Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Žarnovica - oficiálna stránka mestaHľadať
 
 

posudková činnosť

Posudková činnosť
V zmysle zákona č. 448/2008 Z. z. o sociálnych službách Mesto Žarnovica vykonáva sociálnu posudkovú činnosť na účely posúdenia odkázanosti fyzickej osoby na nasledovné sociálne služby:
- zariadenie pre seniorov
- zariadenie opatrovateľskej služby
- sociálne služby: - opatrovateľská služba
- odľahčovacia služba

 

Postup pri podaní žiadosti o posúdenie odkázanosti na sociálnu službu.
Žiadateľ vyplní žiadosť o posúdenie odkázanosti na sociálnu službu. Tlačivo je potrebné si vyžiadať v klientskom centre MsÚ.
Obvodný lekár vyplní lekársky nález. K lekárskemu nálezu je potrebné doložiť fotokópie posledných absolvovaných odborných vyšetrení, ktoré nie sú staršie ako 6 mesiacov.
Žiadosť o vypracovanie lekárskeho nálezu poskytne mesto žiadateľovi spolu so žiadosťou o posúdenie odkázanosti na sociálnu službu a lekárskym nálezom.
Po vyplnení žiadosti a jej príloh obec žiadosť spolu s prílohami zaeviduje a následne vykoná sociálne šetrenie v domácnosti žiadateľa.
Na základe vykonaného sociálneho šetrenia posudzujúci lekár vypracuje lekársky posudok.
Mesto vypracuje posudok a rozhodnutie o odkázanosti na sociálnu službu, ktoré posudok a rozhodnutie doručí žiadateľovi. Po 30 dňoch od doručenia žiadateľovi je rozhodnutie právoplatné. Právoplatnosť rozhodnutia klientovi vyznačí mesto/obec. V prípade, ak sa žiadateľ vzdá odvolania, rozhodnutie nadobúda právoplatnosť ihneď.
Kópiu právoplatného rozhodnutia a posudku o odkázanosti na sociálnu službu klient posiela alebo iným spôsobom doručuje do zariadenia, v ktorom chce byť umiestnený.
Po správoplatnení rozhodnutia o odkázanosti na sociálnu službu, ak má žiadateľ záujem o poskytovanie sociálnej služby, je povinný podať písomnú žiadosť o uzatvorenie zmluvy o poskytovaní sociálnej služby mestu v rozsahu jej pôsobnosti.
 

 

Doba vybavenia
do 30 dní
 


 

dnes je: 20.9.2019

meniny má: Ľuboslav, Ľuboslava

podrobný kalendár

webygroupNetronics
ÚvodÚvodná stránka