg

jedáleň ZŠ Žarnovica

FAŠIANGOVÁ ZÁBAVA

Denné centrum pre seniorov „Žarnov“ v Žarnovici pozýva svojich členov na FAŠIANGOVÚ ZÁBAVU, ktorá sa uskutoční 22. februára 2019 (piatok) o 15.00 hod. v školskej jedálni ZŠ na Ul. F. Kráľa. Poplatok: 5,- €, prihlásiť sa môžete v Dennom centre „ŽARNOV“ Súčasťou podujatia bude bohatá tombola!


 

24.2.2019   17:00

PACI_PAC_2019.jpeg

Kultúrny dom Žarnovica

Paci Pac - hudobno-zábavný koncert

Mesto Žarnovica pozýva všetky deti a rodičov na hudobno-zábavný koncert Paci Pac, ktorý sa bude konať v nedeľu 24. februára 2019 o 17.00 hod. v Kultúrnom dome v Žarnovici. Paci Pac zahrajú najobľúbenejšie pesničky zo svojich CD a DVD, ako aj novinky z ich aktuálneho CD, Paci Pac Deťom. Nebude chýbať vodník Ferko, spolu s deťmi si zaskáču na Opicu, zadupú na Slona, povozia sa na Vláčiku a zatlieskajú známy hit Ťapy Ťap. Okrem starej známej zostavy predstavia aj nového člena tímu, a to šikovnú klaviristku, herečku a speváčku Beátu. A samozrejme, aj tentokrát majú pre každého detského návštevníka pripravený malý darček.
Cena vstupenky je 7,- €. Z dôvodu sedenia je potrebné zakúpiť si vstupenku aj pre rodiča, aj pre dieťa. Vstupenky je možné zakúpiť v predpredaji v kancelárii Oddelenia kultúry, mládeže a športu MsÚ v Kultúrnom dome, tel. č.: 045/321 24 10 alebo v deň koncertu od 16.00 hod. vo vestibule Kultúrneho domu.


 

3.3.2019   16:00

Heligonica2.jpg

Kultúrny dom Žarnovica

koncert Heligonica

Mesto Žarnovica pozýva na koncert Heligonica, ktorý bude v nedeľu 3. marca 2019 o 16.00 hod. v Kultúrnom dome v Žarnovici. Vstupné je 5,- € a predpredaj lístkov od 18. februára v mestskej knižnici tel.: 045/321 24 20.


 

4.3. - 10.3.2019  

TSK_2019.jpg

Mestská knižnica v Žarnovici

Týždeň knižníc

Slovenská asociácia knižníc vyhlasuje 20. ročník celoslovenského podujatia Týždeň knižníc pre všetkých v termíne od 4. - 10. 3. 2019. Počas tohto týždňa, ale aj celého Mesiaca knihy, venujeme pozornosť spisovateľom, knihám a literatúre vôbec. Pripravili sme besedy, prezentácie, čítanie a zaujímavé rozprávanie.

Súčasťou TSK bude aj vyhlásenie Kráľa čitateľov za rok 2018.


 

5.3.2019   15:00

Fas_plagat19.jpg

Kultúrny dom Žarnovica

Fašiangový sprievod v maskách

Miestny odbor Matice slovenskej Žarnovica srdečne pozýva na Fašiangový sprievod v maskách v utorok 5. marca 2019 o 15.00 hod. Začiatok pred Kultúrnym domom v Žarnovici, ukončenie v KD v Žarnovici o 16.30 hod. s ocenením naj-masiek.
Občerstvenie: pre všetky masky šišky a čaj.
Fašiangy, Turíce, Veľká noc príde, kto nemá kožúšok zima mu bude...
Realizované s finančnou podporou Mesta Žarnovica.


 

7.3.2019   16:00

kristina_faltanova.jpg

Mestská knižnica v Žarnovici

Stretnutie so spisovateľkou Kristínou Falťanovou

Pozývame vás na Stretnutie so spisovateľkou Kristínou Falťanovou zo Žiaru nad Hronom, autorkou knihy Len sa mi snívaj, ktorej obsah je založený na motíve skutočných udalostí počas II. svetovej vojny v obci Brehy.

