Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Žarnovica - oficiálna stránka mestaHľadať
 
 

Oficiálna stránka mesta Žarnovica

Kultúrne a spoločenské akcie

2.2.2019   9:30

Tanecny_workshop_20192.jpg

tanečná sála v Kultúrnom dome

Detský tanečný workshop s Romi

Oddelenie kultúry, mládeže a športu MsÚ Žarnovica pozýva všetky deti od 4 - 15 rokov na Detský tanečný workshop s Romi, ktorý sa uskutoční v sobotu 2. februára 2019 v tanečnej sále Kultúrneho domu. Pre všetky deti (vo veku od 4 – 6 rokov v čase od 9.30 – 10.30 hod. a deti vo veku od 7 – 15 rokov v čase od 10.30 – 11.30 hod.) sú pripravené zaujímavé pohybovo-tanečné hry, choreografia v štýle latino, ako aj tvorivá časť pre všetkých malých umelcov. Prineste si so sebou vhodné tanečné oblečenie, obuv a vodu. Vstup je pre každé dieťa zdarma.
Na pekné chvíle strávené s Vami sa teší Romi Danišová, Vaša lektorka!


 

14.2.2019   17:00

Balalajka_2019.jpg

Kultúrny dom Žarnovica

Volnij Don z Ruska

Mesto Žarnovica pozýva na vystúpenie sólistov donského kozáckeho chóru Volnij Don z Ruska, pod názvom Balalajka 2019, ktoré bude vo štvrtok 14. februára 2019 o 17.00 hod. v Kultúrnom dome v Žarnovici. Vstupné je 5,- € a predpredaj lístkov od 4. februára v mestskej knižnici tel.: 045/321 24 20.


 

22.2.2019   15:00

Fašiangová 19-page-001.jpg

v Dennom centre „ŽARNOV“

FAŠIANGOVÁ ZÁBAVA

Denné centrum pre seniorov „Žarnov“ v Žarnovici pozýva svojich členov na FAŠIANGOVÚ ZÁBAVU, ktorá sa uskutoční 22. februára 2019 (piatok) o 15.00 hod. v školskej jedálni ZŠ na Ul. F. Kráľa. Poplatok: 5,- €, prihlásiť sa môžete v Dennom centre „ŽARNOV“ Súčasťou podujatia bude bohatá tombola!


 

24.2.2019   17:00

PACI_PAC_2019.jpeg

Kultúrny dom Žarnovica

Paci Pac - hudobno-zábavný koncert

Mesto Žarnovica pozýva všetky deti a rodičov na hudobno-zábavný koncert Paci Pac, ktorý sa bude konať v nedeľu 24. februára 2019 o 17.00 hod. v Kultúrnom dome v Žarnovici. Paci Pac zahrajú najobľúbenejšie pesničky zo svojich CD a DVD, ako aj novinky z ich aktuálneho CD, Paci Pac Deťom. Nebude chýbať vodník Ferko, spolu s deťmi si zaskáču na Opicu, zadupú na Slona, povozia sa na Vláčiku a zatlieskajú známy hit Ťapy Ťap. Okrem starej známej zostavy predstavia aj nového člena tímu, a to šikovnú klaviristku, herečku a speváčku Beátu. A samozrejme, aj tentokrát majú pre každého detského návštevníka pripravený malý darček.
Cena vstupenky je 7,- €. Z dôvodu sedenia je potrebné zakúpiť si vstupenku aj pre rodiča, aj pre dieťa. Vstupenky je možné zakúpiť v predpredaji v kancelárii Oddelenia kultúry, mládeže a športu MsÚ v Kultúrnom dome, tel. č.: 045/321 24 10 alebo v deň koncertu od 16.00 hod. vo vestibule Kultúrneho domu.


 

Športové akcie

2.2.2019   10:00

Loparturnaj-page-001.jpg

Stredisku paralympijskej prípravy Žarnovica

Súťaže s drevenými lopármi LOPÁR TURNAJ

Športový klub Žarnovica a Oddelenie kultúry, mládeže a športu MsÚ Žarnovica pozývajú na 1.ročník pingpongovej súťaže s drevenými lopármi LOPÁR TURNAJ (lopáre na hru poskytne ŠK Žarnovica) 2. februára 2019 (sobota) od 10.00 hod. v priestoroch Športového klubu Žarnovica – Stredisku paralympijskej prípravy.
Prihlášky a prezentácia v čase od 09:15 h, losovanie dvojhier o 09:45 h
Kategórie: Dvojhry muži a ženy (od 18 rokov), štvorhry (vylosovanie podľa výsledkov z dvojhry).
Súťažiť môžu len občania mesta Žarnovica a jeho mestských častí!!!
Informácie : na webovom sídle mesta: www.zarnovica.sk, resp. na mob. č. 0908 912 217 (Mgr. Ľuboš Dobrotka)


 

Upútavky na oznamy

Miestne dane a poplatok za komunálne odpady a drobné stavebné odpady v roku 2019

Mesto Žarnovica ako správca miestnych daní a miestneho poplatku podľa zákona č. 582/2004 Z.z. o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady prináša prehľad povinností, ktoré vyplývajú zo zákona pre daňovníkov a poplatníkov od 1. januára 2019:
     Podmienky určovania a vyberania miestnych daní a miestneho poplatku od 1.1.2019 upravuje Všeobecne záväzné nariadenie mesta Žarnovica č. 5/2018 O miestnych ...viac...


