Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Žarnovica - oficiálna stránka mestaHľadať
 
 

Oficiálna stránka mesta Žarnovica

Kultúrne a spoločenské akcie

25.10.2019   17:30

1571645359924_sprievod_19_1.3-01.jpg

Kultúrny dom Žarnovica

LAMPIÓNOVÝ SPRIEVOD

Všetci milovníci lampiónov, svetielok, bateriek a masiek POZOR!
Už druhý ročník pod hlavičkou Mestského mládežníckeho parlamentu Žarnovica organizujeme v spolupráci s mestom Žarnovica, LAMPIÓNOVÝ SPRIEVOD s programom!
Sprievod sa uskutoční v piatok 25.10.2019 od 17:30. Zraz je pred Kultúrnym domom v Žarnovici a spoločnými silami prejdeme určitú trať.
Všetci príďte určite v maskách, pretože akonáhle sa vrátime vyhodnotíme SÚŤAŽ O NAJLEPŠIU MASKU. Okrem toho budú prebiehať aktivity v parku pri Kultúrnom dome v Žarnovici, za ktoré dostane každý sladkú odmenu a od stríg ČARODEJNÍCKY ČAJ.
A to nie je všetko !
O 19:00 sa môžete tešiť na premietanie rozprávky SPIEVAJ v Kultúrnom dome v Žarnovici.
Pre tých odvážnejších a hlavne starších máme pripravený ešte jeden film, a to horor MY(Us), ktorý premietanie o 21:00 tiež v Kultúrnom dome v Žarnovici.

Na všetkých sa veľmi tešíme a pre zhrnutie :
17:30 - ZAČIATOK SPRIEVODU - prineste si MASKY, LAMPIÓNY, BATERKY, SVETIELKA
18:15 - SÚŤAŽ O NAJLEPŠIU MASKU - oceníme 3 najlepšie + AKTIVITY V HORNOM PARKU PRI KULTÚRNOM DOME
19:00 - SPIEVAJ - premietanie filmu pre deti
21:00 - MY (Us) - premietanie hororu pre odvážnejších a starších


 

25.10.2019   21:00

my-01.jpg

Kultúrny dom Žarnovica

MY - kino

Mestský mládežnícky parlament Žarnovica a mesto Žarnovica pozývajú na premietanie tohtoročného úspešného hororu s názvom MY. Film MY budeme premietať počas Lampiónového sprievodu v piatok 25.10. o 21:00 v Kultúrnom dome v Žarnovici. Tešíme sa na Vás !


 

29.10.2019   9:30

web_zc_podium_2019_v3.jpg

Kultúrny dom Žarnovica

Žarnovické pódium 2019

Máme za sebou už tri úspešné ročníky súťaže Žarnovické pódium a tak po roku naša ZUŠ Žarnovica v spolupráci s mestom Žarnovica pre Vás pripravuje už štvrtí ročník súťaže, na ktorý Vás všetkých srdečne pozývame. Všetky poplatky (účastnícky poplatok, obedy,) uhradí vysielajúca organizácia, alebo účastník vopred, najneskôr do 18.10.2019 !!!, prevodom na účet organizátora vedený v VÚB, a.s.

Hosť podujatia: S HUDBOU VESMÍRNOU


 

1.11.2019   10:00, 13:00 a 16:00

PZ.jpg

Prostredníctvom rozhlasu v miestnom cintoríne v Žarnovici

Pamiatka zosnulých

Zbor pre občianske záležitosti pri Mestskom úrade v Žarnovici vás pozýva na pietnu spomienku pri príležitosti PAMIATKY ZOSNULÝCH 1. novembra 2019 o 10.00, 13.00 a 16.00 hod., prostredníctvom rozhlasu v miestnom cintoríne v Žarnovici.
Takto si uctíme pamiatku našich zosnulých.


 

11.11.2019   11:11

rovereto.jpeg

Relácia v mestskom rozhlase

Pripomenieme si Deň vojnových veteránov

Medzinárodný deň vojnových veteránov, v rámci ktorého si na Slovensku pripomíname aj Deň padlých, si uctíme reláciou v mestskom rozhlase v pondelok 11. novembra o 11. hodine a 11. minúte. Na jej začiatku, i na záver, zaznie Zvon mieru, ktorý je nad talianskym mestom Rovereto, ako jeden zo symbolov vojnových veteránov.


