Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Žarnovica - oficiálna stránka mestaHľadať
 
 

Oficiálna stránka mesta Žarnovica

Kultúrne a spoločenské akcie

13.7. - 24.8.2019   20:30

lekino19.1.4.png

v parku na Ul. A. Sládkoviča

Letné kino

Mestský mládežnícky parlament Žarnovica, mesto Žarnovica, partneri a sponzori SRDEČNE POZÝVAJÚ VŠETKÝCH DIVÁKOV A NADŠENCOV NÁŠHO SKROMNÉHO KINA NA NAŠE ŠPECIÁLNE LETNÉ KINO.
Tešíme sa, že budeme môcť premietať pre Vás pod holým nebom, a to hneď 4-krát. Vždy budeme premietať v sobotu a v prípade nepriaznivého počasia sa premietanie presunie do sály Kultúrneho domu v Žarnovici.

13.7.2019 o 20.30 hod - Ako si vycvičiť draka 3 (pre deti)
27.7.2019 o 20.30 hod - Deadpool 2 (15+)
10.8.2019 o 20.00 hod - Rango (pre deti)
24.8.2019 o 20.00 hod - Zrodila sa hviezda


Určite neváhajte a príďte si vychutnať skvelé filmy v skvelej atmosfére.


 

18.7.2019   17:30

Prednaska.jpg

Kultúrny dom Žarnovica

Domáce kompostovanie v kompostéroch

Mesto Žarnovica Vás srdečne pozýva vo štvrtok 18. júla 2019 o 17.30 hodine do Kultúrneho domu v Žarnovici na prednášku o domácom kompostovaní v kompostéroch.

Dozviete sa praktické rady ako správne kompostovať biologický odpad vznikajúci na záhradke i v kuchyni a ako z neho získať kvalitné hnojivo v podobe kompostu.

Tešíme sa na Vás!


 

Športové akcie

25.8.2019   13:30

plagatA419.gif

Mestský športový areál Žarnovica

Zlatá prilba SNP

Automotoklub Plochá dráha Žarnovica pozýva na 56. ročník Zlatej prilby SNP dňa 25.8.2019 o 13.30 hod. Podujatie sa koná s finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kraja. Ďalšie informácie na stránke: www.speedway.sk


 

Stretnutie rodákov – volejbalistov malo už 31. ročník

Účastníci pred úvodnými zápasmiMyšlienka skupiny volejbalistov okolo Doc. Ing. Juraja Gregora, CSc., aby sa každý rok stretli v Žarnovici rôzne generácie volejbalistov, naďalej žije. Dôkazom je aj v poradí už 31. ročník, „Stretnutia rodákov – volejbalistov“. Ten na sobotu 15. júna zorganizoval volejbalový oddiel MTK Tatran Žarnovica.

Niekoľko minút po 9.00 hod. pri antukových ihriskách v areáli ZŠ na Ul. Fraňa Kráľa prítomných účastníkov privítal predseda volejbalového oddielu MTK Tatran Žarnovica Ing. Jozef Šavolt. Následne za mesto, vlastne už tradične, účastníkov privítal a množstvo pekných zážitkov nielen v športovej časti, ale aj spoločenskej, zaželal vedúci oddelenia kultúry, mládeže a športu MsÚ Žarnovica Ing. Jozef Piecka. Potom predseda VO informoval Pripravené ocenenianielen o organizačných záležitostiach, ale aj o hernom systéme podujatia. Na základe pozitívneho ohlasu z minulého ročníka si členov družstva opäť losovali ich kapitáni. Aj tentoraz nimi boli: Jozef Adamov, Ing. Peter Gregor st., Mgr. Ondrej Karnas a Milan Nikodém. Potom, po spoločných fotografiách, sa už hralo na dvoch antukových ihriskách systémom každý s každým na dva víťazné sety. Nemožno nespomenúť, že v jednom z družstiev aktívne hral aj poslanec MsZ Ing. Miroslav Štefanča. I keď chvíľu sa zdalo, že sa trošku ochladí, opak bol pravdou a hralo sa za skutočne extrémne horúceho počasia. Počas všetkých zápasov, opäť hlavne vďaka „kuchtíkovi“ (všetci zainteresovaní vedie kto to je), bol k dispozícii nielen pitný režim, ale aj bohaté množstvo občerstvenia, a to aj sladkého. No a to skutočne pomáhalo nahrádzať počas takmer piatich hodZ úvodného zápasu „Karnasovci“ (bližšie) a „Gregorovci“ín v zápasoch vynaloženú energiu. Spolu sa do jednotlivých zápasov zapojila takmer presná tridsiatka hráčov a postupne sa prišlo na podujatie pozrieť, i povzbudiť, minimálne rovnaké množstvo fanúšikov – priaznivcov žarnovického volejbalu. Nechýbal ani otec myšlienky podujatia Doc. Juraj Gregor, CSc, najvernejší priaznivec podujatia Štefan Ziman, Ján Kmeť, volejbalisti Ing. Ján Mnich, Alexander Púpava (najstarší prítomný volejbalista), bývalá riaditeľka školy Mgr. Sidónia Púpavová, poslankyňa MsZ a súčasne predsedníčka Komisie športu MsZ Ing. Katarína Šmondrková a viacerí rodinní príslušníci hráčov.

