Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Žarnovica - oficiálna stránka mestaHľadať
 
 

Oficiálna stránka mesta Žarnovica

Kultúrne a spoločenské akcie

2.2.2019   9:30

Tanecny_workshop_20192.jpg

tanečná sála v Kultúrnom dome

Detský tanečný workshop s Romi

Oddelenie kultúry, mládeže a športu MsÚ Žarnovica pozýva všetky deti od 4 - 15 rokov na Detský tanečný workshop s Romi, ktorý sa uskutoční v sobotu 2. februára 2019 v tanečnej sále Kultúrneho domu. Pre všetky deti (vo veku od 4 – 6 rokov v čase od 9.30 – 10.30 hod. a deti vo veku od 7 – 15 rokov v čase od 10.30 – 11.30 hod.) sú pripravené zaujímavé pohybovo-tanečné hry, choreografia v štýle latino, ako aj tvorivá časť pre všetkých malých umelcov. Prineste si so sebou vhodné tanečné oblečenie, obuv a vodu. Vstup je pre každé dieťa zdarma.
Na pekné chvíle strávené s Vami sa teší Romi Danišová, Vaša lektorka!


 

14.2.2019   17:00

Balalajka_2019.jpg

Kultúrny dom Žarnovica

Volnij Don z Ruska

Mesto Žarnovica pozýva na vystúpenie sólistov donského kozáckeho chóru Volnij Don z Ruska, pod názvom Balalajka 2019, ktoré bude vo štvrtok 14. februára 2019 o 17.00 hod. v Kultúrnom dome v Žarnovici. Vstupné je 5,- € a predpredaj lístkov od 4. februára v mestskej knižnici tel.: 045/321 24 20.


 

22.2.2019   15:00

Fašiangová 19-page-001.jpg

v Dennom centre „ŽARNOV“

FAŠIANGOVÁ ZÁBAVA

Denné centrum pre seniorov „Žarnov“ v Žarnovici pozýva svojich členov na FAŠIANGOVÚ ZÁBAVU, ktorá sa uskutoční 22. februára 2019 (piatok) o 15.00 hod. v školskej jedálni ZŠ na Ul. F. Kráľa. Poplatok: 5,- €, prihlásiť sa môžete v Dennom centre „ŽARNOV“ Súčasťou podujatia bude bohatá tombola!


 

24.2.2019   17:00

PACI_PAC_2019.jpeg

Kultúrny dom Žarnovica

Paci Pac - hudobno-zábavný koncert

Mesto Žarnovica pozýva všetky deti a rodičov na hudobno-zábavný koncert Paci Pac, ktorý sa bude konať v nedeľu 24. februára 2019 o 17.00 hod. v Kultúrnom dome v Žarnovici. Paci Pac zahrajú najobľúbenejšie pesničky zo svojich CD a DVD, ako aj novinky z ich aktuálneho CD, Paci Pac Deťom. Nebude chýbať vodník Ferko, spolu s deťmi si zaskáču na Opicu, zadupú na Slona, povozia sa na Vláčiku a zatlieskajú známy hit Ťapy Ťap. Okrem starej známej zostavy predstavia aj nového člena tímu, a to šikovnú klaviristku, herečku a speváčku Beátu. A samozrejme, aj tentokrát majú pre každého detského návštevníka pripravený malý darček.
Cena vstupenky je 7,- €. Z dôvodu sedenia je potrebné zakúpiť si vstupenku aj pre rodiča, aj pre dieťa. Vstupenky je možné zakúpiť v predpredaji v kancelárii Oddelenia kultúry, mládeže a športu MsÚ v Kultúrnom dome, tel. č.: 045/321 24 10 alebo v deň koncertu od 16.00 hod. vo vestibule Kultúrneho domu.


 

Športové akcie

2.2.2019   10:00

Loparturnaj-page-001.jpg

Stredisku paralympijskej prípravy Žarnovica

Súťaže s drevenými lopármi LOPÁR TURNAJ

Športový klub Žarnovica a Oddelenie kultúry, mládeže a športu MsÚ Žarnovica pozývajú na 1.ročník pingpongovej súťaže s drevenými lopármi LOPÁR TURNAJ (lopáre na hru poskytne ŠK Žarnovica) 2. februára 2019 (sobota) od 10.00 hod. v priestoroch Športového klubu Žarnovica – Stredisku paralympijskej prípravy.
Prihlášky a prezentácia v čase od 09:15 h, losovanie dvojhier o 09:45 h
Kategórie: Dvojhry muži a ženy (od 18 rokov), štvorhry (vylosovanie podľa výsledkov z dvojhry).
Súťažiť môžu len občania mesta Žarnovica a jeho mestských častí!!!
Informácie : na webovom sídle mesta: www.zarnovica.sk, resp. na mob. č. 0908 912 217 (Mgr. Ľuboš Dobrotka)


 

Upútavky na oznamy

Miestne dane a poplatok za komunálne odpady a drobné stavebné odpady v roku 2019

Mesto Žarnovica ako správca miestnych daní a miestneho poplatku podľa zákona č. 582/2004 Z.z. o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady prináša prehľad povinností, ktoré vyplývajú zo zákona pre daňovníkov a poplatníkov od 1. januára 2019:
     Podmienky určovania a vyberania miestnych daní a miestneho poplatku od 1.1.2019 upravuje Všeobecne záväzné nariadenie mesta Žarnovica č. 5/2018 O miestnych ...viac...