 

Likvidácia vianočných stromčekov

Biomasova_Tombola_Zarnovicka.jpg


Neviete čo s vianočným stromčekom po sviatkoch ? 
Myslíte si, že už poslúžil svojmu účelu a je súci tak akurát na smetisko ?
Mýlite sa ! Aj váš vianočný stromček  môže zabezpečiť ekologické teplo pre
naše mesto a vašu domácnosť. Navyše, každý, kto donesie vianočný stromček,
bude automaticky zapojený do zlosovania o nový kávovar.
AKO : Doneste stromček do areálu spoločnosti Žarnovická energetická
s.r.o., kde h ...viac...


 

NOVOVYBUDOVANÝ CHODNÍK NA ULICI PARTIZÁNSKEJ

pred vybudovaním chodníka

Na ulici Partizánskej smerom k priemyselnej zóne pribudol nových chodník pre peších. Do výrobných spoločností dochádzali zamestnanci na bicykloch, či pešo po okraji rušnej cesty. Bezpečnosť občanov je najdôležitejšia a preto chodník v dĺžke 355,04 m môže slúžiť svojmu účelu. Chodník je osvetlený a mesto ho vybudovalo z vlastných finančných prostriedkov, aj keď v minulosti firmy pôsobiace v tejto lokalite deklarovali, že sa budú finančne podieľa ...viac...


 

Na Silvestrovskom behu žarnovickými mostmi aj z Grécka

Účastníci na štartePo minuloročnom nekonaní sa (z dôvodu nepriaznivého počasia) tentoraz opäť na posledný deň uplynulého roka zorganizovalo Oddelenie kultúry, mládeže a športu MsÚ Žarnovica v spolupráci s CVČ Žarnovica a pomoci DHZ a MsP, už tradičný Silvestrovský beh žarnovickými mostmi. Bol to v poradí už 8. ročník.

Možnosť vopred sa prihlásiť tentoraz využilo len 11 záujemcov, pričom prvý bol Marek Zúbek a s ním aj Martin Michálik, Karol Kpča a Roderik Bóna (všetci zo Žarnovica). Počas registrácie sa prihlásilo ďalších 57 záujePrvé metre behumcov. Konečný počet účastníkov tak bol 68. Bolo to teda síce o 18 menej ako v roku 2015, ktorý bol rekordným, ale o päť viac ako pred dvoma rokmi. Podľa miesta trvalého bydliska to boli jednotlivci zo Starej Kremničky, Orovnice, Trenčína, Pílly, Voznice a dvaja z Hodruše-Hámrov. Medzinárodný rámec podujatia dala trojica účastníkov z Opavy (ČR) a jedna 17-ročná účastníčka z gréckeho ostrova Ios. Účastníkov priamo zo Žarnovice bolo 53, dvaja z mestskej časti Žarnovická Huta a jeden z Revištského Podzámčia. Aj tentoraz sa zúčastnili aj celé rodiny a to konkrétne jedna päťčlenná, jedna štvorčlenná, tri trojčlenné a viacero dvojčlenných. Trať bola rovnaká ako v predchádzajúcich ročníkoch, t. j. takmer presne 1 kilometer, a viedla cez tri mosty, pričom jedným trikrát.

P. Klein – najrýchlejší účastník na tratiZa príjemného a len minimálne zimu pripomínajúceho počasia, približne o 10.35 hod., všetkých účastníkov spoločne odštartoval vedúci oddelenia kultúry, mládeže a športu MsÚ Ing. Jozef Piecka. Ten ešte predtým zdôraznil, že cieľom organizátorov podujatia nebolo, aby účastníci dosiahli čo najlepší čas, ale aby sa zapojili do športového podujatia. No aj tak značná časť bežala zo všetkých síl a nič nenechávala na náhodu. Trať najrýchlejšie prebehol 18-ročný Patrik Klein z Kopaníc (časť susednej obce Hodruša-Hámre). V cieli usporiadatelia všetkým účastníkom odovzdali medaily za účasť. Všetci si vynaloženú energiu mohli doplniť teplým čajom a sladkosťami. Aj tentoraz ešte nasledovali ocenenia pre radosť v podobe medu. Tie im odovzdala poslankyňa MsZ a súčasne predsedníčka Komisie športu MsZ Ing. Katarína Šmondrková, Časť účastníkov v polovici tratektorá (aj s rodinou) predtým celú trať úspešne prebehla. Medové ocenenia prevzali: Patrik Klien (ako najrýchlejší účastník), Jakub Vallo a Klára Kopčová – obaja 2-roční (ako najmladší účastníci), 73-ročný Anton Kukla (ako najstarší účastník), 17-ročná Sofia Sifnaiov (ako účastníčka z najvzdialenejšieho miesta), 32-ročný Marek Zúbek (ako prvý prihlásený účastník) a Škarbovci-Kotykovci (ako najpočetnejšia rodina).

Skupinka ocenenýchNa záver sa za aktívnu účasť na podujatí, v ktorom bol tentoraz rozdiel medzi dvojicou najmladších účastníkov a najstarším účastníkom 71 rokov, poďakoval Ing. J. Piecka, ktorý všetkým účastníkom zaželal dobré zdravie a veľa úspechov, šťastia, radosti a spokojnosti počas celého roka 2019.

 

Text a foto: Ing. Jozef Piecka


 

dnes je: 24.1.2019

meniny má: Timotej

webygroupNetronics
ÚvodÚvodná stránka