Výsledky: Adamovci – Nikodémovci 2:1, Gregorovci – Karnasovci 1:2, Nikodémovci – Karnasovci 1:2, Adamovci – Gregorovci 2:0, Gregorovci – Nikodémovci 0:2, Karnasovci – Adamovci 2:0.

Doc. Ing. J. Gregor, CSc., účelne využíval dáždnik-slnečníkZ uvedených výsledkov je jasné, že víťazom sa stalo družstvo Mgr. Ondreja Karnasa (hrali v ňom Richard Šavolt, Jakub Oslanec, Miloš Husár, Lukáš Šula, Peter Gregor ml. a Michal Šavolt), ktoré vyhralo všetky tri zápasy a obhájilo tak minuloročné víťazstvo. Druhé bolo družstvo J. Adamova, tretie M. Nikodéma a štvrté P. Gregora. Výsledky vyhlásil J. Piecka a ocenenia odovzdal J. Šavolt. Vďaka sponzorovi „kuchtíkovi“ ich bolo najviac v histórii podujatia, a vo viacerých formách ho dostal skutočne každý hráč. Pribudol napríklad Putovný pohár, ocenenie Najstarší hráč, či Najlepší hráč. Tým najstarším hrajúcim bol 70-ročný Ing. Peter Gregor (len tesne pred Mgr. O. Karnasom) a najlepšou hráčkou jeho vnučka Zuzka Gregorová, ktorá hrala v tom istom družstve.

Samozrejme ešte nasledovalo občerstvenie – pečené stehná a ryža, ktoré pripravila školská jedáleň pod vedením Bc. Renáty Štefankovej. Potom to bola ešte diskusia hlavne o v minulosti prežitých chvíľach na palubovkách, no i s tým spojenými zážitkami.

Aj tentoraz chvíle strávené v Žarnovici 15. júna 2019 bude všetkým účastníkom, ale i niektorým tradičným priaznivcom – hosťom, pripomínať aj zeleno-modro-šedé tričko s emblémom mesta, názvom podujatia i motívom srdca bijúceho pre volejbal. Tie by mali byť hradené z dotácie z rozpočtu mesta – teda s finančnou podporou Mesta Žarnovica.

Po vyhlásení výsledkov a odovzdaní oceneníOpäť by nebolo možné podujatie zorganizovať bez poskytnutia antukových ihrísk i ďalších priestorov školy, za čo patrí poďakovanie riaditeľke Mgr. Gabriele Debnárovej. Za organizačnú pomoc, vrátane postreku antuky, patrí poďakovanie Ivane Danihelovej. Za rýchle poskytované občerstvenie počas zápasov a hudobné doplnky sú účastníci vďační Robovi Bocianovi. Reportáž z podujatia pripravila TV Panoráma a každý záujemca sa teda s ním môže oboznámiť aj týmto spôsobom.

No a o tom, že to bolo opäť vydarené podujatie, svedčí aj záujem jeho účastníkov o ďalšieho ročníky. Ten najbližší, teda v poradí už 32. ročník, by mal byť najpravdepodobnejšie v sobotu 13. júna 2020.

Text a foto: Ing. Jozef Piecka


 

dnes je: 17.7.2019

meniny má: Bohuslav

podrobný kalendár

webygroupNetronics
ÚvodÚvodná stránka