Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Žarnovica - oficiálna stránka mestaHľadať
 
 

Oficiálna stránka mesta Žarnovica

Kultúrne a spoločenské akcie

25.10.2019   17:30

1571645359924_sprievod_19_1.3-01.jpg

Kultúrny dom Žarnovica

LAMPIÓNOVÝ SPRIEVOD

Všetci milovníci lampiónov, svetielok, bateriek a masiek POZOR!
Už druhý ročník pod hlavičkou Mestského mládežníckeho parlamentu Žarnovica organizujeme v spolupráci s mestom Žarnovica, LAMPIÓNOVÝ SPRIEVOD s programom!
Sprievod sa uskutoční v piatok 25.10.2019 od 17:30. Zraz je pred Kultúrnym domom v Žarnovici a spoločnými silami prejdeme určitú trať.
Všetci príďte určite v maskách, pretože akonáhle sa vrátime vyhodnotíme SÚŤAŽ O NAJLEPŠIU MASKU. Okrem toho budú prebiehať aktivity v parku pri Kultúrnom dome v Žarnovici, za ktoré dostane každý sladkú odmenu a od stríg ČARODEJNÍCKY ČAJ.
A to nie je všetko !
O 19:00 sa môžete tešiť na premietanie rozprávky SPIEVAJ v Kultúrnom dome v Žarnovici.
Pre tých odvážnejších a hlavne starších máme pripravený ešte jeden film, a to horor MY(Us), ktorý premietanie o 21:00 tiež v Kultúrnom dome v Žarnovici.

Na všetkých sa veľmi tešíme a pre zhrnutie :
17:30 - ZAČIATOK SPRIEVODU - prineste si MASKY, LAMPIÓNY, BATERKY, SVETIELKA
18:15 - SÚŤAŽ O NAJLEPŠIU MASKU - oceníme 3 najlepšie + AKTIVITY V HORNOM PARKU PRI KULTÚRNOM DOME
19:00 - SPIEVAJ - premietanie filmu pre deti
21:00 - MY (Us) - premietanie hororu pre odvážnejších a starších


 

25.10.2019   21:00

my-01.jpg

Kultúrny dom Žarnovica

MY - kino

Mestský mládežnícky parlament Žarnovica a mesto Žarnovica pozývajú na premietanie tohtoročného úspešného hororu s názvom MY. Film MY budeme premietať počas Lampiónového sprievodu v piatok 25.10. o 21:00 v Kultúrnom dome v Žarnovici. Tešíme sa na Vás !


 

29.10.2019   9:30

web_zc_podium_2019_v3.jpg

Kultúrny dom Žarnovica

Žarnovické pódium 2019

Máme za sebou už tri úspešné ročníky súťaže Žarnovické pódium a tak po roku naša ZUŠ Žarnovica v spolupráci s mestom Žarnovica pre Vás pripravuje už štvrtí ročník súťaže, na ktorý Vás všetkých srdečne pozývame. Všetky poplatky (účastnícky poplatok, obedy,) uhradí vysielajúca organizácia, alebo účastník vopred, najneskôr do 18.10.2019 !!!, prevodom na účet organizátora vedený v VÚB, a.s.

Hosť podujatia: S HUDBOU VESMÍRNOU


 

1.11.2019   10:00, 13:00 a 16:00

PZ.jpg

Prostredníctvom rozhlasu v miestnom cintoríne v Žarnovici

Pamiatka zosnulých

Zbor pre občianske záležitosti pri Mestskom úrade v Žarnovici vás pozýva na pietnu spomienku pri príležitosti PAMIATKY ZOSNULÝCH 1. novembra 2019 o 10.00, 13.00 a 16.00 hod., prostredníctvom rozhlasu v miestnom cintoríne v Žarnovici.
Takto si uctíme pamiatku našich zosnulých.


 

11.11.2019   11:11

rovereto.jpeg

Relácia v mestskom rozhlase

Pripomenieme si Deň vojnových veteránov

Medzinárodný deň vojnových veteránov, v rámci ktorého si na Slovensku pripomíname aj Deň padlých, si uctíme reláciou v mestskom rozhlase v pondelok 11. novembra o 11. hodine a 11. minúte. Na jej začiatku, i na záver, zaznie Zvon mieru, ktorý je nad talianskym mestom Rovereto, ako jeden zo symbolov vojnových veteránov.


