Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Fraňa Kráľa 44/24, 966 81 Žarnovica, mobil: 0905 669 333
Podpredseda : Ivan Zelovič
Kľakovská 25/14, 966 81 Žarnovica, mobil: 0902 273 996

Tento 16-členný oddiel je jedným z najmladších. Do MTK bol prijatý len začiatkom februára r. 2008. Jeho členovia sú hlavnými iniciátormi a organizátormi mestskej minifutbalovej ligy (MsMFL) na viacúčelovom ihrisku s umelou trávou na sídlisku na Ulici Fraňa Kráľa. Jeho členovia sa značným dielom (najmä však samotný predseda) podieľajú na prácach v súvislosti s údržbou viacúčelového ihriska i jeho okolia.
Oddiel sa zúčastňuje na rôznych súťažiach v minifutbale a jeho členovia tvorili aj podstatnú časť víťazného mužstva I. ročníku mestskej minifutbalovej ligy a taktiež napríklad aj v súťaži o „Pohár mestských častí“, ktorý sa uskutočnil 21.júna 2008 v Žarnovickej Hute.

MsMF začala 18.apríla 2008

Zo zápasu MsMFL

Víťazné družstvo MsMFL „PAPUČA“ (stojaci zľava) Jaroslav Považan, Róbert Bocian, Aurel Čekme, Milan Libay, Peter Prutkay, Peter Linder – nehrajúci kapitán a sponzor, (v podrepe zľava) Vladimír Barborík, Ivan Zelovič, Branislav Pavol, Lubor Baláž a Erik Maruška.

Ocenenia za prvé 3.miesta I.ročníka MsMFL odovzdala viceprimátorka mesta Ing. Alena Kazimírová. Na fotografii spolu s Romanom Le, kapitánom mužstva ORANGE, ktoré skončilo na 3.mieste.

Róbert Bocian, predseda oddielu a kapitán mužstva Žarnovice na turnaji v Žarnovickej Hute, preberá ocenenie za víťazstvo od primátora mesta Kamila Danku.

Spoločný deň detí

na koniPredseda oddielu malého futbalu MTK Tatran Žarnovica Róbert Bocian bol pred rokom „otcom“ nápadu pripraviť pri príležitosti MDD zaujímavé podujatie, ktorého by sa mohli spoločne zúčastniť nielen deti členov oddielu, ale aj ďalšie. A aby to nebolo len podujatie „domáce“ pozvali aj futbalistov-baníkov z družobného oddielu z Hodruše-Hámrov. Podujatie sa vydarilo a tak tento rok bolo repete.
V sobotu 30. mája bolo už ráno v areáli ZŠ na Ul. Fraňa Kráľa v Žarnovici, najmä v blízkosti viacúčelového ihriska s umelou trávou, rušnejšie ako počas iných sobôt. To sa robili prípravy na varenie guláša a potom i ďalšie nevyhnutné organizačné opatrenia pre úspešný priebeh približne 5-hodinového podujatia. A počas neho si bolo z čoho vybrať. Domáci i hostia z Hodruše-Hámrov, pod vedením Ivana Gáfrika, vďaka spoločne na motorkezdruženým finančným prostriedkom i sponzorstva Slovenskej banskej, s.r.o., pripravili viacero disciplín. Počas celej doby sa predovšetkým hral futbal na ihrisku s umelou trávou. Hrali ho nielen muži v takmer naozajstnom niekoľkosériovom zápase Žarnovica - Hodruša-Hámre, alebo OMF MTK – Baníci, ale deti samé, či s rodičmi a dokonca si futbal s deťmi zahralo aj niekoľko mamičiek. Deti s mamami kopali i jedenástky a za to dostali aj sladkú odmenu. Všetci si mohli aspoň posedieť na skutočnej plochodrážnej motorke, ktorú požičal člen AMK PD Žarnovica Ján Halabrin. Isto najväčšou atrakciou bol koník, ktorého ochotne priviedol Erik Sebeši. Koník však nebol len na pozeranie, ale deti sa na ňom mohli do sýtosti aj povoziť. Niektoré menšie však boli šťastné keď naozajstného živého koníka mohli za prítomnosti mamičky, či otecka aspoň pohladiť. No a kto pocítil hlad (a to bez rozdielu či bol z radov patriacich k organizátorom, alebo úplne cudzí) mohol ho bezplatne „zahnať“ chutným gulášom, ktorý samozrejme bolo aj čím zapiť. No a počas celú dobu bolo veselo aj vďaka ozvučeniu Jána Pittnera. Krátkominútový dážď účastníkov niekoľkokrát viac vystrašil ako zamokril a tak deti hrajú futbalcelý priebeh bol opäť bezproblémový. Isto jeho minimálne stovka účastníkov bude mať na čo spomínať a tešiť sa na obdobné podujatie zase o rok na MDD. deti kopú jednástky

ORANGE VÍŤAZOM 2. ROČNÍKA MsMFL

Zo zápasu o 3. miestoV piatok 5. júna večer sa na viacúčelovom ihrisku s umelou trávou, na Ulici Fraňa Kráľa, dvoma záverečnými zápasmi skončil 2.ročník Mestskej minifutbalovej ligy (MsMFL). Tá sa hrala od 26. septembra, so zimnou prestávkou od 7. novembra do 10.apríla. V základnej časti sa odohralo 24 stretnutí, v ktorých spolu padlo 486 gólov. V štyroch záverečných zápasoch padlo ďalších 71 gólov z hry a 4 z pokutových kopov, a to v súboji o postup do finále. Spolu teda počas hry dali hráči 557 gólov, čo je na jeden zápas priemer 19,89 gólu. Počas celej súťaže sa teda diváci mohli skutočne tešiť z toho čo je pre futbal tým najkrajším - gólom.
V zápase o konečné tretie miesto sa stretli mužstvá PAPUČA (minuloročný víťaz) a NERIEŠ-H. V podstate sa splnili predpoklady a po polčase 4:1 v prospech PAPUČE tá nakoniec zvíťazila v pomere 10:2.Z finále...
Hoci ŽARNOVICKÉ ESÁ skončili po základnej časti na 4. mieste a víťaz jesennej časti ORANGE na druhom, vzájomný zápas o celkové víťazstvo tomu vo väčšej časti oboch 25-minútových polčasov vôbec nenasvedčoval. ORANGE síce na začiatku bolo vo vedení, ale súper sa nijako nedal zahanbiť a polčas skončil remízou 5:5. Aj podstatná časť druhého polčasu bola dlho na vážkach, dokonca viedli aj ESÁ, ale posledné minúty patrili už mužstvu ORANGE. To nakoniec zvíťazilo v pomere 11:9. Oba zápasy rozhodoval Anton Oslanec.