Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Žarnovica - oficiálna stránka mestaHľadať
 
 

2012

Projekty mesta

Projekt „11. ROČNÍK ŽARNOVICKÉHO FESTIVALU DYCHOVÝCH HUDIEB“ realizovaný s finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kraja

1. Východiská projektu
Jedným z najvýznamnejších a rozsahom najväčších kultúrnych podujatí organizovaných mestom Žarnovica bol v roku 2012 11. ročník Žarnovického festivalu dychových hudieb - regionálna prehliadka dychových hudieb.
Prvý ročník festivalu sa konal v roku 1997 v Žarnovici - v prímestskej časti Revištské Podzámčie. Zúčastnilo sa ho 7 dychových hudieb z bývalého okresu Žiar nad Hronom a hosť festivalu dychová hudba Oravanka z Trstenej. Od roku 2002 sa festival dychových hudieb koná každé dva roky.
Pozitívne ohlasy širokej verejnosti motivovali organizátorov usporiadať podujatie každý druhý rok a založiť tak tradíciu festivalu dychových hudieb ako najvýznamnejšieho, rozsahom najväčšieho podujatia v našom meste.

2. Opis projektu
Cieľom projektu bolo podporiť umelecký rast dychových hudieb nášho regiónu, vzájomné spoznávanie sa a rozvíjanie priateľských stykov v profesijnej obci priaznivcov dychovej hudby, ako aj výmenu skúseností v tejto oblasti.
Realizáciou projektu sme dosiahli rozšírenie ponuky rôznych kultúrnych a umeleckých žánrov obyvateľom nášho mesta a regiónu, podporíme umelecký rast dychových hudieb a získavanie mladých talentovaných ľudí pre tento druh hudobnej kultúry.

3. Zámer projektu
Zámerom projektu bolo prispieť k rozvoju a propagácii hudobnej kultúry a sprostredkovaniu nehmotného kultúrneho dedičstva a tradícií regiónu.

 

4. Cieľové skupiny projektu
• 6 regionálnych súborov dychových hudieb
• profesijná obec priaznivcov dychových hudieb
• obyvatelia mesta a regiónu
• návštevníci mesta Žarnovica
 


 

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

webygroupNetronics
ÚvodÚvodná stránka