 

12.11.2019   19:00

FragileZC.jpg

Kultúrny dom Žarnovica

Koncert vokálnej skupiny Fragile

Mesto Žarnovica pozýva na koncert vokálnej skupiny Fragile, ktorý bude v utorok 12. novembra 2019 o 19.00 hod. v Kultúrnom dome v Žarnovici.
Predpredaj lístkov je od 14. októbra v Mestskej knižnici v Žarnovici (tlf. 045/321 24 20) a lístky je možné si zakúpiť aj prostredníctvom sieti Ticketportál. Vstupné na tento dvojhodinový koncert je 14,- euro za osobu.
Fragile je slovenská vokálna skupina zložená z populárnych osobností, známych z rôznych televíznych seriálov, divadelných, muzikálových produkcií či TV šou. Bez použitia hudobných nástrojov, teda a cappella, skupina Fragile interpretuje známe rock/pop/jazzové hity svetových umelcov. Ich najväčšou prednosťou sú tituly súčasnej populárnej hudby. Hitom svetových autorov a interpretov dávajú svojou kreativitou a hravosťou novú tvár. Ich predstavenia sú plné nielen výbornej hudby, ale aj skvelého humoru, vďaka ktorým zažijete neopakovateľný večer plný jedinečnej zábavy.
Fragile tvoria: Braňo Kostka, Šoňa Norisová, Jana Golis, Svetlana Rymerenko, Slavo Košecký, Martin Madej a Jožo Hečko. Alternujúcimi členmi skupiny sú: Peter Lacho, Martin Klempár, Daniela Tomešová, Karolína Majerníková a Anabela Mollová.

„A cappella“ - je termínom označujúcim vokálnu hudbu, alebo ak chcete spev bez sprievodu akýchkoľvek hudobných nástrojov. Jednoducho povedané, to, čo pomáha iným skupinám pri interpretácii, musia speváci v a cappella formáciách nahrádzať len jediným nástrojom – hlasom. Práve pre základný princíp je takýchto kvalitných hudobných telies vo svete veľmi málo. Pri a cappella speve nezamaskujete nič, všetko musí byť dokonalé a čisté. Názov „a cappella“ pochádza z taliančiny a znamená to „ako v kaplnke“. V stredoveku bolo totiž zakázané v kostoloch používať hudobné nástroje. A tak sa spievalo a sprevádzalo len hlasom.


 

19.11.2019   9:30 - 16:00

nase_deti_si_zasluzia_dobre_skoly_v_nasom_regione_2019_v2.jpg

V priestoroch SOŠ Žarnovica

Naše deti si zaslúžia dobré školy v našom regióne

Mesto Žarnovica pozýva žiakov 8. a 9. ročníkov základných škôl a ich rodičov na prezentáciu stredných škôl okresu Žarnovica, ktorá bude v utorok 19. novembra 2019 v čase od 9.30 do 16.00 hod. v priestoroch Strednej odbornej školy Žarnovica (Bystrická ulica č. 4).


 

24.11.2019   16:00

polnocne_vlamanie.jpg

Kultúrny dom v Žarnovici

Polnočné vlámanie

Mesto Žarnovica a DS MÚZa z Novej Bane vás pozývajú
24. novembra 2019 o 16:00 hod. do Kultúrneho domu v Žarnovici na komédiu Miroslava Mitroviča POLNOČNÉ VLÁMANIE. Vstupné je 2€. Predpredaj lístkov bude od 14. novembra 2019 v Mestskej knižnici.


 

Športové akcie

16.11.2019  

Jesmatprech19-page-001.jpg

cez Rajčianku do mestskej časti Žarnovická Huta

Jesenná matičná prechádzka

Miestny odbor Matice slovenskej Žarnovica pozýva na popoludňajšiu Jcesennú matičnú prechádzku cez Rajčianku do mestskej časti Žarnovická Huta v sobotu 16. novembra 2019. Trasa: ZŠ Ul. F. Kráľa – Kalvária – Rajčianka – Žarnovická Huta - Muchov vŕšok – ul. Slobody – Ul. F. Kráľa. Odchod o 13.00 h. od ZŠ na Ul. F. Kráľa. Účasť na vlastné riziko, občerstvenie z vlastných zásob! Z účastníkov budú piati vylosovaní a odmenení vecnou cenou!
Matica slovenská Vás volá, príďte!!! Podujatie bude realizované s finančnou podporou Mesta Žarnovica.


 

Upútavky na oznamy

Výberové konanie

Mesto Žarnovica v súlade s § 4 zákona č. 596/2003 Z. z. o štátnej správe v školstve a  školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a  § 5  zákona č. 552/2003 Z. z. o výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov vyhlasuje výberové konanie na obsadenie funkcie riaditeľa
Základnej školy, Ul. Fraňa Kráľa 838,  Žarnovica
s predpokladaným nástupom od 1. januára 2020.
viac...