Podujatie sa uskutoční v rámci Týždňa knižníc 7. marca 2019 o 16.00 hod. v tanečnej sále Kultúrneho domu v Žarnovici. Súčasťou podujatia je vyhlásenie Kráľa čitateľov za rok 2018.
Umelecký prednes a spev v podaní Kristíny Mečko.


 

Športové akcie

23.3.2019   8:30

JCZc19_page_001.jpg

v telocvični SOŠ Žarnovica

JARNÁ CENA ŽARNOVICE v bedmintone jednotlivcov

Oddelenie kultúry, mládeže a športu MsÚ Žarnovica a Oblastná racketlonová asociácia Žarnovica pozývajú na jubilejný 5. ročník súťaže JARNÁ CENA ŽARNOVICE v bedmintone jednotlivcov.
Kategórie: deti (chlapci i dievčatá 15-roč. a mladšie), ženy, muži (bez rozdielu veku).
Súťaž sa uskutoční 23. marca 2019 (sobota) od 08.30 hod. v telocvični SOŠ Žarnovica, v spolupráci so SOŠ Žarnovica. Záväzné prihlášky od 4.3. do 21.3.2019 osobne u Ing. Miroslava Štefanču, resp. na Oddelení kultúry, mládeže a športu MsÚ (Kultúrny dom, Dolná 261/25), alebo e-mailom na adresu: jozef.piecka@zarnovica.eu, resp. silitan@silitan.sk. Informácie na stránke mesta: www.zarnovica.sk, na t .č. 0914 326 150 (Ing. J. Piecka), 0915 870 847 (Ing. M. Štefanča), alebo osobne na OKMaŠ MsÚ Žarnovica.


 

Upútavky na oznamy

NOVOVYBUDOVANÝ CHODNÍK NA ULICI PARTIZÁNSKEJ

pred vybudovaním chodníka

Na ulici Partizánskej smerom k priemyselnej zóne pribudol nových chodník pre peších. Do výrobných spoločností dochádzali zamestnanci na bicykloch, či pešo po okraji rušnej cesty. Bezpečnosť občanov je najdôležitejšia a preto chodník v dĺžke 355,04 m môže slúžiť svojmu účelu. Chodník je osvetlený a mesto ho vybudovalo z vlastných finančných prostriedkov, aj keď v minulosti firmy pôsobiace v tejto lokalite deklarovali, že sa budú finančne podieľa ...viac...


 

Lopár turnaj mal I. ročník

Účastníci súťažePo úspešnom „nultom“ ročníku, ktorý sa uskutočnil koncom februára v minulom roku, mala „pinpongová“ súťaž s drevenými lopármi už oficiálny I. ročník. Ten sa konal na Hromnice, teda v sobotu 2. februára v stredisku paralympijskej prípravy v Žarnovici. Jej organizátorom bol aj tentoraz Športový klub Žarnovica s spoluorganizátorom Mesto Žarnovica. Podnet zorganizovať takúto súťaž dal ešte v roku 2016 poslanec MsZ Ing. Štefan Balko.

V čase do 10.00 hod. sa prezentovali tri ženy a 17 mužov vo veku od 18 rokov. Medzi nim bol aj primátor mesta Kamil Danko, či poslanec MsZ Ing. Štefan Balko. Oproti minulému ročníku bolo o jednu ženu menej, ale o troch mužov viac, teda spolu o dvoch súťažiacich viac. Súťaž bola určená len pre občanov Žarnovice a jeho mestských častí. Opätovne však zastúpenie nemala Lukavica ani Revištské Podzámčie. Česť mestských častí však zachránila Žarnovická Huta, ktorú pod vedením Jána Jančoka st. reprezentovali práve tri ženy.

