Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Žarnovica - oficiálna stránka mestaHľadať
 
 

2012

Projekty mesta

Projekt: „Nákup knižničného fondu pre Mestskú knižnicu v Žarnovici“ financovaný z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky a rozpočtu Mesta Žarnovica

Zámer, ciele projektu:

Zámerom projektu bolo podporiť nákup knižného fondu pre Mestskú knižnicu v Žarnovici, a tým prispieť k riešeniu nevyhovujúcej situácie v doplňovaní – akvízícách knižničných dokumentov. Cieľom projektu bolo doplniť knižničný fond o nové tituly zo svetovej a slovenskej tvorby, náučnú literatúru, literatúru pre deti a mládež – najmä o tituly odporúčané ako povinné čítanie. Prínosom projektu je obohatenie knižničného fondu o nové tituly a rozšírenie výberu pre cieľové skupiny projektu.

 

Cieľové skupiny projektu:

• návštevníci a používatelia knižnično-informačných služieb mestskej knižnice
• žiaci základných škôl a študenti mesta a okolia
• obyvatelia mesta Žarnovica

 

Výsledky projektu:

Pri výbere kníh boli zohľadnené potreby a záujmy čitateľov mestskej knižnice. Z finančných prostriedkov dotácie bolo zakúpených 108 knižničných jednotiek. Ide o literatúru pre deti z tvorby slovenských súčasných autorov (G. Futová), ale i stále požadované tituly Thomasa Brezinu, J. Wilsonovej, F. Simona. Pre dospelých čitateľov pribudli nové romány obľúbených slovenských autoriek, detektívne príbehy svetových spisovateľov. Fond náučnej literatúry bol obohatený o publikácie z filozofie, biológie, ekonomiky (osobitne pre maturantov), dejín aj športu.
Používatelia služieb knižnice všetkých vekových kategórií tak nájdu nové pramene pre svoje štúdium a poznávanie. Oddychová literatúra zase prispeje k zmysluplnému využitiu voľného času a relaxu všetkých čitateľov, ktorí vyhľadávajú predovšetkým knihy na oddych.
 


 

dnes je: 20.9.2019

meniny má: Ľuboslav, Ľuboslava

podrobný kalendár

webygroupNetronics
ÚvodÚvodná stránka