Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Žarnovica - oficiálna stránka mestaHľadať

Sezóna 2012/2013

KOLKÁRSKI MAJSTRI SLOVENSKA
V sobotu 11. mája sa na kolkárskej štvordráhe KK Pobedim konali Majstrovstvá Slovenskej republiky v kategórii žiačok a žiakov, t.j. kolkárov do veku 15 rokov. Základnou podmienkou bola účasť na tohtoročných majstrovstvách príslušného kraja. Na M-BBSK, ktoré boli 5. januára vo Fiľakove, sa zúčastnili aj dvaja členovia Kolkárskeho klubu Žarnovica a to Radoslav Fúska a Adam Zrebený a mohli sa teda zúčastniť M-SR.
V kategórii žiakov súťažilo spolu 28 kolkárov až zo 16 kolkárskych klubov. V základnej časti súťažili na 60 hodov združených a tucet najúspešnejších potom pokračovalo ďalšími 60 hodmi vo finálovej časti a súťažili tak vlastne na 2 x 60 HZ. 13-ročný R. Fúska v základnej časti zvalil 267 kolov a do finále tak postúpil z druhej pozície, keď na prvého strácal len 7 kolov. 14-ročný A. Zrebený výkonom 241 kolov skončil v základnej časti na 9. mieste a taktiež postúpil do finále. R. Fúska vo finále zvalil ešte o jeden kolík viac a A. Zrebený viac o 7 kolov. Víťaz základnej časti, 15-ročný Jakub Urban z domáceho KK Pobedim však vo finálovej časti nahádzal až 293 kolov a presvedčivo zvíťazil a celkovým výkonom 567 kolov získal titul Majster SR. Celkovým výkonom 535 kolov skončil R. Fúska na výbornom 2. mieste a obhájil tak vlastne striebornú pozíciu z minulého roka. Tretí bol 12-ročný Filip Lehuta z MKK Stará Turá, ktorý celkovo nahádzal 506 kolov. A. Zrebený celkovým výkonom 489 kolov skončil na 8. mieste, čo je taktiež výborný výsledok.
Do súťaže dvojíc, ktorých bolo spolu 14, sa počítali výsledky zo základnej časti. Výsledkom 508 kolov sa tak zaslúžene majstrami Slovenska stala dvojica A. Zrebený a R. Fúska. Výsledkom 479 kolov skončili na 2. mieste Peter Bojtoš (KK Rimavská Sobota) a Erik Gallo (FTC Fiľakovo). Tretie miesto patrilo dvojici Filip Lehuta (MKK Stará Turá) a Patrik Nedbal (ZKK Nové Mesto nad Váhom) so 475 kolmi.
Obom mladým kolkárov k dosiahnutým úspechom aj touto cestou úprimne blahoželáme a do budúcnosti želáme ešte mnoho ďalších.

Na fotografii kolkárski M-SR R. Fúska (vľavo) a A. Zrebený na kolkárni v PobedimeIng. J. Piecka

Súťažný ročník 2012/2013 – 1. kolkárska liga „Východ“

Výsledky jesennej časti:
Žarnovica – KK Rimavská Sobota 8,0:0,0 (3447:3220)
Žarnovica – TJ Slavoj Veľký Šariš „B“ 6,0:2,0 (3294:3207)
ŠKK Trstená „A“ – Žarnovica 6,0:2,0 (3289:3242)
Žarnovica – ŠKK Trstená „Stárek“ 2,0:6,0 (3247:3399)
FTC Fiľakovo „B“ – Žarnovica 6,0:2,0 (3391:3311)
Žarnovica – ŽP Šport Podbrezová „C“ 2,0:6,0 (3471:3480)
MKK Magnezit Jelšava – Žarnovica 5,0:3,0 (3305:3297)
Žarnovica – NK Hesta Prešov 3,0:5,0 (3365:3229)
Žarnovica – TJ Tatran Spišská Nová Ves „B“ 5,0:3,0 (3356:3296)
Žarnovica – MKK Svit 5,0:3,0 (3333:3260)
Jesenná časť sa hrala od 8.septembra 2012 do 8.decembra 2012, ale Žarnovica mala v poslednom kole voľno, t.j. posledný zápas hrala už 1.decembra.

Výsledky odvetnej časti:
KK Rimavská Sobota – Žarnovica 2,0:6,0 (3060:3178)
TJ Slavoj Veľký Šariš „B“ – Žarnovica 1,0:7,0 (3119:3231)
Žarnovica – ŠKK Trstená „A“ 2,0:6,0 (3401:3524)
ŠKK Trstená „Stárek“ – Žarnovica 5,0:3,0 (3311:3308)
Žarnovica – FTC Fiľakovo „B“ 5,0:3,0 (3340:3300)
ŽP Šport Podbrezová „C“ – Žarnovica 2,0:6,0 (3443:3529)
Žarnovica – MKK Magnezit Jelšava 2,0:6,0 (3339:3432)
NK Hesta Prešov – Žarnovica 6,0:2,0 (3177:3148)
TJ Tatran Spišská Nová Ves – Žarnovica 5,0:3,0 (3071:3045)
MKK Svit – Žarnovica 4,0:4,0 (2941:2423)
Odvetná časť sa hrala od 19.januára 2013 do 20.apríla 2013, ale Žarnovica mala v poslednom kole voľno, t.j. skončili už 6.apríla.

Žarnovica hrala domáce zápasy na šesťdráhovej kolkárni v Podbrezovej.

11. Svit 20 3 2 15 51,0 :109,0 3039,6 8

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Súťaž k MDD
Na tohtoročný sviatok detí, ktorý kalendárovo pripadol na sobotu, bolo na rozdiel od predchádzajúcich dvoch rokov pripravených viacero športových aktivít.
Oddelenie kultúry mládeže a športu (OKMaŠ) MsÚ a Kolkársky klub Žarnovica zorganizovali súťaž pred deti od 8 do 1Najúspešnejší kolkári (zľava): J. Rajnoha, R. Fúska, M. Čákovský, L. Marušková, M. Paštrnáková, N. Thonhauserová, D. Halaj, A. Lacko a J. Šturek5 rokov. Od 9. do 12.00 hod. na kolkárskej dvojdráhe mestského športového areálu, na 10 hodov do plných, si zasúťažilo postupne 22 nádejných kolkárov.
V kategórii chlapcov do 11 rokov z 11 súťažiacich výkonom 37 kolov zvíťazil Austín Lacko pred Danielom Halajom s 36 a Jakubom Šturekom, ktorý zvalil 32 kolov.
Z piatich 12 – 15 ročných chlapcov bol najúspešnejší a zvíťazil Radoslav Fúska s 57 pred Jozefom Rajnohom so 41 a Martinom Čákovským, ktorý zvalil 33 kolov no pri zhode s Rudolfom Barancom o 3. miesto musel bojovať ešte v rozhode.
Dievčat súťažilo šesť. Poradie a výsledky: 1. Michaela Paštrnáková 44, 2. Lucia Marušková 39, 3. Nina Thonhauserová 31.
Najlepšie trojice boli odmenené medailami i vecnými cenami.

Text a foto: Ing. Jozef Piecka

dnes je: 20.9.2019

meniny má: Ľuboslav, Ľuboslava