V úvode súťažiacich privítal a o systéme súťaže informoval štatutárny zástupca ŠK Mgr. Ľuboš Dobrotka. Všetky stretnutia sa hrali na tri víťazné sety. Ženy tak hrali už vlastne aj konečné poradie a muži v štyroch skupinách. Z nich po dvaja (Jaroslav Ceglédy, Ján Sitár, Rastislav Bandzi, Dušan Taška st., Miroslav Zliechovec, Jaroslav Muha, Dušan Rendla ml., a Ján Jančok ml.) postúpili ďalej a potom hrali vyraďovacím spôsobom o celkové poradie. V opačnom „pavúku“ však o celkové poradie hrali ešte tí čo nepostúpili. V tejto časti si ako hosť zahral aj riaditeľ firmy Neuman Ing. Ľuboš Šuriansky, ktorý „nahradil“ primátora mesta a tak vlastne celkový počet účastníkov stúpol na 21.

Počas súťaže dvojhierZo žien jasne zvíťazila Zdenka Trvalcová pred Vlastou Šebianovou a Helenou Richterovou.

Z mužov minuloročné víťazstvo obhájil J. Ceglédy, ktorý neprehral ani jeden zápas. Druhý skončil M. Zliechovec, ktorý prehral len vo finále. V súboji o 3. miesto sa stretli J. Muha a R. Bandzi. Zvíťazil a tretí skončil J. Muha. Ďalšie poradie: 4. R. Bandzi, 5. D. Rendla ml., 6. J. Sitár, 7. D. Taška st., 8. J. Jančok ml. Z „dolnej“ časti bol najúspešnejší Ľubomír Hajdóni pred Štefanom Balkom.

Do štvorhier sa prihlásilo 12 mužov a dvojice boli vytvorené podľa poradia v súťaži jednotlivcov, aby boli čo najviac vyrovnané. Tie hrali systémom každá s každou. Po 15-ich odohratých zápasoch nakoniec o poradí, pri rovnakom počte bodov, musela rozhodnúť mikrotabuľka. Víťazom sa tak stala dvojica J. Muha – Š. Cimra pred dvojicou Ľ. Šuriansky – M. Zliechovec. Tretie miesto patrilo dvojici Š. Balko – D. Rendla ml. Ďalšie poradie : 4. J. Ceglédy – L. Dobrotka, 5. J. Sitár – Ľ. Hajdoni, 6. D. Taška st.- J. Jančok ml.

Najúspešnejší v štvorhre (zľava): Ľ. Šuriansky, M. Zliechovec, Š. Cimra, J. Muha, D. Rendla ml. a Š. BalkoOpätovne treba zdôrazniť, že skutočne všetky zápasy sa hrali s drevenými lopármi, ktoré z preglejky vyrobili v Strednej odbornej škole v Žarnovici. Celá súťaž (okrem žien, ktoré skončili za necelú hodinu) trvala viac ako 6 hodín. Najúspešnejšie trojice súťaží boli tentoraz odmenené menšími drevenými lopármi s aktuálnym textom podujatia, ktoré SOŠ vyrobila práve pre tento cieľ. Víťazi navyše dostali aj šumivý sekt. Ceny zabezpečil ŠK Žarnovica. Počas celého turnaja bolo pre všetkých súťažiacich k dispozícii skutočne bohaté všestranné občerstvenie, ktoré zabezpečili členovia ŠK predovšetkým Ing. Š. Balko, Ing. D. Taška st., a Mgr. Ľ. Dobrotka. Záverečnej časti súťaže sa zúčastnila aj domáca TV Panoráma a tak si ju môže kedykoľvek priblížiť hociktorý záujemca. Organizátorov teší skutočnosť, že súťažiaci boli s touto netradičnou súťažou spokojní a prejavili záujem, aby uskutočnila aj v budúcnosti. Snáď zostáva už len dodať, že do budúcna by potešila aj väčšia účasť neskôr narodených. Organizátori si totiž „prepočítali“ vekový priemer súťažiacich a ten „vyšiel“ 55 rokov (u žien menší). No a isto by uvítali aj záujemcov z ďalších dvoch mestských častí, teda Revištského Podzámčia a Lukavice.

Text a foto: Ing. Jozef Piecka

VIDEO


 

dnes je: 19.2.2019

meniny má: Vlasta

webygroupNetronics
ÚvodÚvodná stránka