 

12.11.2019   19:00

FragileZC.jpg

Kultúrny dom Žarnovica

Koncert vokálnej skupiny Fragile

Mesto Žarnovica pozýva na koncert vokálnej skupiny Fragile, ktorý bude v utorok 12. novembra 2019 o 19.00 hod. v Kultúrnom dome v Žarnovici.
Predpredaj lístkov je od 14. októbra v Mestskej knižnici v Žarnovici (tlf. 045/321 24 20) a lístky je možné si zakúpiť aj prostredníctvom sieti Ticketportál. Vstupné na tento dvojhodinový koncert je 14,- euro za osobu.
Fragile je slovenská vokálna skupina zložená z populárnych osobností, známych z rôznych televíznych seriálov, divadelných, muzikálových produkcií či TV šou. Bez použitia hudobných nástrojov, teda a cappella, skupina Fragile interpretuje známe rock/pop/jazzové hity svetových umelcov. Ich najväčšou prednosťou sú tituly súčasnej populárnej hudby. Hitom svetových autorov a interpretov dávajú svojou kreativitou a hravosťou novú tvár. Ich predstavenia sú plné nielen výbornej hudby, ale aj skvelého humoru, vďaka ktorým zažijete neopakovateľný večer plný jedinečnej zábavy.
Fragile tvoria: Braňo Kostka, Šoňa Norisová, Jana Golis, Svetlana Rymerenko, Slavo Košecký, Martin Madej a Jožo Hečko. Alternujúcimi členmi skupiny sú: Peter Lacho, Martin Klempár, Daniela Tomešová, Karolína Majerníková a Anabela Mollová.

„A cappella“ - je termínom označujúcim vokálnu hudbu, alebo ak chcete spev bez sprievodu akýchkoľvek hudobných nástrojov. Jednoducho povedané, to, čo pomáha iným skupinám pri interpretácii, musia speváci v a cappella formáciách nahrádzať len jediným nástrojom – hlasom. Práve pre základný princíp je takýchto kvalitných hudobných telies vo svete veľmi málo. Pri a cappella speve nezamaskujete nič, všetko musí byť dokonalé a čisté. Názov „a cappella“ pochádza z taliančiny a znamená to „ako v kaplnke“. V stredoveku bolo totiž zakázané v kostoloch používať hudobné nástroje. A tak sa spievalo a sprevádzalo len hlasom.


 

19.11.2019   9:30 - 16:00

nase_deti_si_zasluzia_dobre_skoly_v_nasom_regione_2019_v2.jpg

V priestoroch SOŠ Žarnovica

Naše deti si zaslúžia dobré školy v našom regióne

Mesto Žarnovica pozýva žiakov 8. a 9. ročníkov základných škôl a ich rodičov na prezentáciu stredných škôl okresu Žarnovica, ktorá bude v utorok 19. novembra 2019 v čase od 9.30 do 16.00 hod. v priestoroch Strednej odbornej školy Žarnovica (Bystrická ulica č. 4).


 

24.11.2019   16:00

polnocne_vlamanie.jpg

Kultúrny dom v Žarnovici

Polnočné vlámanie

Mesto Žarnovica a DS MÚZa z Novej Bane vás pozývajú
24. novembra 2019 o 16:00 hod. do Kultúrneho domu v Žarnovici na komédiu Miroslava Mitroviča POLNOČNÉ VLÁMANIE. Vstupné je 2€. Predpredaj lístkov bude od 14. novembra 2019 v Mestskej knižnici.