 

Likvidácia vianočných stromčekov

Biomasova_Tombola_Zarnovicka.jpg


Neviete čo s vianočným stromčekom po sviatkoch ? 
Myslíte si, že už poslúžil svojmu účelu a je súci tak akurát na smetisko ?
Mýlite sa ! Aj váš vianočný stromček  môže zabezpečiť ekologické teplo pre
naše mesto a vašu domácnosť. Navyše, každý, kto donesie vianočný stromček,
bude automaticky zapojený do zlosovania o nový kávovar.
AKO : Doneste stromček do areálu spoločnosti Žarnovická energetická
s.r.o., kde h ...viac...


 

NOVOVYBUDOVANÝ CHODNÍK NA ULICI PARTIZÁNSKEJ

pred vybudovaním chodníka

Na ulici Partizánskej smerom k priemyselnej zóne pribudol nových chodník pre peších. Do výrobných spoločností dochádzali zamestnanci na bicykloch, či pešo po okraji rušnej cesty. Bezpečnosť občanov je najdôležitejšia a preto chodník v dĺžke 355,04 m môže slúžiť svojmu účelu. Chodník je osvetlený a mesto ho vybudovalo z vlastných finančných prostriedkov, aj keď v minulosti firmy pôsobiace v tejto lokalite deklarovali, že sa budú finančne podieľa ...viac...


 

Silvester 2018 a Nový rok 2019

Hudobná skupina ArconNastal čas, kedy sme sa museli rozlúčiť so starým rokom a začali sa tešiť na privítanie Nového roka 2019. Aj obyvatelia mesta Žarnovica a jeho návštevníci sa zišli, v poslednom dni v roku 2018 v neskorej hodine, v Mestskom športovom areáli, aby spoločne ukončili starý rok a oslávili a popriali všetko dobré svojím blízkym v novom roku.

Približne o 22.15 hod. sa v priestoroch areálu začali zhromažďovať oslavujúci, pre ktorých bola pripravená hudba a zábava v podaní hudobnej skupiny Arcon. V čase o 22.30 hod. odštartovala tento výnimočný večer skvelými piesňami, ktoré zneli po celom areáli, ba dokonca sa ozývali aj naším mestom. Organizátori podujatia si prichystali aj menšie tekuté občerstvenie, pričom každý jeden si mohol pochutnať na výbornom punči a zároveň aj sladkom čaji. Dokonca aj primátor mesta Žarnovica Kamil Danko i jeho zástupkyňa Ing. Alena Kazimírová neváhali a osobne roznášali punč pomedzi ľudí. V tento výnimočný večer sa zišlo mnoho oslavujúcich, ktorí tesne pred polnocou odrátali spolu s primátorom mesta posledné sekundy do príchodu Nového roka 2019. Veľkolepou oslavou boli tóny štátnej hymny Slovenskej republiky a ohňostroj, ktorý ani tento rok nesklamal a bol naozaj krásny a časovo najdlhší za veľa ostatných rokov. Oslava pokračovala vzájomnými želaniami všetkého dobrého v novom roku. Hudba znovu zaznela, a tak sa mohlo pokračovať v úžasnej atmosfére. Oficiálny koniec programu nastal síce o 01.00 hodine ráno, ale na želanie návštevníkov kapela ešte pridala niekoľko ďalších pesničiek. Posledné skupinky oslavujúcich z Mestského športového areálu v Žarnovici odchádzali tesne pred 1:30 hod. Potom už pokračovali v oslavách buď v uliciach mesta, v podnikoch alebo doma. V športovom areáli síce nastalo ticho, avšak oslavujúcich bolo aj naďalej počuť z ulíc mesta.

Na záver by sme chceli poďakovať spoluorganizátorovi Športovému klubu Žarnovica za bezplatné zapožičanie časti svojich priestorov pre zabezpečenie podujatia, spoločnosti DARO Slovakia s.r.o. za bezplatné zapožičanie návesu kamióna a jej šoférovi Vladimírovi Lászlovi za pripravenie návesu kamióna na nočné vystúpenie. Vďaka patrí aj všetkým, ktorí sa rozhodli osláviť príchod Nového roka 2019 v Žarnovici práve v Mestskom športovom areáli.

 

Text: Ing. Ivana Kupčiová

Foto: Ing. Jozef Piecka


 

dnes je: 24.1.2019

meniny má: Timotej

webygroupNetronics
ÚvodÚvodná stránka