 

Výmena stĺpov

Mestský úrad v Žarnovici oznamuje, že z dôvodu rekonštrukcie stĺpov a rozvodov verejného osvetlenia a mestského rozhlasu na Partizánskej a Bystrickej ulici bude minimálne do 8. novembra 2019 dočasne obmedzená prevádzka verejného osvetlenia a mestského rozhlasu na uliciach
Partizánskej
Tehelnej
Nad mlynom
Kapitána Nálepku
Tatranskej
Na ležiskách
Andreja Kmeťa
Hviezdoslavovej
Pivovarske ...viac...


 

Verejné viacúčelové ihrisko s umelou trávou - OZNAM

Mesto Žarnovica oznamuje, že verejné viacúčelové ihrisko s umelou trávou v areáli ZŠ na Ulici Fraňa Kráľa v Žarnovici je v čase od 1. októbra 2019 (vrátane) otvorené v pondelok až piatok v čase od 15:00 do 18:00 hod a počas víkendov (soboty, nedele) v čase od 14:00 do 18:00 hod.
viac...


 

Verejné obstarávanie

Mesto Zarnovica vyhlásilo opakované verejné obstarávanie na dodávku stavebných prác – rekonštrukciu Centra integrovanej zdravotnej starostlivosti.
Bližšie informácie získate v profile verejného obstarávateľa:
 
https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie-zakaziek/detail/422943?page=1&limit=20&sort=datumAktualizacie&sort-dir=DESC&ext=0&nazovZakazky=&cpv=&datumAktualizacie=&nut=&kriterium=-1&eurofondy=-1&obrana=-1&druhPostupu=-1&druhZa ...viac...


 

Žarnovica ožila tekvicovými výtvormi

vystúpenie Petra ŠestákaJeseň sa spája s lístím, chladnejším a premenlivejším počasím, šarkanmi, ale pre nás Žarnovičanov - „tekvičiarov“ je asi najviac spojená s tekvicami. Aj preto mesto Žarnovica usporiadalo už 12. ročník súťaže O najkrajšiu tekvicu.

 

V parku na ulici Andreja Sládkoviča sa dňa 2.10.2019 prihlásilo do súťaže 29 súťažiacich, ale tekvíc sme tam mohli vidieť viacej. Súťažiaci naplno využili svoju kreativitu, fantáziu a originalitu, a tak sa naše oči mohli pokochať: čarodejnicou, špongiou, obrom, karavanom, vázou, slimákom, sovou, cibuľovým domčekom a inými tekvicami.

 

Porota, ktorej členmi boli: poslanec mesta Žarnovica a predseda MMP Radim Vojtko, riaditeľka CVČ Žarnovica Mgr. Iveta Obrtlíková a učiteľka výtvarnej výchovy v ZUŠ Žarnovica Mgr. Katarína Bobišová, hodnotili tekvice podľa dvoch kategórii. Prvé miesto v kategórii „Tekvica vyrezávaná“ získal Janko Pilc s tekvicou „Spiderman“. Druhé miesto v tejto kategórii patrilo Martinkovi Piškanínovi s tekvicou „Levík“ a tretie Lívii Dúchajovej s tekvicou „Tekvičiar“. V kategórii „Tekvica ako dekorácia“ zvíťazila Blanka Dzurová s tekvicou „Čaj o piatej“. Druhé miesto získala Laura Pavolová s tekvicou „Slimák“ a tretie Natálka Magulová „Jesenný Olaf“. Okrem uvedených cien porota udelila aj cenu „Najväčšia tekvica“, ktorú vyhrala Sofinka Maslenová s tekvicou „Sova“. Poslednou cenou bola „Cena OKMŠ“, ktorú získala Barborka Cabáneková s tekvicou „Kočiar pre Popolušku“. Ostatné deti dostali sladkú odmenu.

 

súťažné tekvicePri čakaní na vyhodnotenie sa účastníci mohli zabaviť na interaktívnej kúzelníckej show v podaní Petra Šestáka. Deti pomáhali kúzelníkovi čarovať a naučili sa jednoduché kúzla.

Prítomní si mohli pochutnať aj na tradičnej tekvicovej polievke so slaninkou a  špekačkami, ktorú pripravil Tibor Majsniar.

 

Ďakujeme všetkým zúčastneným súťaže a dúfame, že ďalší ročník prinesie niečo nové a zároveň aj zaujímavejšie. A veríme že, počasie konečne vyjde, pretože vždy počas konania tekvíc prší. Zároveň ďakujeme aj sponzori súťaže ZOO Bojnice.

 

Text a foto: OKMŠ


 

dnes je: 23.10.2019

meniny má: Alojzia

podrobný kalendár

webygroupNetronics
ÚvodÚvodná stránka