 

Športové akcie

16.11.2019  

Jesmatprech19-page-001.jpg

cez Rajčianku do mestskej časti Žarnovická Huta

Jesenná matičná prechádzka

Miestny odbor Matice slovenskej Žarnovica pozýva na popoludňajšiu Jcesennú matičnú prechádzku cez Rajčianku do mestskej časti Žarnovická Huta v sobotu 16. novembra 2019. Trasa: ZŠ Ul. F. Kráľa – Kalvária – Rajčianka – Žarnovická Huta - Muchov vŕšok – ul. Slobody – Ul. F. Kráľa. Odchod o 13.00 h. od ZŠ na Ul. F. Kráľa. Účasť na vlastné riziko, občerstvenie z vlastných zásob! Z účastníkov budú piati vylosovaní a odmenení vecnou cenou!
Matica slovenská Vás volá, príďte!!! Podujatie bude realizované s finančnou podporou Mesta Žarnovica.


 

Upútavky na oznamy

Výberové konanie

Mesto Žarnovica v súlade s § 4 zákona č. 596/2003 Z. z. o štátnej správe v školstve a  školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a  § 5  zákona č. 552/2003 Z. z. o výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov vyhlasuje výberové konanie na obsadenie funkcie riaditeľa
Základnej školy, Ul. Fraňa Kráľa 838,  Žarnovica
s predpokladaným nástupom od 1. januára 2020.
viac...


 

Výmena stĺpov

Mestský úrad v Žarnovici oznamuje, že z dôvodu rekonštrukcie stĺpov a rozvodov verejného osvetlenia a mestského rozhlasu na Partizánskej a Bystrickej ulici bude minimálne do 8. novembra 2019 dočasne obmedzená prevádzka verejného osvetlenia a mestského rozhlasu na uliciach
Partizánskej
Tehelnej
Nad mlynom
Kapitána Nálepku
Tatranskej
Na ležiskách
Andreja Kmeťa
Hviezdoslavovej
Pivovarske ...viac...


 

Verejné viacúčelové ihrisko s umelou trávou - OZNAM

Mesto Žarnovica oznamuje, že verejné viacúčelové ihrisko s umelou trávou v areáli ZŠ na Ulici Fraňa Kráľa v Žarnovici je v čase od 1. októbra 2019 (vrátane) otvorené v pondelok až piatok v čase od 15:00 do 18:00 hod a počas víkendov (soboty, nedele) v čase od 14:00 do 18:00 hod.
viac...


 

Verejné obstarávanie

Mesto Zarnovica vyhlásilo opakované verejné obstarávanie na dodávku stavebných prác – rekonštrukciu Centra integrovanej zdravotnej starostlivosti.
Bližšie informácie získate v profile verejného obstarávateľa:
 
https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie-zakaziek/detail/422943?page=1&limit=20&sort=datumAktualizacie&sort-dir=DESC&ext=0&nazovZakazky=&cpv=&datumAktualizacie=&nut=&kriterium=-1&eurofondy=-1&obrana=-1&druhPostupu=-1&druhZa ...viac...


 

V Revištskom pohári si všetci zahrali do sýtosti

Súťažiaci muži30. júla 2016 sa konala po prvýkrát v Kultúrnom dome v Revištskom Podzámčí súťaž v stolnom tenise pod názvom Revištský pohár, ktorej oficiálnym organizátorom bolo Oddelenie kultúry, mládeže a športu MsÚ Žarnovica. Vtedy súťažilo zhodne po 10 mužov i žien. Z toho 16 bolo s trvalým pobytom v Žarnovici (9 priamo zo Žarnovice, 7 zo Žarnovickej Huty a 3 z Revištského Podzámčia), dvaja zo Žiaru nad Hronom a po jednom z Bratislavy a Červeného Hrádku. Počas predchádzajúcich dvoch rokov sa oficiálne súťaž nekonala, resp. bola čiastočne iná. Po vzájomnej dohode predsedu ŠK Revištské Podzámčie Jána Kuzmína, poslankyne MsZ za tento volebný obvod Ing. Daniely Repiskej, PhD., a OKMŠ MsÚ Žarnovica bol dohodnutý termín pre oficiálne pokračovanie tejto súťaže. Tým bola prvá októbrová sobota, teda 5.10. Jej oficiálnym organizátorom bolo mesto Žarnovica v spolupráci so Športovým klubom Revištské Podzámčie.

Dvojica zo súťažiacich žienV súťaži mohli hrať len neregistrovaní hráči, nie však tí, čo hrávajú „na“ občiansky preukaz pravidelné súťaže organizované oblastným zväzom, a v tomto roku dovŕšia vek minimálne 15 rokov. Súťaž nebola určená len pre občanov Žarnovice, či len tejto mestskej časti, a mohli sa jej teda zúčastniť aj z ktoréhokoľvek mesta, či obce. Pre zatraktívnenie súťaže boli pripravené športové poháre pre štvoricu najúspešnejších jednotlivcov, trofej pre najlepšieho muža i najlepšiu ženy z mestskej časti Revištské Podzámčie i medaily pre tri najlepšie dvojice.

V čase do 9.15 hod., teda aj s „akademickou“ dobou čakania, sa do súťaže jednotlivcov prihlásilo len sedem súťažiacich, štyria muži a tri ženy. Tentoraz boli všetci s trvalým pobytom v Žarnovici. Konkrétne štyria priamo z mesta (zhodou okolností všetci z Kľakovskej ulice) a traja z mestskej časti Revištské Podzámčie. Takže inak vyjadrené súťažili len občania s trvalým pobytom na Kľakovskej ulici a z Revištského Podzámčia, pričom medzi nimi bola aj poslankyňa MsZ za túto volebnú časť, členka mestskej rady a súčasne predsedníčka Komisie financií a správy majetku MsZ Ing. Daniela Repiská, PhD.

Aby si všetci účastníci poriadne zašportovali, tak ženy i muži, hrali systémom každý (resp. každá) s každým (resp. s každou) na tri víťazné „veľké“ (teda do 21) sety. No a odohratím týchto zápasov bolo určené aj konečné poradie súťažiacich.

Keď sa hrali štvorhryPoradie žien: 1. Michaela Kuzmínová (Žarnovica), 2. Hana Hurtová, 3. Daniela Repiská (obe Revištské Podzámčie)

Poradie mužov: 1. Štefan Cimra (Žarnovica), 2. Marek Hurta (Revištské Podzámčie), 3. Ivan Kunský, 4. Ján Kuzmín (obaja Žarnovica).

Nasledovali ešte štvorhry, kde sa prezentovali tri dvojice. Aj tie hrali každá s každou na tri víťazné, ale už len „malé“ (do 11) sety. S výhrami v oboch zápasoch zvíťazila dvojica H. Hurtová – Š. Cimra. Druhá bola dvojica J. Kuzmín – I. Kunský a tretia M. Kuzmínová – M.Hurta.

Súťaž, v pohodovej a priateľskej športovej atmosfére, trvala celkovo takmer štyri hodiny a vzhľadom na zvolený systém si skutočne všetci súťažiaci zahrali do sýtosti a minuli množstvo energie. Tú im pomáhalo nahradiť občerstvenie, ktoré zabezpečila počas celej súťaže prítomná poslankyňa MsZ D. Repiská i predseda ŠK J. Kuzmín.

Súťažiaci (zľava) M. Hurtová, Š. Cimra, M. Kuzmínová, D. Repiská, M. Hurta, J. Kuzmín a I. Kunský po prevzatí oceneníOcenenie trojici žien odovzdal predseda ŠK a štvorici mužov poslankyňa MsZ. Ocenenie pre najlepšiu ženu z mestskej časti R. Podzámčie získala H. Hurtová a pre najlepšieho muža z tejto mestskej časti M. Hurta. Tie, rovnako ako medaily za štvorhry, odovzdal Jozef Piecka z OKMŠ MsÚ.

Celkom na záver za účasť poďakoval J. Kuzmín i D. Repiská, ktorá zdôraznila, že i napriek menšieho počtu súťažiacich ich neodradí zorganizovať súťaž aj v budúcom roku. Súčasne vyjadrila nádej, že účasť bude lepšia.

 

Text a foto: Ing. Jozef Piecka

 

Reportáž TVP


 

dnes je: 23.10.2019

meniny má: Alojzia

podrobný kalendár

webygroupNetronics
ÚvodÚvodná stránka